bugün

(bkz: hamamda pos bıyıklı tellaka bıcı bıcı yapcam demek)
araba aktivitesi.
https://youtu.be/59s6PnL-3PA
Bıcı bıcı yaparken bici bici yemek.
görsel
Az önce yaptığım şey. Akpak oldum.
Kızlar sıhatler olsun öpücüğümü bekliyorum. Saçımdan öpün.
ancak ve yalnız dalin ile gerçekleşir.
her bıcı bıcı şeklinde de ifade edenler yok değildir.
Dalin göz yakmayan şampuanı akıllara getirir.
Dalin'le olandır. Aksi takdirde mis gibi kokulmaz.
Çocukları banyo yaptırırken söylenen sözdür.

görsel
Eskiden çocukların daha çok kullandığı (bkz: banyo yapmak) anlamına gelen kelime. Daha bir sevimli hali için "bıcı bıcı" demek tercih edilir.
aynı anda cıbı cıbı da yapılmış olabilir çoğoş.
Banyo yapma eylemine takılan şirin isim. Yaklaşık 3 saattir sevgilimi bu eylemi yaptığı için bekliyorum.
banyo yapmak anlamına gelir.
20 li yaşlara gelse bile vazgeçilemeyendir...
Bebeklere veya çocuklara "banyo yapmak" yerine "bıcı bıcı yapmak" diye adlandırdığımız banyo eylemidir.
Cimmek, kirklanmak kelimelerinin kibarca modernize edilmis halidir.
banyo yapmaktir.
çocukken annenin banyo yaptırması. onun zevki de başkaydı.
çocukları ve çocukluğu anımsatan yıkanmak eyleminin yansıma halidir.
2-4 yaş arası çocuk dilinde banyo yapmak.
Küçük olsam da otursam leğene ördeklerimle bıcı bıcı yapsam..
çocukken annenizin balkondan "hadi oğlum artık eve" şeklinde bağırmasından sonra eve gidince yapılacak eylemdir. genelde pazar günleri ve çarşamba günleri yapılırdı küçükken. * *
banyo yapma eylemini daha şirin gösterebilmek adına kullanılan söz öbegidir. özellikle çocuklar üzerinde sıkça kullanılır. banyo yapmayı sevmeyen bünyeler için bir nevi ikna cümlesidir. lakin kimi kandırmaktasınızdır? kimdir bu banyo fobimizi hiçe sayarak bizi oyuna getiren? hiç merak etmeyin bir banyo yaptırma hadisesini bu denli süsleyip püsleyip önünüze getiren yine siz mini mini bir bebe iken ağzınıza zorla "yavrum bak uçak geliyor" diyerek gıdaları tıkıştırandır. ne dediğinizi duyar gibi oldum. kim efem? evet, annelerimiz! ne yapsınlar yavrucaklarının hijyenik bebeler olmasını istiyor ve gıdalarını alarak kısa zamanda büyüyüp serpilmelerini temenni ediyorlar.
kısacası; türlü yalan dolan ve tabiki entrikalar eşliginde çocuk olmak zor zanattir efendim.
hadi yavrum bıcı bıcı yapmaya seklinde duyulması olası olan eylem...