bugün

cayır, cayır yakarak bana, gardırop fuat abiyi anımsatan şehir.

(bkz: yanıyorsun fuat abi)

http://video.uludagsozluk...%B1yorsun-fuat-abi-81644/
Son iki güne göre bugün biraz daha insaflı mübarek.
akşamları nilüferden mudanyaya doğru hafif esintilir. uludağ tarafındakiler bunalıyordur. kıyamam swh
an itibari ile balkon sefası yapmak için über şehir. dokunmayın bana beyler.
bir rivayete göre altta erenlerin yattığı üstte ise götverenlerin yaşadığı söyleniyor . yani adı üstünde sadece rivayet
kibrit suyu döküp yakma hayalleri kurduğum şehir. yazın nasılsa yanıyor ? 1 hafta sonra tekrardan hapsolacağım şehir.
orada yaşayanlar falan tepki gösterir hep ama bana kalırsa gurbet zaten çekilmez hele bi de bursa ysa hiç çekilmez hele ki daha büyük bi şehirden geldiyseniz çe-kil-mez.

bi de nemli. sıcağı yetmiyor bi de nem var. suyu içmiyor soluyor orada yaşayanlar.

tamam yakmıcam sakin olun. üniversiteyi yakıcam ama. * *
henüz uykuda olan şehirdir, ben yollardayken.

beni üzen şehirdir vaktiyle. teselliyi bulduğum şehirdir. agladigim, guldugum şehirdir. teoman benim için söylüyor şimdi radyoda, bir damla göz yaşıyla bitmiş haziran...
Aldığı yoğun göçle gitgide keşmekeşe sürüklenen,doğduğum büyüdüğüm buram buram tarih buram buram bursaspor kokan şehrim.

Seni annem gibi sevdim.
3 hafta sonra bulunacağım şehir. Mudanyanın havasını özlüyor insan.
7 gün sonra bir süreliğine vedalaşacağım şehir.
2 gün uzak kalınınca bile özlenen.
bugün, kent meydanı'ndan başlayarak fomara, ulucami, heykel, setbaşı, yeşil, emirsultan istikametinde yürüyerek gezdiğim; son olarak da tophane'ye uğradığım güzel şehir.

güzel, çok güzel ama o yeşilin yerini griye bırakmasına ne demeli? böylesine güzel bir şehir ancak böyle katledilebilirdi. ben bugün yeşil bursa ovasını değil koyu gri bir ova izledim.
Mudanya olmasa şu yaz günlerinde çekilmicek şehir..
Her yerinde sacma.sapan anilarim olsa da huzur veren sehirdir.
ruhu olan şehir. ama herkesle gecinemeyen bir ruh.
Sıcaklarda çekilmeyen şehir.
Sonbahar gelsede aşk tazelesek.
Son zamanlarda travestileriyle meşuhur şehirdir. Gece sokaklarda rahat yürüyemiyoruz travestiler yüzünden diyen çokdur.
yobaz yuvasıdır.
doğudan ve iç anadolu'dan göç alan ilçeleri doğal olarak yobaz yuvasına dönmüştür. büyük ölçüde eski bursalıların ve balkan göçmenlerinin yaşadığı nilüfer ise türkiye'nin en demokrat nüfusuna sahip, en keyifli yerleşim yerlerinden biridir...
ruhumu karartan hadisedir.
hava da serinlemesini sağlayan yağış. iyi oldu iyi.
demin botanik parkta spor yaparken yavaştan çiselemeye başlamıştı. iyi ki hemen kaçmışım yoksa fena ıslanacaktım. ramazan ayında oruç tutan kardeşlerimiz için yağması iyi oldu. hiç olmazsa hava biraz serinledi.
100 yılda bir gerçekleşen anormal olaydır. başlık açılmasaydı napıcaktık acaba.
an itibariyle nilüfer civarında bardaktan boşanırcasına yağan yağmur. dur artık.
Babamın teras çatısı performansını gösterdi. %90 başarısı var. Şimdi de sesleniyor al gel silikon tabancasını diye. Gram acıması yok bu adamın yeminle.
güncel Önemli Başlıklar