(#3036069)

her zamanki gibi Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde, 28 Şubat - 08 Mart 2009 tarihlerinde yapılacak kitap fuarıdır. hatırladığım kadarıyla http://www.bursakitapfuari.com gibisinden bir de web sitesi var ama son baktığımda fuar programı belli değildi.

her zamanki gibi fuar pekçok ilköğretim-lise öğrencisiyle dolup taşacak. hatta kimi "kız kesmek" amacıyla gelecek, kimi indirimli kitap aşkıyla yanıp tutuşarak gelecek. bir grup daha vardır ki bu fuar meraklıları arasında, bundan önce saydığımız iki gruba da dahil edilebilir, bir nevi kesişim kümesi.

her zamanki gibi heyecanlı heyecanlı gidilecek fuar alanına, bursa'nın dört bir yanından çeşit çeşit insanlar görülecek(sanki hiç görülmemiş gibi), alınacak kitabın fiyatının düşürülmesi için kitap satmaya çalışan abilerimizle samimi bir bağ kurulmaya çalışılacak.

her zamanki gibi bir kaç ünlü yazar-çizer falan gelecek. onlara kitap imzalatmak için sırada bekleyen insanlar bana standlar arasında(stand?) yürüme imkanı bırakmayacak. bu sırada ilgi görmeyen, kendi yayınevinin bölümünde bir masada tek başına etrafa bakınan, kimsenin tek bir kitap dahi imzalatmadığı yazar tüm bu kargaşanın merkezindeki yazar olduğu günlerin hayalini kuracak...

ve evet dostum ben de orada olacağım;
her zamanki gibi...
bursa'da olamayacağım için kelmajeste'den kıyak kitap alamayacağım organizasyon,
ama gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim ne yapın edin bulun onu.. *
kelmajeste'nin imza dağıtıp kitap tanıtımı yapacağı organizasyon. "şibumi" standındadır her sene.
açılışını ataolbehramoğlu, ahmet telli, yılmazodabaşı, banu avar ve server tanilli gibi değerli kalemlerin imza günüyle yapan, kitap severlerin ağzını sulandıran fuar.
canım kitaplarımın arasına yeni yeni eklemeler yapmak için en iyi fırsatlardan biridir. bütçeyi de zorlamaz.
gidipte hüsrana uğradığım fuardır. isminin değiştirilip bursa dershane fuarı yapmaları gerekir.
-bu ne be kardeşim... fuar değil pazara alanı. adam sanki marul satıyomuş gibi konuşuyor 3 tanesi 5 milyon 5 dergi hediye..geeeeel abla gelll tadında devam eden dialoglar, binimum her dershanenin stantları, hatta sokağa kadar taşmışlar broşür dağıtanları söylemiyorum herkezin elinde sınav final bilmem ne dershanelerinin bedeva verdiği poşet poşet 'kitaplar' ve çoluk çucuk abla teyze...

off çok kötü hüsrana uğradım sözlük..
bu arada kim len bu kelmajeste ?
uykusuz ekibinin bir çogunun hasta diger cogunlugunun yurt dışında olması sebebiyle*** eksik geldigi; gün itibariye başlayan bursanın en güzel etkinliklerinden biri. *
yapı kredi yayınlarının fuarın en artis standı olma becerisini gösterdiği fuardır. Yapı kredi yayınları stand görevlileri Delta serisi binbir gece masalları kitabına 3 ayrı fiyat vererek bu konuda rekor kırmıştır. Kısa boylu kız fiyat olarak 120 TRL kıvırcık % 35 iskonto, uyuz gözlüklü ise % 25 iskonto yapabileceklerini söylemiştir. Kendilerine hayırlı işler dilerim.

aynı kitap mart ayı boyunca http://www.kitapyurdu.com adresinden 78 YTL gibi çok cazip bir fiyata alınabilir.
her sene biriktirdiğim parayı bütünüyle yatırdığım hasretle bekleyip de çok çabuk yitirdiğim zaman zarfında gerçekleşen fuardır. çok kalabalık olur miniklerin arasında bile ezilme tehlikesi geçirebilirsiniz, gariptir.bütçeyi zorlamaz ama kandırmalar da çok olur. birçok yayınevini biarada görürsünüz sonra kafanız karışır dershanecileri görür bide küfredersiniz sonra çekip gidersiniz.
yarın son bulacak olan fuardır.oldukça hareketli, renkli bir fuar olmuştur.ama aranan bazı yayınevlerinin fuara katılmaması hayal kırıklıgı yaşanmasına neden olmuştur.bursa'da olamayacak olsakta herzaman olmasını diledigimiz, güzel bir organizasyondur.
kpss kitaplarını ucuza alabileceğiniz fuar. *
normalde 49 liraya satılan büyü ve ejderha bilimi kitaplarını 35 liraya; son gün gider 4-5 tane alırsanız pazarlıkla belki de 25 liraya alabileceğiniz fuardır, süperdir.