bugün

cahil, fetullah müridi, pkk yanlısı, akp şakşakçısı her fırsatta ülkesine saldırmayı iş edinmiş ikinci cumhuriyetçisi, iki yüzlü, yalaka, bi bok bilmeyen yazarlarını gördükçe tiksinmeye başladığım sözlük oluşumudur. moderatörlerin biraz emeğiyle daha güzel olacak oluşumdur ayrıca.

edit: her kuyruğuna basıldığında demokrasi insan hakları diye bas bas bagıran şakşakçıların bu görüşe ne kadar saygılı oldugunu görüyorsunuz. buda benim görüşümdür begenmeyen hakaret etmez entry kötüler ve gider. ama gördüğünüz gibi bu entry den dolayı bana saydıranlar, baskasının düşüncesine saygısızlık yapma cok sesli ol diyenler bu görüşe tahammül edemez ve ayar vermeye kalkarlar.

ancak bu ayar vermeye kalkan demokrasi fukarası akp şakşakçıları olayları çarpıtmakta ustadırlar. demokrasi ve insan hakları sadece onlar için çalışır. bana hakaret dolu entry yazma diyen ve entrylerimi silen eurasia denen mod. bozuntusu neden aşşagıdaki bazı hakaret dolu entryleri görmez yada görmezlikten gelir acaba.

(bkz: durmak yok yalakalığa devam)
*burdan sözlük olmaz tek sesli bir ortam isteyenler var.*
"ben olmuşum sözlük."

uludağ sözlük
sadece kemailstler olsa olur gibi anlaşılan entry: (bkz: #2355848)
tanıma uyanların sinirlendiği entrydir.
çok sesten anladıkları hakaret, bölücülük, dik kafalılık ve saldırganlık olan insanların karşı çıktığı önerme.
(bkz: burdan sozluk olmak isteyenlere sesleniyorum)
(bkz: burdan degil buradan seslenmek istiyorum)
(bkz: mehmet ali bey yardim edin lutfen)
yanlış bir yol izleyerek varılmış , yanlış bir çıkarımdır.'cahil, fetullah müridi, pkk yanlısı, akp şakşakçısı her fırsatta ülkesine saldırmayı iş edinmiş ikinci cumhuriyetçisi, iki yüzlü, yalaka, bi bok bilmeyen yazarlar ' şeklinde özetlenen insanların her yerde olduğu gözönünde bulundurulacak olursa , sözlükte de olmaları gayet doğaldır.
her ne kadar yukarda tanımlanan kimselerden nefret etsem de , asıl kötü olan sözlüğün tek bir düşüncenin tek elinde olmasıdır.
sözlük nasıl olunur? orası ayrı bir tartışma konusudur.
evet efendim uludağ sözlük olamaz. ansiklopedi olmalıdır. hatta ayrı bir veritabanı olmalıdır. doğrusu budur. *
doğru bir tespitten çıkmış kusurlu önerme.

"cahil, fetullah müridi, pkk yanlısı, akp şakşakçısı her fırsatta ülkesine saldırmayı iş edinmiş ikinci cumhuriyetçisi, iki yüzlü, yalaka, bi bok bilmeyen" insanlar sÂdece sözlükte değil bu ülkede de "bolca" vardır.

bu durumda "türkiye'Den ülke olmaz" mı diyeceğiz? sen de, ben demem.
(bkz: bu sene iyi sözlük yaptı)
(bkz: burdan dersen olmaz tabi)
(bkz: buradan)
yazarların hepsinin insan oldugu düsünülür ve her insanın da farklı görüsleri olabilecegini ve bunu belli saygı cercevesinde baskalarına aktarabildiklerini düsünecek olursak burdan gayet de sözlük olur.
ayrıca insanların hepsini cok iyi tanıdıgını sanıp cahil, iki yüzlü su bu yazar olarak nitelendiren yazarın kurabilecegi cümle. burdan sözlük olmaz peki nerden olur? sorusu da aklıma gelmiyor degil hani.

(bkz: kime göre neye göre)
imza bir dost.
fikirlerini savunmaktan aciz, ayar üstüne ayar yiyen, küfretmeden ve aşağılamadan konuşamayan, aklında 2 cümleyi zor toplarlayan demokrasiden nasibini almamış, kendini her şeyi biliyor başkalarını da cahil zanneden insan söylemi. burdan sözlük olmazsa girme kardeşim. beni şahsen hiçbir moderator veya admin zincirle monitöre bağlamış değil. kendi isteğim ile giriyorum bana verilen yazma hakkı sayesinde özgür ve demokratik bir ortamda fikirlerimi savunuyorum.

ayrıca

(bkz: ybsg)
ayrıca beni bir anda ünlü yapan, açıklayamadığım şeyleri kin kusmayla çok rahat ifade ettiğim cânım entiri.

not: sözlükteki 47 % ye feci sözler hazırladım hatta başlık hazır bile:
(bkz: bunlardan insan olmaz)
(ara: senden bi olmaz)
kendi fikrinden başka tüm fikirleri tü kaka gören, ifade edilmesini bile istemeyen , orduyu darbeye davet eder gibi moderasyonu göreve çağıran faşizan düşüncenin kusuluş biçimidir.

burası türkiye'nin en başarılı ikinci sözlüğüdür. belki bilgi vermek konusunda istenilen doluluğa sahip değildir. belki kendini bilmez yaarlar bile vardır bünyesinde ama kaliteli yazarlarını ve bir paylaşım platformu olduğu gerçeği reddedilemez. burdan sözlük olur, oldu bile.
alttaki entry min silinmesinden sonra kesinlikle katıldıgım önermedir. yaptığım tanımlamayı vakit gazetesi bile kabul ederken (huseyin uzmez'e sahip cıkarak ve savunarak) sözlüğümüzün silmesi cok enteresan ve utanc vericidir. ki yapılan tanımda hukuksal olarak bi sorun yoktur. sadece ironik bir eleştiri vardır. ayrıca yalan da değildir ki buzdagının arkasını ( entry silenler de dahil) herkes bilmektedir. peki o zaman nedendir bu kraldan cok kralcılık ? madem kralcısınız, neden mod. olursunuz yada oldurulursunuz. caylak olmak ugruna yada sözlükten sutlanmak ugruna da olsa silinen entry mi copy-paste yapıyorum. buyrun yorumlayın.

#4010685 huseyin uzmez

vakit gazetesine yakısan yazardır.

(bkz: buzdagının görünmeyen tarafında neler var acaba)

(26.09.2008 03:59) Bu entry sözlüğü yasal durumdan bıkbıkbık yapabilir...

(bkz: kral cıplak)