bugün

nil karaibrahimgilin madensuyu reklamında oynadığı gibi bursa büyükşehir belediyesi başkanıda böyle bir reklamda oynasa kaldırımlardan atlayıp soyuyorsam sebebi çok soyuyorsam sebebi çok diyip kaldırımdan kaldırıma atlasa, hayvani jiplerinin içinden fakir vatandaşları kırbaçlasa akpli badem bıyığıyla nihahaha diye gülse vallahi çok samimi olacaklar her 5 yılda bir üşenip kullanmadığım oyu samimiyetlerinden dolayı ibineler diyip chpye verirdim.

şimdi görükle bursaray hattından %36 tasarruf etmişler ba-ba-ba yalanın bu kadarı ulan zaten yaptığın tasarrufun %6 sını bunu bildirmek harcadın her tarafa yazmışlar başımı nereye çevirsem bu yazı rüylarıma giriyor artık aramızda para toplayıp kaldırabilsek keşke.

ulan bu zaten tasarruf hikayaside kesin kazayla olmuştur

- Başkanım inanmıyacaksınız korkunç bişey oldu.
+ Aman YAarabbi ne oldu.
- Tasarruf yapıyoruz başkanım
+ Neee! kovarım lan sizi biz kendimiz zengin olucaz diye başkan olduk bu salakların yaptığına bak çabuk çabuk bizim lehimize değiştirin bu olayı.
- Yapamıyoruz başkanım her şeyi denedik mecbur tasarruf yapıyoruz.
+ NEeeeeeee!
- durun başkanım bunu şöyle lehimize çevirebiliriz afiş hazırlayıp her yere bunu asıcaz heryere heryere...
+ Durmak yok yola devam nihahahaha.
türkiye'de görebileceğiniz en güzel belediye binasına sahiptir. atatürk'ü kaybettiğimiz yılın şubat'ında burada bir balo düzenlenmiştir. bu, ulu önder'in son balosu olmuştur.

http://img41.imageshack.us/i/gunduz3.jpg/
(bkz: son balo vals ve zeybek)
şu an ki başkanı recep altepedir.başbakanın askerlik arkadaşıdır.
http://www.bursa.bel.tr/
ileride benim başkanı olacağım kurum (bkz: müessese), inş *
bursa'yı bilenler için söylemek gerekirse gökdere bulvarı'nda incirli caddesine tecavüz etmektedirler. bu çok yüce kurum 3 arabanın yan yana ancak geçebileceği caddeye tramvay yapmaktadırlar. dükkanların önünü kapatmaktalar, bir tarafına araba parkedilen yolu geçilmez hale getirmekteler, caddenin içine etmekteler.

http://www.trafikhaber.co...aati-basliyor-h10970.html
*
bursaray istasyonlarına hayvan fosilleri koyup sergilemektedir. ilginç olanı büyük puntolarla hayvan fosillerinimn hepsinin üzerinde yazılı olan şu yazıdır: ''bu hayvan günümüze kadar hiçbir değişime uğramamıştır''

bursa belediyesi evrime karşı!

edit: bir süre sonra o uydurma fosiller(!) kaldırıldı. çünkü insanları yanıltan, gerçek olmayan şeylerdi onlar nitekim bu nedenle kaldırmak zorunda kaldı belediye onları.
ne zaman kar yağsa laissez faire diyen belediye; hiç yokmuş gibi davranmakta üstüne yok.
gerici bir logoya sahiptir.

laik ülkede cami logolu belediye olur mu, bir tek müslümanlar mı yaşıyor bursa'da?

görsel
belediye başkanının isteğiyle cumhuriyet caddesine nostaljik tramvay yapıldı. belediye başkanı baktı, gördü, hoşuna gitti ve bunu tüm bursa' ya yapalım dedi. şimdi yapılıyor. işte bu kadar planlı, projeli çalışan bir belediye' dir kendisi.
nostaljik tramway.

timsah arena.

bursa teknik universitesi.
şehircilikten zerre miskal anlamayan binlerce yıllık şehrin kentsel dokusunun anasını ağlatan ilkel belediyedir. inanın bizans zamanında belediye olsaydı onlar bile daha modern olurdu.
- heykel trafiği zaten iteleye kakalaya ilerlerken bir de tuttular tramvay yaptılar. neymiş başkanın çocukluk rüyasıymış. yahu sen fantezi yapacaksın diye niye şehrin amına koyuyorsun be kardeşim.
- o gazcılardaki kentsel dönüşüm şahit olduğum en başarısız kentsel dönüşüm projesidir. hiç dönüştürmeseler daha iyiydi.
- hele hele metro. yeni yapılan metronun tamamına yakını yol üstünden gidiyor. 4 şerit izmir yolu düştü 2 şeride. acemlerde bir kaza olsa küçük sanayi ye kadar trafik tıkanıyor.
logosundaki iki kafanın ortadaki birinin gözlerine benzediği logoya sahip belediye.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/397608/+
sehrin gobegine toki insa ederek bursa'nin girisindeki dag manzarasini, dagdan gorunen ova manzarasini bitirmiş belediyedir.
şehircilikten bir haber belediyedir. Yıldırım'da inanın vodafone hat çekmiyor ve internet çok kötü. bir büyükşehir için istenmeyen şeyler bunlar.
Nilüfer ilçesinin girişinde bulunan mustafa bozbey resimleri görünmesin diye her iki resmin 50 metre önüne kocaman elektronik tabelalar koymuş belediyedir. işte size vizyon. Belediye çalışıyor amk. Halka hizmet yerine karşı partinin görünmesini engellemeye gidiyor paralarımız. Ne güzel lan başkasının parasını harcamak.istediğin yere harca cepten para gitmiyor. Tebrikler altepe.
Bayan Voleybol Takımı, Avrupa Kadınlar Challenge Kupası'nda Avrupa şampiyonu olmuştur. Tebrik ediyoruz.
bazı şeylerle bir iki tık daha ilgilenesicelerdir..

(#29239977)
belediyecilikde kesinlikle berbat ötesi tarifinin en somut örneğidir.Şehirin ortasından metro geçirip ulaşımı kitleyen,havalanı ihtiyacını başka şehir üzerinden giderecek kadar vizyonsuz bir belediyecilik.
yaşadığım belediyedir.
internet sayfası son derece detaylı ve iyi olan belediye.
--spoiler--
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek için kurulan Bilim ve Teknoloji Merkezi, Makedonya'lı öğrencileri ağırladı.
Makedonya’nın Kalkandelen, Kumonova, Ohri, Gostivar ve Vrapçiste şehirlerindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören öğrenci ve öğretim üyelerinin yanı sıra, Makedonya Kültür Bakanlığı’nda görev yapan çalışanlardan oluşan heyet, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezini gezdi. Heyet, BTM içinde bulunan deney düzeneklerini inceledi. Makedonyalı öğrenci heyeti, “Altın Çağ’da Bilim” ve Devr-i Dinozor sergilerini de gezdi. Heyete eşlik eden Makedonya izcilik Federasyonu Başkanı Yetom Zekiri, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ziyaretlerinin kendileri açısından da önemli bir deneyim olduğunu söyledi.
Özellikle Devr-i Dinozor sergisinden hayli etkilendiklerini ifade eden Zekiri, böyle bir merkezin Balkanlar’da bulunmadığını belirtti.
--spoiler--
Başarılı belediye sıralaması yapacak olursam ilk üçe kesinlikle alacağım belediyedir. Tarihi dokuyu koruyarak restorasyon yapabilmek de ayrı başarıdır elbette.
güzel çalışan son zamanlarda da dere ıslah çalışmalarına özen göstermiş, çevre temizliği ve kolay geçiş amacıyla köprüler yapan iyi belediyelerden.
bursa zaten bambaşka güzellikte bir şehir. belediyenin çalışmalarıyla daha da güzel olmaması için hiçbir sebep yok. insanların Altepe'den beklentileri büyük.