bugün

genellikle, 'kübra' adlı şahısların, kardeşlerine verilen isimdir.
Kur'an I kerim de geçer biricik sevdicegimin ismidir ancak helalim değildir.
görsel
müjde, sevinçli haber demektir, aynı zamanda incilin bir ismidir.
yüzeyselim ben diye bağıran bi filmdir ben hayatımda böyle sığ bir film görmedim.sinema salonundaki varlığımdan utandım biara o derece.

--spoiler--

--spoiler--
nasıl bi algıysa artık büşra'nın ailesi eski türkçeyle konuşuyor falan muhafazakar aileler eski türkçe konuşur diğer aileler günümüz türkçesiyle konuşur diye bi kural var da ben mi bilmiorum.büşra'nın da sonunda başını bi şekilde açtırıp herkese derin bi nefes aldırdılar sağolsunlar yoksa napardık. ya bide o değilde adam bıçaklanmış ölecek hala saç kokluyo falan cidden bu kadar büyük bir meselemi bu diye düşündüm adam ölecek kızın saçını gördü diye bi heyecan bi bişi te allam.
--spoiler--

--spoiler--
bir küçük kız ismi. evet evet küçük kız ismi. çünkü ben ömrü hayatım boyunca hiç büşra teyze, büşra hala, büşra abla görmedim; hatta ve hatta şu yaşıma geldim ismi büşra olan bir kızla flört etmedim.
ismi büşra olan bayanlar babalarına dava açıp isimlerini mi değiştiriyorlar bilmiyorum ama büyüdüklerinde ilginç şekilde ortadan kayboluyorlar.*
Küçük kardeş, hiç bir zaman büyüyemeyen, içindeki cadıyı her zaman hazırda bekleten, ablalarını boyuyla ve güzelliğiyle sollayan,sanat ruhlu, az birazda kafası karışı- ki bu durum çocuk ruhlu olmasından kaynaklı bi durumdur bence- tatlı mı tatlı kızların ismidir.

Ayrıca müjde anlamına gelir. Hayatına giren insanlara müjdesini de yanında götürür.
bir başörtülü kızın günlük hayatta yaşadıklarını konu alan ve ona, adeta uzaydan gelmiş bir canlı muamelesi çeken filmin adıdır. oysa başörtülü bayanlar her yerde. filmde işlenen fanteziler tamamen propagandaya hizmet amaçlı.
herkesin eski sevgilisinin adı.
Kanka orda "büşran" yazıyor. Artık bu mantikla helalim diyebilirsin.

Bir isim.
sevimli,cadı gibi kızlara en çok yakışan isim.*
bahadır boysal'ın baş örtüsü meselesini "kız türbanını çıkarsın her şey hallolur" mantığıyla çözdüğünü zannetttiği filmciği. Değil mi be bahadır herşey ne kadar basit, bak filmin sonunda kız ne güzel çıkardı türbanını herşey çözüldü.

Kendisinin kürt sorunu ile ilgili çözümü kesin kürtler kürtlüğünü bıraksındır. Kendisinin gelecekte siyasete atılmaması dileğiyle. Yanlış anlamasın kendisinden çok var.

Birde kendisine hatırlatmak gerek, senin çizdiğin türbanlı portresi gibi olmayanlarda var diye. Yani baş örtülülerin çoğu senin zannettiğin gibi aynada kendine bakıp iğrenmiyor.
Kizim olursa güzel olsun diye koyacağım isim.
espiri anlayışı belden aşağı vurmak olan leman dergisinin büşra isimli çizgi karakterinin sinemaya uyarlandığı,başörtülü bayanların uzayda yaşadığını sanan zihniyetin ürünü son derece taraflı gözle yapılmış amacı sadece dindar insanları tahrik etmek olan dindar insanın yeri gelince içki de içebileceğini gizliden ima eden arada iktidara da laf sokmaya çalışan son derece vasat senaryolu bir filmdir.bir sahnede bardaki bir ibne başörtülü kızımız büşra ya yaklaşarak:'' sattınız ulaaann!! diye böğürüryor. çok akıllıca doğrusu, böylesi yaratıcı bir sahneyi çekenlerin beynine sağlık.muhafazakar insanın dünyasını tanımadan film çekmeye çalışınca böyle rezilliklere imza atılıyor işte.
kücük bir harf oyunuyla ya da yanlis okumayla bursa ya dönecek adtir.
çok güzel bir isimdir.Ayrıca sevdiğim fakat daha açılmadığım kızın ismidir.Sol framede bu ismi görmem bile tuhaf olmama yetti.
edit:isim iyidir güzeldir fakat artık birşey ifade etmiyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar