bugün

bir tsubasa değil.
hakkında yanıldığım oyuncu. babam bu adam yıldız olacak demişti geçen sezon başında. ben de ya bi bok olmaz bundan salağın teki demiştim. Sözlerimi yutturdun saol. adam atıyor atıyor atıyor.
fenerbahçe de iken hiçbir şey yapmayıp trabzonda kahraman golcü olan hatta 2 sezon önce kadıköy de son maçta fenerbahçe nin şampiyonluğunu engelleyen golü atan forvet.
adam gibi adam, fişşek gibi golcüdür.

(bkz: severek izliyoruz abi)
geçen sezonun 31.haftasından beri oynadığı her lig maçında gol atmıştır.
Bu sezon tüm Dünya'nın hayran olduğu Cristiano Ronaldo ile gol sayısı eşit olan ve şutlarını çok sevdiğim futbolcudur kendisi.
10 maçta 13 gol atan futbolcu. bu sene 5-6 hafta önce gol kralı olur bu çocuk demedi demeyin.
fm 2012 deki insan azmanıdır. oyundaki en iyi türk golcüdür.
vücudunu geliştirmeyi akıl etse ronaldo'nun 2 alt versiyonu olabilir. fiziki anlamda vasat sadece bitiriciliği iyi biraz da şansı.
antalyaspor'da oynarken izleyip beğendiğim, beşiktaşıma gelince bana saç baş yolduran fenere gitmesiyle sevindiğim fakat fenerlilerede saç baş yolduran bir topçuyken şu anda 8 maçta 13 gol atmasıyla beni hayrete düşüren futbolcu.
şenol güneşin nasıl büyük bir teknik direktör olduğunu gösteren bir yetenek. şenol güneş olmadan önce işlenmemiş bir cevherdi. ama şenol güneş onu öyle bir işledi ki kendisi şuan türkiyenin en iyi golcüsü.
sevimsiz,sahtekar ama başarıldır.
seneye büyük bir avrupa kulübünde oynaması muhtemel olan futbolcudur.
bizim kalemizi hedef almadığı sürece burakın attığı her golde biz de havalara zıplıyoruz.
peşin not: kafadan eksiyi basabilirsiniz hanımlar beyler. ama kesinlikle bir fenerbahçeli olarak konuşmuyorum, allah belamı versin ki, şimdi söyleyeceklerim, tarafsız ve samimi düşüncelerimdir.

bu adamı fenerbahçe'deyken de sevmezdim. böyle tuhaf bir iticiliği var, sürekli ukala bir tavır içersinde, sürekli 'küçük dağları ben yarattım' havasında. yeteneğine gelince; çok yetenekli bir adam değil, orta düzeyde bir futbolcu. ama işte bazı futbolcuların yıldızı parlak oluyor, pes tabiriyle; götünden bal akıyor. bu şekilde tutturdu gidiyor bakalım. allah yolunu açık etsin, ne diyelim...

not 2: bir alex olmadığı gibi bir arda değil, bir gökhan gönül değil, hatta bir sabri bile değil amk.
hakan şükürün kafa vuramayan ve daha cılız hali.
bu adamın oynadığı takımların(trabzonspor ve milli takım) ortak tek bir özelliği var.

''dikkatle okunmasını istiyorum;'' bu adam gol atsın diye geri kalan kaleci hariç 9 ki$i götünü fena yırtıyor. ondan milli takım ve trabzonspor'da tek gol atabilecek oyuncu konumunda.

kıçımızı yırta yırta söyledik. forvete 2. oyuncuyu yani bu adama duvar olabilecek oyuncuları oynatın diye!
messi (10) + c. ronaldo (7) = burak yılmaz (17)

budur!
(bkz: dün boktu bugün koktu)
lan adam ciddi ciddi messi'yle, ronaldo'yla falan kıyaslanıyor. vay arkadaş ya... çok değil, 11 kasım'daki milli maçta, tüm milleti günaha sokmazsa ben de bir şey bilmiyorum amk!
guiza için mallorca neyse, burak için trabzon odur. başka takımda başarılı olabileceğini sanmıyorum. ha inşallah olsun o ayrı konu...
(bkz: burak varken hırvatistan a yenileceğimizi sanmak)
--spoyler---

kayserispor'u 3 puanla geçen burak yılmaz, mersin maçı kadrosuna trabzonspor'u yine dahil etmedi...

--spoialer---

zaytung a konu olmuştur. espri güzel her zamanki gibi.
yanılmayı umuyorum lakin yakın zamanda patlamasını beklediğim bir şanslı futbolcu diyorum. sadri şener'in onu hazır para ederken onu satarak yönetim başarısı gösterebileceğini düşünüyorum.
şu anda formunun zirvesinde, ama bakın bu kocaman bir ama son vuruşlarını geliştirmezse bir süre sonra bu fizik gücü düştüğünde bank asya'da bile oynayamaz. inzaghi, crespo gibi adamlar çalım aramazdı, uzaktan şut çekemezdi belki ama ayaklarına gelen her basit topu gol yaparlardı, burak ise nerde zor gol var atmakta kolayları ise kaçırmakta. kolay golleri atamazsa bir dönem sonra zor pozisyonlarda da şansı tutmayacak işte o zaman burdaki "burak"çılar dahil herkes onu geliştirecek. iyi bir futbolcu olabilir fakat iyi bir golcü değil.