bugün

samsunspor taraftarlarının,samsun'un başka yere benzemediğini bildiren sloganı.

her şeyden önce,samsun ilinin bir takımı var; samsunspor.. karadenizin tek göç alan şehri olmasının getirdiği sıkıntıları tribünlerde yaşamalarına rağmen,sadece samsunspor diyebilenlerin sayısının tahmin edilenin çok çok üzerinde olması,çevre illerine baskı kurma hayaliyle yaşayan bazı dar beyinleri zor duruma düşürüyor. samsunspor takımı ve taraftarı hangi ligde olduguna aldırış etmeden kendi ayaklarının üzerinde durabilecek güce sahip olduklarını da bu sözle oldukça iyi açıklamaktadır. Burası sadece samsun!
bize her yer trabzon zihniyetiyle yaşayan insanların geçmişte yaşanan onca olayı bile bile samsun şehrinde reklamlarını yapmaya çalışmalarına tepki olarak ilk önce az sayıda üretilmiş bir atkının sloganı olarak ortaya çıkmış sonrasında tüm samsun şehri tarafından sahiplenilmiş pankartlarda atkılarda kullanılan slogan.
gurbette yaşayan trabzonlular için muazzam bir "teselli sloganı olan bize heryer trabzon" sözüne karşılık söylenmiş çok tatlı slogandır. samsunlu olmak herkese ve herşeye baş kaldırmaktır.
orjinallikten yoksun taraftar grubunun üretimi söz. kendi klasmanlarında olmayan bir takıma bu slogan ile kendilerince ayar vermektedirler. ancak ayar vermeye çalıştıkları takım kendilerini pek sallamaz, çünkü klasmanlar farklıdır. birisi süper lige çıktığı seneden beri alt liglere inmemiş 6 şampiyonluğu olan, dünya devlerini devirmiş bir takımdır. ayar vermeye çalışan taraftar grubunun takımı ise kendine yakışmayan bir hal içerisinde olan asansör bir takımdır.
trabzonluların yoğun göçü sonrası gına gelen "bize her yer trabzon" nidalarına kontra gelişen şehrine ve şehrinin takımına sahip çıkma söylemi.

bu söylemin çıkması ve şehirde samsunspor maçları sonrası oluşan bazı gerginlikler sonucu bmn samsun temsilcisi olan zat " biz, bize her yer trabzon " derken, kültürümüzü empoze ettirmeyi değil, gittiğimiz yerleri de trabzon gibi sevmeyi kastediyoruz " şeklinde geri vites bir beyanda bulunmuştur.
yüzde 50'si aslen trabzonlu olan şehrin verdiği kimlik savaşı.
1.252.693 nüfusa sahip bir şehirde 36.218 olan trabzonlu sayısından yola çıkacak olursak % 50'si trabzonlu olmayan şehrin verdiği kimlik savaşıdır.

(bkz: tüik)
trabzonsporun bize her yer trabzon sloganına tepki olarak doğan samsunspor slogandır.
(bkz: ibne trabzon olamazsın şampiyon)
karadeniz'in tek büyüğü samsun'dan kapak niyetine, ibretlik ayar;
görsel
iki karadeniz takımı. futbolu hobi eglence durumundan çıkartıp kavga ve nefret durumuna sokan yurdum insan görüntüsüdür. iki karadeniz insanına yakışmayacak görüntü ve durumdur.
zamanında Trabzon'a bağlı bir şehrin insanlarınca söylenmesi komik olan slogan. Yeşil alan Trabzon eyaleti oluyor efendim.

http://upload.wikimedia.o...-vilajeti-trabzon.svg.png
sonuna kadar desteklediğim sözdür.
etrafa bakıyorum da, bize Samsun da Trabzon.
hergün en az bir tecavüz taciz hırsızlık gibi konularda gazetelerin 3 sayfa haberlerinde bol bol gördüğümüz şehrin kendileri için söylediği söz.
Samsun'luların kendini kuru fasulye gibi nimetten sayma çabasıdır.
DolmuşÇularında sıkÇa karşılaşılan söz.
alayına değil, takımı için ölümüne giden şehirdir.

bu takımın taraftarı olduğum için ne kadar gurur duysam az.
burası samsun şehridir anlamına gelen cümle. hakkıdır haklarıdır. samsun türkiyenin en orjinal illerinden biridir. gerek doğası gerek kaynakları gerek güzelliğiyle. ben istanbula taşınan nice ailelerin çocuklarının samsuna kaçışlarını gözleriyle görmüş biriyim. 2 kişi 5 kişi değil. farklı bir havası vardır samsunun. ben bursada yaşıyorum ama tayinimi bir an önce aldırmak istiyorum. çünkü samsun benim için bir başka.

ayrıca orhan gencebayın da kendisini samsunlu olarak tanıttığını ve baba tarafından aslen eskişehirli olmasına rağmen samsuna çan-ı gönülden bağlanıp buraya bir de ilk öğretim okulu yaptırdığını biliyor musunuz?
çömlekçi çocuklarını rahatsız eden slogan.
bursa sloganından kolpa yapmalı bir adet cümle öbeği.orijinali için;

"bize her yer bursa değil, çünkü her yer bursa değil! "
hiç bir sloganın çakması değildir. orjinaldir.
içinde birkaç kelime geçiyor diye(ki bu kelimelerin kaynağı bize her yer trabzon mottosudur) asılsız iddialar ile yüz yüze kalmaktadır.

bursa taraftarını severim genel olarak.
bırakalım da neyin ne olduğunu bilen taraftarlar yorum yapsın.
buranin her yer olmadigini yakin zamanda öğrenmis olanlarin egoist sloganidir.

karadeniz'in tek hakimi samsun ve samsunspor'dur.bilmeyene zor gelir.
tamamen trabzonspora tepki olarak söylenmiş ve zamanında (hala devam etmektedir o ayrı) çok ince ayar vermiş slogandır.
Zamanında ayarını iyi vermiş bir slogandır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar