bugün

Karakterini tam olarak şekillendiremeyen bireydir. Misal ben balık burcuyum aaa balığım ya ağlayayım umutsuz bir duygusal olayım o zaman. Saçma. Sen kendini bilmezsen geliştirmezsen burçlar sadece size bahanedir.
insanları hangi ay ve günde doğduğunu baz alarak genelleyen insan. "Siz kova burcu erkekleri şöylesiniz" yok "akrep kadınları böyle olur" diye sağda solda konuşur durur, açıkçası saçma sapan işler. Gerçi böyle tipolojiler antik çağdan günümüze her daim devam edegelmiş. insanların davranışlarını ve karakterini tanımak, sınıflandırmak ve onların davranışlarının altında yatan nedeni bulmak için birçok araştırma gözlem ve deneyde bulunulmuştur. Örneğin Hipokrat kişilik tiplerini Öfkeli, Melankolik, Sıcakkanlı ve Soğukkanlı diye ayırırken; Galen Kolerik, Melankolik, Flegmatik, Sagvinik gibi tiplere ayırmıştır. Jung ve Briggs-Myers'a Dayalı Kişilik Testinden bahsetmeden olmaz bu arada. Bu tip testlerin güvenirlik katsayısı oldukça düşüktür çünkü 1 ay önceki test sonucuyla şimdiki test sonucu daima farklılık gösterir.

Her neyse kısacası bir zamanlar benim de içinde bulunduğum, saçma sapan işlerle kafa ütüleyen insandır, evet.
Benim gibi duygusuz adama bile burcundan dolayı “senin çok duygusal olman gerek ama yaa” diye tepki veren var. En aynı mantıkla senin de boynuzun olması lazım ama yok.
Şimdi sadece güneş burcunuza göre size yorumlar yapan insanlarla karşılaştığınız için burçlara önem veren insanları eleştiriyorsunuz. Astroloji gerçektir…ama sadece güneş burcunuza göre karakteriniz hakkında yorum yapılmasıda yanlıştır tabi.
bir saçmalığa inanan insandır.
yükselen, ay, merkür vs. burçlarını ve açılarını da bilen insandır.
genellikle bomboş bir insandır.
Gazete köşelerinde yazanlara önem vermek değildir bu.

Burç dediğimiz şey genelleme yapılacak birşey değildir.

Ülkemizde çokça sömürülen bir konu olması nedeni ile olay çok farklı noktalara gidebilmektedir.

Elini kolunu sallasan astrolog şu an. Bir de üniversite onaylı sertifika dağıtanları çıkmış.

Yapmayın.