bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ayıp yada utanılacak bişi olmayan eylem.
  1 -4 ... exonotzor
 2. 2.
  burcunun özellikleriyle kendi karakterini karşılaştırıp neredeyse aynı olduğunu gören kişinin yapacağı şey.
  4 ... witch
 3. 3.
  Neden-sonuç ilişkileri kuramayan insanların gerçekleştirdiği aktivitedir.

  Burçlar uydurma oldukları gibi gereksizdirler de. En fazla monoton hayata biraz eğlence katarlar.

  insanların inanma gerekçelerinden bazıları da söylenenlerin kendisiyle uyuştuğudur fakat böyle bir olay da tesadüf ve şartlanmadan öteye geçemez. Sebepsizdir, nedensizdir.

  Öküz burcu çok duygusaldır, azimlidir, trenleri çok sever dendiğinde, öküz burcundaki* inanma eğilimli birey kendine uyan özelliği seçip* aklında yer ettirecektir. Geri kalan özelliklerden duygusallık ve azimlilik tutmasa da önemli değildir, kıyıdan köşeden bir sebep bulmuştur o da yeter.

  Bunun yanında burçların arasında "çok şerefsizlerdir" "her an satabilirler" gibi tanımlara da rastlamayız, çünkü bu burç işinden para kazananlar insanları inandırma peşindedir. Yahu hiçkimsenin mi kötü özelliği olmaz? Nedir?
  6 ... baybars
 4. 4.
  (bkz: burçlara göre yaşamak)
  ... balbassar
 5. 5.
  gazete aldıklarında hemen burç sayfasını arayıp, azimle bulan ve kendilerinden sonra çevrelerindeki herkesin burç yorumunu itina ile okuyan insanların içinde bulunduğu durumdur.
  2 ... janis joplin
 6. 6.
  şayet burçlara inanmasaydık, ulubatlı hasan burçlara tırmanıp da bayrağı dikemezdi. bu yüzden öneme haizdir burçlara inanmak. fatih sultan mehmet bizzat tarot falı bakıyormuş. diyenlerin yalancısıyım.
  1 -2 ... laz pacino
 7. 7.
  Dünya üzerinde sadece 12 farklı karakter olduğuna inanmaktır.
  1 -1 ... mavi
 8. 8.
  burçlara inanmak yerçekimine inanmaya benzer. çünkü burçlar bilimsel gerçeklere dayanmaktadır. bebek doğum sırasında o anda dünya üzerinde hangi gezegen etkiliyse bu etki beyin yapısını etkiler ve kişinin zeka, liderlik, duygusallık, inatçılık, sabır, kararlılık, içe dönüklük, kararsızlık gibi herhangi bir yöne kaymasını ve o yönünün güçlü olmasını sağlar. böylece burçların özellikleri ortaya çıkar.
  4 -2 ... gitaristkaptan
 9. 9.
  saygı duyulması gereken bir inanıştır. çünkü insanları bu kadar basite indirgemek, hayatı böylesine hafife almak, ön yargıların ve genellemelerin doruğunda kendine bir dünya kurmak müstesna olanların becerebileceği bir iştir ancak.

  mutlu bir dünyadır burçların bu dünyası. öncelikle inanç sahipleri "ben kimim?" gibi lüzumsuz sorularla uğraşmazlar; ne oldukları yıldızlar tarafından onlara söylenir. iş bu kişiler kendilerini böylece bilirler ve doğdukları zaman dilimine göre diğer bütün insanları da tanırlar. herkes ömrü hayatı boyunca kendine biçilen karakter özelliklerini sergilediğinden kimin kiminle anlaşacağı da belirlenmiş, nasıl mutlu olunacağı formüle edilmiştir. her şey kolay ve anlaşılabilirdir, gelecek dahi rahatlıkla tahmin edilebilir. günlük gazeteler gibi kılavuzları vardır; süprizler, felaketler, beklenmedik gelişmeler olmaz. insanlara en fazla yoğun bir hafta geçirecekleri bildirilir, geçiçi maddi zorluklar yaşayacakları, aşk hayatlarında durgun bir dönemin onları beklediği, falan filan...

  pek bir özendiğim bu inanç sisteminin tek kötü yanı, maalesef içinde olduğum bir grup insana "kova" gibi bir etiket yapıştırması; herkes boğa, aslan, kaplanken tuhaf bir ayrımcılık yapmasıdır. bunun dışında, dünyanın bu burç insanları sayesinde cennet olacağına inancım tam!
  3 -1 ... yolcu
 10. 10.
  Doğduğu ay,gün ve de hatta saat nedeni ile karakterlerinin, eğilimlerinin şekillendiğini düşünmektir. Neden böylesin sorusuna ' e falan burcuyum ben' deyiverip işin içinden çıkma gibi kolaylıkları olur çoğu zaman bu kişilerin. Tuhaf bulunabilirler ama fazla sayıda oldukları da kesindir. Hele ki çocukları filan burcunda doğsun diye doğum anını hesaplayarak hamile kalanlar vardır ki onların da matematiksel zekalarını ayrıca alkışlamak gerekir.
  2 ... mavi