bugün

bir adet deterjan kaldigi icin almaya da firsat olmadigi icin gunlerce icine koyulmus bulasiklari tekrar yerlerine koymak.
henuz daha bitmedi
sert bir mucadele olacak.
sonra yorulup yanina yatar uyurum.
carsafi da hep kendi uzerine cekiyor.
o oyle olmaz iste.
ben parlatici tuz sirke camasir suyu limon ketcap mayonez koymuyorum.

yanlis yas yanlis.
yuksek isida bunlara gerek yok. camasir suyu iyi durulanmiyor sonra kanser falan oluyorsunuz.sirke de butun aksamlari zamanla yuksek isida asindirir alti curur makinenin agzina sicar.

tablet deterjan tuz parlatici hepsi bir arada zaten.bazen o bile iyi durulanmamis gibi deterjan kokuyor.
sirf bu isle ugrasmamak icin bulasiklari elde yikayan insanlar var. (bkz: ben)
bir erkek olarak en severek yaptığım ev işi.
temiz bulaşıkları yerine yerleştirmektir. ama nedense bana kirlileri makineye yerleştirmek daha kolay gelirken , temizleri dolap çekmecelere yerleştirmek daha zor gelir.
hiç bir işi yapmak bu kadar sıkıcı ve sinir bozucu olmaz tamam yıkıyorsunda birde yerleştirsen tam olucak.
ben bu bulaşık makinesinin o çatal-kaşık-bıçak bölümünü boşaltırken.. sanki o kısım bir köymüş de, ben de acımasız bir devmişim, tek tek köyün kalan son silahlarını ellerinden alıyormuşum gibi hissediyorum.

aaahhh.. son bıçağımızı da aldı.. çatallara sahip çıkın beyler.. olamaz.. çatalları da topluyor.. ama kalan tatlı kaşıklarıyla kendimizi nasıl savunabiliriz ki??? kaşıkları da alıyor.. inanamıyorum.. tarzı sesler duyuyorum kafamda. savunmasız kalmış köyün çığlıkları.

cidden.. benim yardım almam lazım da, en azından boşaltırken sıkılmıyorum abi. zevkli oluyor.
bi' perde takmak değil.
bizim makinede erken boşalma var. pek uğraşmıyorum *
Çamaşır katlamaktan sonra en rezil iş.
bardağın içinden akan kaynar suyun ele gelmesidir.
gözlüklerim buharlaşıyor lanet olsun diyerek yapılan eylemdir.
bazen bulaşıkları elde yıkamaya karar verdirecek kadar sinir bozucu faaliyettir.
ben elle hemen bosaltamiyorum.
atesli surtuk.
Bir ütü bir bu. Cinnetlik aktivite.