bugün

evet bu gün benim doğum günüm be sözlük, o kadar yıl geçtı yani aradan... herkes kutladı ama bir sen kutlamadın be sözlük..
bugün benim doğum günüm ve sen yanımda değilsin sevdiğim.
(bkz: atlas erdoğan)
bir yılı daha devirmiş olduğum gündür.
**
iyi ki doğdun Ali Gaffar OKAN!
bugün doğum günü olan kişinin söylemidir.

edit büdüt: 17 ağustos da bu başlığa bir entry daha gireceğim.
iyi ki doğdun Uğur MUMCU!
hem sarhoşum hem yastayım da diyecektir.
senede bir gün geçerli olan cümle.
çevresi tarafından pek siklenmeyen insan kişisinin kurduğu cümledir. sosyal medyadaki girdilerinde, paylaşımlarında görüldüğü gibi, direkt yüz yüze yapılan muhabbetlerde de sarf edilebilir. aslında temel problem toplumun o kişiye bakış açısıyla alakalıdır. yoksa hepimiz doğum günlerimizin birileri tarafından kutlanılmasını, en azından hatırlanılmasını isteriz.
kişisel not: açık konuşmak gerekirse doğum günleri pek de önemli değildir. anne ve babamızın şakalaşmaları başka bir tarihte olsaydı başka bir tarihte, riskli bir durum olsaydı yine erken doğumla daha önceden ya da dişimizi sıkıp 3-5 gün daha geç de doğabilirdik.
kişisel kişisel not: başka bir tarihte şakalaşma örneği çok doğru olmayabilir. zira başka bir tarihte yine 1 milyon spermden yarışı kazanan biz mi olurduk orası biraz muamma.
kişisel kişisel kişisel not: bu konu ile alakalı tıp camiasından derin açıklamalar beklemekte, saygılarımı sunmaktayım.
(bkz: nereden nereye geldik be)
kişisel notlar için (bkz: mary and max - Türkçe seslendirme)
bugün benim doğum günüm.
bkz: http://www.uludagsozluk.com/k/evet-o-benim/
hem sarhoşum her yastayım
bir bar taburesi üstünde
babamı öldüğü yaştayım
diye biten en güzel şarkılardan biridir.
KiMiNSe
kaç yaşında
mum
franbuazlı.
iyi ki doğdun.
doğum günü çocuğunun ağzından dökülen neşeli sözlerdir. teoman hüzünlü söylemiştir gerçi. ama yine de bugün benim doğum günüm demek içinde sahici bir mutluluk barındırır. devamında planlar yapılır ve dostlarla beraber olunur. ayrıca bugün gerçekten benim doğum günüm!
20 şubat' ta kurulması anlamlı olan cümle. 365 gün içinde en sevdiğim gün. seviyorum her şeyini.
doğum günleri anlamlıdır. benim için daha bir anlamlı...
teomanın güzel bir şarkısıdır. her 13 temmuz'da benim için daha bir anlamlı olan şarkıdır.
sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinir felsefesinin kurbanı olabilir.
bugün benim doğum günüm. herkesden önce şarabımı on iki de açtım
Teoman'ın, babasının öldüğü yaşta olduğunu söylediği şarkısı ki hareketli sayılabilecek bir şarkı olmasına rağmen acıtır da hani.

Ayrıca bugün de benim doğum günüm.
Bir yaş daha aldım ve biraz daha yaşlandım.
Doğum günlerimde daha çok acıyacak kadar melankolik biri oldum çıktım.
Yine de iyi ki doğdum, iyi ki varım.

26 yaşında, büyümekten korkan bir tırsağım.
insanın doğduğu günün bu kadar önemi var mıdır?
içine doğduğu hayatı hak edecek kadar değerli midir insan?
Ya da şu hayat bizi hak edecek kadar yeterli midir?
Daha hayatın ne olduğunu anlamayarak sadece gözyaşlarıyla dünyaya geldiği günün hiç bir önemi yok aslında.
Aslında insan hayatı keşfedip, anlamına eriştiğinde bulur doğduğu günü, yeniden doğduğu ve belki gerçekten doğduğu günü.
Fiziksel anlamda hangi tarihte doğmuş olmanın insana verdiği manevi duygular tartışılabilir.
Her şeyden habersiz olduğum her hangi bir tarihte doğmuş olmanın bir önemi olmamalı bu kadar.
insan yeterli olgunluğa erişip, hayatın rengini anladığında ,manevi doygunluğa erişip , neyin önemli olduğunu tam olarak kavradığında yeniden doğar ve belki de gerçek anlamda... * * * *
24.01.2012
Yeniden doğuşumun tarihidir
Benim için doğum günü bundan ibarettir.
Kendimi keşfettiğim ,kendi dünyama, ve bizim dünyamıza doğduğum gündür.
herkesin gerçek bir yeniden doğuşu vardır..sadece zamanı gelmemiş olabilir..
Belki geç olabilir, belki de çok erken...
Şimdi bir gelincik kadar taze ruhum ve ben gerçek bir benim artık.
Kendimi keşfedip, onunla hayata gözlerimi açtığım bu günümü ilk günümmüş gibi yaşayacağım hep.
Hep yeniymiş gibi, aynı heyecanla hep aynı hevesle kutlayacağım.
iyi ki doğdum..
Ve iyi ki doğduk...
17 mayıs 2000'de galatasaray'ın uefa kupasını kazanmasının ve 19 mayıs 1919'da atatürk'ün samsuna çıkıp istiklal harbi'nin fitilini ateşlediği bu iki önemli tarih arasında doğan şanslı kişinin haklı söylemidir.*
evet, koskocaman 1 yıl daha geçti. üzüntüsü ve sevinci bol olan karmaşık bir yıl. ama her şeye rağmen 1 yaş daha büyümek güzel.
pc başındaki yalnız doğum günün kutlu olsun.
vay be.. evet doğum günüm lan.. tek bir beklentim var, kutlamak ya da kutlamamak.. öyle bir zamana denk geldi ki ak ve kara belli olacak amk..
mayalı ekmeğe yoğurt sürdüm ısırarak doğum günüme girdim. Pastam neyim yok benim ama allaha şükür sağlığım var.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar