bugün

suana kadar cok sacma bir deyim oldugunu dusundugum bugun hastalininca ne demek oldugunu anladigim otururken kalkarken heran sumkurme durumu.
(bkz: servet çetin)
vana takmak mümkün olmadığı için, her iki deliğe birer parça kağıt mendil sokularak geçici süre silme eylemine ara verme şansı yaratan durum.
macaz olarak musluğa benzetilen burna macaz olarak conta tavsiye edilebilir.
pecete dayanmaz boyle durumlarda. silmekten burun kizarir, acir elleyemezsin. kizaran kisim biraz iyilestikten sonra da soyulur. bu da ayri bir sorun olusturur..
en sinir edici hali sınav da olduğu zamandır. hem burnu akanı gıcık eder, hem de en yakınında olanları. "fork fork" sesini duymak kadar adamı irite eden bişey yoktur zaten sınavda..
insan sasirir bu kadar sivi nereden cikiyo diye.burun silmekten artik yara olmustur ve gulunce bile acir hale gelmistir.peceteler az gelir.fenadir hayattan bezdirir.
sınav zamanında çevrende oturan kişinin 3 saniyede bir burnunu çekmesiyle, sessiz olan sınıfta dikkatini dağıtan ve " yüz kere çekip rahatsız edeceğine, bir kerede selpağa hımkırda sen de kurtul bizde be kardeşim!" denilesi olaydır.
Sessiz bir ortamda akıyor ise daha fecidir. Çeksen çekilmez, hımkırsan hımkırılmaz. En iyisi el aracılığı ile akan maddeyi üst başa transfer etmektir. sessizdir ancak maddeyi üstünüzde ki elbiseye iyi yedirmeniz gerekir. aksi halde bir faciadır.
neredeyse sürekli başıma gelen , yeter artık diye söylettiren , marketten , bakkaldan ve büfeden ne alırsam alayım , yanında promosyonuymuş gibi kağıt mendil aldırtan , hiç bir koşulda çekilmek istenmeyen zoraki ve bir o kadar da sinir bozucu bir olay.
(bkz: iliadin)
nezle olunan durumda, paket paket kağıt mendil tüketilmesi durumuna verilen addır. mendillerin ucu bucağı görünmediği zaman biliniz ki burnunuzu tuvalet kağıdına silmektesiniz.
Burun deliklerine birer parça selpak sıkıştırmanla en azından silme derdinden kurtulma hadisesi.
sinüzit olan ben denizin sıkça başına gelen bi durum.
(bkz: sınavda burnun akması)
an itibarı ile yaşadığım durumdur. bir ara burun yerine şçeşme monte edildiğini düşündüm sonra dedim musluğu olurdu ama koymayı unutmuşlar kanısına vardım. en güzel çözümü yine an itibarı ile buldum burnuma peçeteyi tıkıyorum ve akmıyor. *
(bkz: Servet çetin tektir bu alemde)
Damlaya damlaya göl olur dedim, olmadı sözlük.

Çok kötüyüm elimde havlu peçeteyle geziyorum.
(bkz: gerçekten de çok iğrençmiş)