gokyuzundeki beyaz ve gri bulutlar aslında canlıların osuruklarından meydana gelir.beyaz bulutlar guzel bayanların kibar erkeklerın osurmasından, griler ise ahlaksız duzenbaz ve kaba insanların osurugundan olusur. gri bulutların olusumu sırasında halk dilinde koku da olusur.
ben de niye her gittiğim yer bulutlu oluyo diyordum.
an itibariyle pencereden kafasını uzatıp gökyüzüne bakanların "ulan çevremde bi tane adam gibi adam yokmuş" diyerek kaderlerine isyan ettikleri tez.
eğer doğruysa bulutların çarpışması çok feci bir olay ya..hasan'nınkiyle osman'ınkinin kapışması demektir..valla osman bi osurdu mu apartman titriyo ama hasan da osurunca yer yerinden oynuyo arkadaş, üstelik hiç de kokmuyo nası yapıyosa şerefsiz.
öyle olsaydı sen yağmur ol ben bulut der miydi hiç ünlü şair*...
parçalı bulutlu, verimsiz bir günün işaretidir.
(bkz: ozon tabakasının delinmesi)
pişmaniye kıçımızdaki kıLLardan yapıLır cümLesi iLe aynı seviyede duran tez..
osuruğun yanıcı bir gaz olduğunu da hatırlarsak şimşek çakınca her yerin yanması gibi bir durum ortaya çıkarabilir.
Cocukken kandirildigimiz bir cesit yalan...
(bkz: bulut şeklinde olsun)
Doğru olması mimkin olmayan önerme. Aksi halde yağmur yağdığında ortalığı kesif bir osuruk kokusu sarmalıdır. Velakin yağmur yağdıktan sonra yerkürede oluşan koku dünyanın en güzel kokularından biridir. Taptaze,doğal ötesi,hoş bir kokudur.*
ancak 3 yaşındaki çocukların inanacağı iddia.
eger bu durum oluyorsa kafamiza her allahin günü bok yagmaktadir. o zaman abolar olsun diyip mars gezegenine bir an evvel hicret etmek için hazirliklarimizı yapmak gerekmektedir.