fransız ihtilali ruhunun hala peşimizi bırakmadığının göstergesidir.
(bkz: kağıt kalem aldım bekliyorum)
(bkz: bölücülük)
abidik kubidik bir söylemdir.
(bkz: kardeşlerin yiyecekleri üleştirmedeki hassasiyeti)
madeem ayrılık istiyorlar doğuda türkiye cumhiriyetinin yaptığı tüm okul, hastene, baraj, asker, imkan, yol ne varsa bizim yaptığımız aklınıza gelen ne varsa alabildiklerimizi alıcaz alamadıklarımızıda yıkıcaz doğuyu sıfır hale getiricez ve bütün bu bölünmeyi istiyenlerinde geri dönmemek üzere ve türkiye cumhuriyetine kesinlikle girememek üzere türkiyeden çıkacaklar. böle bir şey düşünün bir ayın sonunda türk kürt kardeştir diye sınıra dayanmazlarsa bende bir şey bilmiyorum.
kedinin henüz ciğere ulaşamadığı çabalarının son noktasıdır. yakında pis deyip vazgeçeceksiniz.
diyen bir orospu çocuğudur. küfür mânasında değil , terim olarak. bizzat öyledir. bunlar kukladır. esas bunları bu vaazları verenleri sikmek gerekir. tarihimizi inkâr ederler , peygamber sıfatına koyduğu adamın ağızına bakarlar. çarpar marpar aman uzak durun. lakin bunların tüm sebebi cahilliktir. onlardan mı utanalım , yoksa oturup iyi eğitimin verilmediğine mi ?
hıyarca söylemdir. demokrasi ve özgürlük demek, her dağa çıkana toprak vermek demek değildir, batan geminin malları mı bunlar? türkiye kolay kurulmadı, kolay kolay da bölünmez. 30 yıldır dağda kürdistan hayalleriyle yaşayan embesiller, gitsin amerika abilerinden toprak istesin, miami'nin arka sokaklarını verirler belki..
(bkz: böl ve yönet)
akepenin kına yakmak için ne kadar acele ettiğini gösterir sözdür.
kesinlikle gereksiz söylemdir, neyin kime göre bölünmesi gerekiyor onuda söylesinlerde hangi tarafda duracağımızı bilelim, türt - kürk mü?
her baş kaldırana, her dağa çıkana bölünecekse ülke şimdiye çoktan bırakılır gidilirdi çok saçma gereksiz olan söylemdir. insaların bu cümleleri kurması bile üzücüdür.
bütün halde yemesi zor olduğundandır.
doğru önermedir. kekolar zaten devletlerini yarı resmi olarak kurmuşlar tc nin yaptığı tek şey, terörün dozunu azaltmak için, kekolara daha fazla maddi destek olmaktır, rüşvet vermektir.