bugün

istanbul halkının En az zararla atlatmasını, hatta mümkünse hiç olmamasını dilediğim depremdir. Ayrıca devletin s*kinde bile değil gibi gözüküyor.
istanbul için toplu temizlik vakti.
Ankarada bölge müdürlüğü olan bir global şirkette çalıştım. Orda bir oranzpı evladı vardı hala da var. Büyük istanbul depremi olsun ordaki ekip ölsün ben şirkette kilit adam olayım diyen ve istanbul depremi olsun diye umut eden bir manyak. Olayı böyle bekleyen caniler de var.
Nasreddin Hoca'ya sormuşlar:
- "Kıyamet ne zaman kopacak ?"
- "Karım ölürse küçük kıyamet, ben ölürsem büyük kıyamet kopacak," demiş.
gerçekleştiği andan itibaren türkiye'yi kara günlere sokacak olan depremdir. çok sayıda ev yıkılacak, çok sayıda insan hayatını kaybedecektir. ülke açısından maddi-manevi çok büyük bir kayıp yaşanacaktır. istanbul, ekonomi başta olmak üzere bir çok açıdan ülkenin kalbidir. kalbe gelen bu zarar, uzun yıllar türkiye'yi bitkisel hayata sokacaktır.
günü kurtaran çomar için pek bir şey ifade etmemektedir. felaket sonrasında ki gün oyuncak barby bebekler, oruç tutmayanlar, aleviler, ameriga, masonlar, siyonistler yüzünden oldu diyeceklerdir.
haa bak zina yaptılar diyecekler benim favorim.

ve fakat..
(bkz: istanbul depremi/#38377419)
istanbul için tek kurtuluş yolu yıkıcı ve nüfusunu 1/3 azaltacak bir deprem. Akabinde iyi bir planlama ile şehir yaşanacak hale gelebilir.
eskişehir açıköğretim işletme terkim beyler.

boku yediniz.
fare dolu şehrin yerle bir olması.
Yakında olması beklenen.
(bkz: arkadaşlar düzeldi)
Herkesin bir gün gelecek dediği deprem. Ama gelmeyecek.istanbul artik o kadar boktan ve yasanmaz bir yer haline geldi ki deprem bile gelmiyor amk.
Her an olabilir. Birkaç yıldır henüz gerçekleşmemiş olması bir şans, ama bu böyle devam etmez.

istanbul'da yakında mutlaka büyük bir deprem olacak.

Beybi!
büyük resim kursuna giden kitle içerisinden büyük bir temizlik yapacak depremdir..

sopası yok ama depremi var tabii..
Jeomorfoloji derslerinde gördüğüm kadar öyle bir şey olmayacak. Fay hattının büyük bir çogunluğu kırılmış zaten. Arada ufak ufak kırılmalar devam ediyor. Ama 7-8 lik bir deprem olması imkansız.

Fazla içki içer zina yaparsanız yakında da olabilir.
Uzmanlar ciddi ciddi uyarıyorlar bu deprem tehdidine karşı halkı ama değişen hiçbir şey yok ve olası depremin şiddetinin yedinin üzerinde olacağı söyleniyor. Allah korusun, bu ekonomik buhranda ve siyasi çalkantılar zamanında böyle bir deprem olursa Şayet ülke olarak bağımsızlığımızı bile kaybedebiliriz! Önümüzdeki 30 sene içinde olacağına kesin gözle bakılıyor.
Birisi 2045 ten önce olmaz demiş. Gaybı yalnızca Allah bilir.

Olası depremdir.
taş üstünde taş bırakmayacak deprem.

baş üstünde de baş kalmaz o saatten sonra.
10 eylül 1509 yılında olmuştur. sultan 2. beyazıd dönemimde gerçekleşmiştir. beyazıd öyle korkmuştur ki günlerce sarayın bahçesindeki çadırda yatmıştır.

5000 üzerinde insan hayatını kaybetmiştir. bunların bir çocuğu oluşan yarıktan aşağı düşmüştür. halk arasında ''küçük kıyamet'' olarak bilinir.

edit: tarihsel bilgi verdik. neden eksiliyorsunuz !
Rabbim afetinden milletimizi korusun. Emzikli günahsız sabilerin yüzü suyu hürmetine. Amin.
etkilerinin azaltılması için elimizden geleni yapıyoruz.
1506 büyük istanbul depreminde prens adalarından vordonisi üzerinde yaşayanlar ve çok büyük bir manastırla beraber marmara denizine gömülmüşlerdir. Bu gün bu adadan geriye denizin hemen yarım metre altında geniş bir kayalık kalmıştır. Bostancı ile küçükyalı'nın hemen bir mil açığındadır. Kenarında bir deniz feneri vardır. Balıkçılar ve yöre sakinleri arasında birinci çakar olarak geçer. Yüzerek çok gitmişliğimiz vardır.
yaklaşıyor yaklasmakta olan
benim tahminim 2025 30 a kadar olacak..

allah gecinden versin tabiki

ama özellikle avrupa yakasında ki 3 5 ayda dikilen kentsel dönüşümum rantsal dönüşüm olduğu bir devirde yıkımı tabiki 99 depreminden daha üstün olacaktır

demedi demeyin.
99 depreminden bu yana hep 30 yıl içinde olacak denilen depremdir. Olması istenmeyendir.
itü'den tut bu işi en iyi bilen japon deprem bilimcilerin dahi kaçışı yok 20 sene içinde olacağını kesin bilimsel verilerle destekledikleri depremdir.

Zaten tarih boyunca her 250 yılda bir şaşmaz bir merkezi istanbul olan büyük depremler kayıtlara geçmiştir.

Gerek japon bilimciler gerek türk üniversitelerinin ortak görüşlerinden biri de fay hattındaki 100 yıllık biriken stresin tek seferde kirılmasıyla en az 7,4 iki defada kırılmasıyla ise 6,8 civarında bir depremle karşı karşıya geleceğimizdir.

Tarihimizdeki en büyük can kaybına sebep olacak olan bu felakete maalesef ki bir çoğumuz şahitlik edeceğiz ve belki de pek çoğumuz bu sırada da hakkın rahmetine kavuşacağız.

Kendi adıma ölüm düşüncesinden açıkcası hiç korkmuyorum. Ama yeterli tedbir alınmadığı için fazla can kaybının yaşanması ve bir çok ailenin yaşayacağı acı geride kalanların psikolojisi beni kaygılandırmaya yetiyor.

Ve en çokta deprem arkasından enkaza dönmüş bir şehrin ve muhtemel salgınların beni korkuttuğunu soyleyebilirim.