bugün

ihtiyacı olmayanların daha kolayca kazanabildiği yardım. eee ne de olsa (bkz: para parayı çeker).
"istanbul'da tıp kazandık hayvan gibi burs alırız laayn" diye düşünrken başvurduğm vakfların her birinin referans istemesi sonucu babayı almamla muhtaç duruma düştüğüm eğitim yardımı...
ogrenciye yapilan kutsal yardim. ihtiyaci olan birisine, hele hele egitim gormekte olan birisine yapilan bir yardimdir bu. buyuk bir erdemdir, bu yardimi yapmak. cogunlugunu tenzih etmekle birlikte, sayisi azimsanmayacak kadar cok olan kurulusta, bu is de torpille doner. hem de buyuk kurumlardir bunlar. nasil bir adaletsizlik ki, ihtiyaci olana degil de arkasi olana yardim yapiliyor...nasil bir midedir ki iki kisiye sirin gorunecegim diye, altinda arabasi olan adama burs veriliyor...
bazi kurumlar ise sartli burs veriyor ki en asagiligi da budur.
Arabası olanlara çıkan ama ihtiyacı olana çıkmayandır . Araba masraflı tabii...
Ne güzel yatıyor beh dediğim.
gariptir; hep birileri alır ki alanlarda fazlasıyla alır, kimileri ise hiç alamaz.
var mı burs alma yolu bilenler?
bazen cidden ihtiyaç olabiliyor.

söz veriyorum ileride düzgün para kazanmaya başlayayım şu hallerimi unutmadığım gibi en az 1-2 çocuğa aylık 100 150 vermeye çalışacağım. o da yeter..
ilk maaşımla beraber her ay bir öğrenciye aylık akbil bedeli olan 70 tl ile vermeye başlayacağım hede. maaşım arttıkça sayı da artacak tabii ki. şunu öğrendim ki öğrenci için büyük-küçük para yoktur. en azından ulaşım masrafı olmaz. bu taktiği de ibb'den kaptım yalan olmasın. her ay 90 lira burs verirlerdi, biz de gider 50 lirası ile aylık akbil doldururduk. böylece verdikleri burs pratikte 40 lira olurdu.
çoğu zaman referansınız olsa da alamayacağınızdır. unutmayın; herkes eşittir ama bazıları daha eşittir.
sizin gibi naif düşünenler oldukça, dayanışma sürer.
ister 150 ytl olsun ister 50 ytl öğrenci için velinimettir. Hele farklı zamanlarda alınan birden fazla bursa sahipse kişi, hayat onun için daha kolaydır. Tam parasız kaldım şimdi ne halt diyeceğim diye düşünürken yeni yatan bir bursla gelen para kadar sevindireni de yoktur.
Neden kadınlara veriyosun sadece diye sorulur... Ayrıca neden tıp ?
en güzeli başbakanlık bursudur. ohhh tadından yenmez. en son 160 idi. şimdi ne oldu acep?
ihtiyaç olunduğu halde alınamayabilinen, kimilerininse neredeyse memur maaşı edecek sayıda alabildiği karşılıksız para. ( geri ödenecekse burs değil kredi oluyor zaten)