bugün

an itibari ile yapılan bir eylemdir. hem de buz gibi coca cola.

filistinliler için vicdanım sızlamıyor açıkçası. *
cola turka bi halta benzeseydi onu içerdik diye savunulacak eylem.cola içmesek de olurdu, mesela buz gibi bi ayran şahane gider bu sıcaklarda.
(bkz: d tüne girsin o şişeeeeeeeeeeeeeee)
Enflasyona karşı duyarsızlaşmış bir millet için zor olmayan eylem ya da zaten parası verilmiş içmesek israf olacak diyerek bahane bulunabilen eylem...
işçi bayramında mcdonald's'a giden devrimci gibidir. hayır içecekseniz bari kuru gürültü yapmayın, ya da illa gürültü yapacaksanız içmeyin de bir şeye benzesin yaptığınız iş.
susamış apolitik insan davranışı.
içilebilir. sanki tek yahudi malı coca cola mı?
1 litrelik coca cola şişemi açarak katıldığım eylem. filistinler için de üzülüyorum böhühühü... oh buz gibi mis.

tanım: güzel bir eylemdir.
cola turka'nın gizli ve etik dışı reklam biçimidir. halbuki cola turka da türk malı değildir. çok büyük bir payı amerikan sermayesidir. hani bu kola ülkemiz pazarına ilk girdiğinde saçma sapan bir reklam ile tanıtlımıştı ya. hatıralayanlar bilirler. amerikan bir adamın yüzünde iğreti duran bir türk bıyığı. hatırladık sanırım o sahneyi. işte o adamın o bıyıklarla türk olması ne kadar mümkünse cola turakanın sadece ismiyle türkleş-tiril-mesi o kadar mümkündür.

sonuç olarak o adamın fotoğrafında bıyık ne kadar yer kaplıyorsa cola turkanın sermayeside o kadar türk sermayesi vardır.
arapları hiç siklemediğim için gönül rahatlığıyla yaptığım ve tavsiye ettiğim iş (bkz: kendi dalgasına bakmak)
sömürge bir ülke olduğumuzun resmidir.türk malı yok türkiye'de.var mı ötesi?

(bkz: bunu da eksile)
olayın hala farkında olmayan şahısları göz önüne seren başlıktır. bakın bazı şeyleri anlarım. yurt içi siyasi çekişmelerden ötürü filistin halkını haklı veya haksız bulabilirsiniz. ancak kaçırdığınız nokta, bu saldırıda 4 tane türkiye cumhuriyeti vatandaşının öldürülmesidir. çok açık ve çok net yazıyorum , türkiye cumhuriyeti vatandaşları kurşunlanmış, türk bayraklı bir gemiye uluslararası sularda israil askerinin postalı girmiştir. buna kesinlikle tepki konmalıdır. ister cumhuriyetçi, ister milliyetçi, ister muhafazakar-liberal, ister sosyalist. mevzu bundan ibarettir. olayı " filistin için üzülmüyorum" şeklinde sığ bir biçimde değerlendirmek orada ölen vatandaşlarımıza yapılan ayıptır. bir cumhuriyetçi için cumhuriyetin vatandaşı öldürülmüştür. bir milliyetçi için türk milletinin fertleri öldürülmüştür. muhafazakarlar için müslümanlar öldürülmüştür. kısacası, bu olay hepimizin acısıdır. ölen, katledilen bizim vatandaşlarımızdır. buna dikkat edelim.
vicdani olmasa da serinletici bir eylemdir.
giydigimiz dondan ictigimiz suya kadar herseyden amerikanın yuzdesi varken sadece cola ile kalmanın guldurecek oldugu olaydır.
(bkz: içme giyme sıra sanada gelecek)
en temizi rakı içmektir. ne kolası akü. çocuk musunuz?
(bkz: ayran için)
(bkz: yaşasın uludağ gazoz kahrolsun israil)
koca israilin tüm geliri coca coladan geliyor. içmezseniz filistin özgürleşir. *
facebookta israil'i boykot edenlerin, serinlemek için yaptıkları eylemdir. ben bugün bunu gördüm. zaten facebook israil'i boykot etmek tereciye tere satmak gibi bir şey.
sapkınlıktır.Bu dünyada içinin ferahlamasına neden olurken, öbür dünyada cayır cayır yanmaya sebep olur.