bugün

(bkz: resimle fotoğraf arasındaki fark)
edit:kötüleyebilirsiniz ama resimle fotoğraf arasındaki farkı ortadan kaldıramazsınız.
sıkıntidan yapilan bir aktivitedir.
kadın ünlülerin saç rengiyle oynayarak devam edecek olan aktivitedir.
genelde top sakal ve ince bıyık çizmekle icra edilecek eylem. kimisi kaşları da birleştirir. kimisi izzet altınmeşe beni koyar.
ilkokuldan miras kalan, kişinin içerisinde ki cevheri dışa vurması sonucu da ileride de devam eden hastalıktır.
türklere has bir özellik. diğer medeniyetlerde böyle bir durum yoktur. herkesi olduğu gibi kabullenme vardır. ama türk medeniyetinde hep başkalaştırma hep belli bir kalıba sokma gayreti vardır. bulmacada olsa bile...
derste sıkıldığım zaman kitaptaki resimlere çizerdim lise zamanında.*
artık bunu yapa yapa o kadar profesyonelleşmiştim ki sonra yapmaya yapmaya insanda bu yetenek haliyle sönüyor.
alt tarafınada çöp adamın vücudunu çizmek komik bir görüntü oluşturuyor.*
ünlü olmama sebebidir. şimdi ünlü olsan basarlar resmini oraya sonra sakal bıyık... bu yüzden ünlü olmadım eyyy sözlük yazarı.
psikalaniz olarak açıklaması herhalde, "başkasının yaptığı ve güzel olduğuna inanılan bir imgeye, kendinden bir şey katarak sahiplenme arzusu" gibi birşey olsa gerek.

yani aslında yetenek namına birşey taşımayan loser egomuz, kendisi için güzel olan bir nesneye, basit bir şey ekleyerek, sanki bütün imgeyi kendinin yaptığına inanmak istiyor. beyin işte. türlü oyunlara devam etmekte her saniye.
doğuştan geliyor sanırım elimde kalem önümde bulmaca varsa durduramıyorum kendimi.
türk olmaktır. *
sadece saç sakal çizmekle kalınmaması gereken aktivite.
kaşlar birleştirilip vampir dişleri eklendiğinde şaheserler ortaya çıkabilir.
renkli boya kalemleri ile saç, göz renkleri değiştirilebilir hatta.
özellikle kadın resimlerine çizmek ayrı zevklidir. sadece bir çizgi hareketiyle bütün çekicilikleri sıfıra inebilir.
küçükken her pazar günü düzenli olarak yaptığım, babamın çözmek için bulmaca ekini açtığında gülmesine neden olan eylemdir.
bir türk geleneğidir. sadece bulmacalardaki resimlere yapılmakla kalmaz, cd kapaklarındaki sanatçı resimlerine de sakal bıyık çizilir. sırf bu yüzden dünyanın azarını yemiştim 13-14 yaşlarındayken. o dönemde bir radyo istasyonunda stajyer gibi bir şeydim. hem çok ilgi duyduğum bu mesleğin içinde yetişiyordum, hem de para kazanıyordum. bir gün bendeniz isimli sanatçımızın bir cdsinden şarkı yayınlarken, kadının albüm kapağındaki resmini boyamışım. dişleri görünüyordu böyle beyaz beyaz. sayemde keme dişli biri haline dönüşmüştü kızcağızımız. daha sonra aynı cdyi eline alan yayın editörümüz bunu farkedince fena azarlamıştı beni. biliyor tabii benden başkası yapmaz bunu. neyse öyle bir anıydı işte sözlük.
(bkz: resimdeki sanatçıyı maymuna çevirmek)
etnik köken araştırmalarında kullanılası yöntem. çiziyorsa türktür efendim.
bulmacayı çözemeyince intikam alma işlemi.
türklerin can sıkıntısı belirtisidir.
türk resim sanatının kollarından biridir.

biz de cannavaro ailesi olarak dededen beri hastasıyız bu işin.

büyük dedem mecmua'i osmanlı gazetesinin bulmaca eklerinde abdülhamit'e küpe çizermiş. o zamanlar bıyık ve sakal çizmek pek mümkün değilmiş; malumunuz bütün herkes sakallı olduğundan.

dedem emel sayın'a çizdiği bıyıklarla avrupa bulmacacılar derneği'nden onur ödülü almıştır.

babam mazhar fuat özkan'a çizdiği saçlarla yarattığı çıtır kızlar teması sayesinde mahallede ağır abi statüsüne terfi etmişti.

bense yeni başladım. şu aralar hande yener ve demet akalın'a çizdiği papaz bıyıklaRLA ünlendim.

yakında yurt dışına açılmaya hevesliyim. lady gaga olsun, rihanna olsun, karalamak istediğim ünlüler arasındalar.

öpüyorum uuserlar.
sadece bulmacada değil her resme-yeter ki uygun olsun- çizme sanatıdır. van gogh mu yapmış picasso mu yapmış fark etmez. adam gördün mü yapıştıracaksın bıyığı sakalı.
türk insanına ait özelliklerden biridir.