bugün

yazık işte o da insan ama kapasite sınırlı yapıcak bir şey yok elbet.

lakin en büyük sıkıntı böylesine sınırlı kapasite ve bir saçmalığa yürekten inanabilecek kadar sığ ve kör birinin bu durumu kabullenmeyip bu inanmış olduğu zırvalığı büyük bir iştahla saçma bir şekilde savunması. demişlerya bir yalan söylediğinde önce kendin inanmalısın buna ki başlakarını da inandırabilesin diye. o kasa bişey işte bu da.

büyü ve cin denilen şeyler tamamen hayal ürünü olmakla birlikte bir takım insanların ellerinde tarih boyunca hep topluma karşı hep etkili bir araç olmuşlardır. insanları sömürebilmek adına..

hadi eski insanlar salaktı aptaldı inanıyordu yıl olmuş anasının amı sen hala bu devirde nasıl kalkıp dersin cinler var büyü var bilmem ne diye? nasıl bir düşüncenin ürünü bu çok komik cidden..
yanlıştır. adamın inancına saygı duyacaksın! sonra ateistlere şuistlere buistlere salak deyince yok inanca saygı göstermiyon yok ayrımcısın falan filan diyorlar.
başlığı doğru kabul edersek ki (ben etmiyorum), bu sakat mantığa göre allah da yok demektir (tövbe).

biz allah'ın, peygamberlerin, kitapların, meleklerin, cinlerin, ahiret hayatının varlığına kuran-ı kerim'de yer aldıkları için iman ettik.

ve o kitapta, cahillerin alaya aldıkları birçok şeyler bulunuyor.
bu kadar akıllı insanların uludağ sözlükte sürünmesi kadar acınacak durum değildir.
harry potter'ı fazla ciddiye alma demek lazımdır.
ayni insan homeopatiye, astrolojiye, ve daha bilimum new age sacmaliga inanan insanin aklina da acir...

kanimca bosa vakit kaybetmektir bu insanlara acima, birak somurulduguyle kalsin...
kuran-ı kerimde açık açık ikisinin de olduğu yazmaktadır. ayrıca bana göre bunlara inanan değilde bunların aksini iddia eden tam bir gerizekalıdır. sana akıl fikir verilmiş ama kafanı anca saçma şeylere yor. devam et sen busun.
kur'an-ı kerime inanan her insanın inanması gereken kavramlardır. zira her ikisi de kur'an da geçmektedir.

--spoiler--
ben insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım.
--spoiler--

büyüyle alakalı olarak ise
--spoiler--
And olsun ki onu satan için ahirette bir nasip olmadığını biliyorlardı...
--spoiler--
saçmadır çünkü büyü ve cin vardır. Asıl bunlardan medet umanların aklına acımak gerekir.
allah inancı olan her insanın reddedeceği önermedir. zira büyü ve cinlerden kutsal kitapta bahsedilmiştir.
buna inanan insanı küçük görüp ay evrene mesaj gönderdim astroloğum şunu önerdi diyen adamı döveceksin ıslak odunla anlayacak hangisinin daha acınacak halde olduğunu.
(bkz: ayetler var ayetler var)
sadece gördüğüme inanırım diyen modern insan bilimi de hiçe sayıyor demektir. cinlerin varlığını inancımızın yanında bilimle de açıklayabilmekteyiz zaten. metafizik şöyle der; 3 boyut vardır ancak biz insanlar sadece bulunduğumuz boyutu algılar ve görürüz. yani diğer boyutları, o boyutlardaki varlıkları görmüyorsak bu var olmadıkları anlamına gelmez. bu örnekler çoğaltılabilir, aynı mevzuyu farklı frekanslardaki enerjilerle de açıklayabiliriz.
islam dininde ve kutsal kitapta cin de büyü de ayetlerle yer almaktadır. ha inanırsın inanmazsın o kişinin kendi seçeceği şeydir. ama inanan insanlara da inançsızlara olduğu gibi saygı duymak gerekir. zaten bu canım ülkenin en büyük eksikliği insanların birbirlerine olan saygısızlığıdır.
acımaktan ziyade şaşmak gerekir. akla acınmaz da kişye acınır.
Yalnız şu büyü ve cin vardır diyenlerden bir tanesi de bana böyle bir şeyi ispatlayamamış durumda ya ben ona üzülüyorum. inanmaya hazırım ama, kanıt görmem lazım mizacım gereği.
Ya da her başlarına gelen açıklayamadıklara olaya büyü cin diyor bu salaklar.
acımak değil silahlanmak lazım belki de. çünkü onlar silahlı. bu arada allahın da bi farkı yok.
gereksizdir. aklını kullanmayı reddedenlere neden acıyalım ki? büyü ve cin diye bir şey olmadığını anlayabilmek için ortalamanın biraz altındaki bir zeka bile yeterlidir.
kimisinin bir takım ayetleri gündeme getirerek haklı çıkarmaya çalıştığı insanlardır.

oysa neyin ne olduğunu ve de olmadığını anlamak için ayetlere gerek yok... eğer büyü diye bir şey olsaydı işte kıyamet kadar düşmanı olan şunca devlet başkanı var. bunların birer birer mezara gönderilmesi gerekmez miydi?
kimi eblehin büyüye ve cinlere inanmayanlar için "sırtını bilime de dayamıyor" demesine vesile olan mevzudur.

ey ebleh, bilim büyünün ve cinlerin var olduğunu mu söylüyor ki böyle saçmalıyorsun? elbette ki sırtımızı bilime dayıyoruz, zira bilim böyle saçma sapan hurafeleri ciddiye bile almıyor artık... zamanında "acaba doğru olabilir mi?" diye kıyamet kadar bilimsel deney ve araştırma yapıldı, hiçbirinden olumlu sonuç çıkmadı...