bugün

(bkz: put the mouse down)
seovi olmayanların da yapamayacağı eylemin uyarı cümlesi. süre 30 saniye falan olsa güzel bir uygulama olabilirdi. 1 dakika içerisinde aynı kişinin yazısını okuyabileceğiz ama oylayamayacağız. saçma geldi.

edit: vay vanına duyup düzeltmiş çakallar.
ağlak yaratıkların, ''beni eksilediiii'' , ''seri eksi oy veren ibnediiirrr'', ''neden eksiliyorsun arkadaşım yaa ben o kadar uğraştım yazmak için'' diye çemkirmesinden sonra konulan kural...

ulan karmanız düşünce ya da yükselince ne oluyor! amk gerzekleri, gören de nobeli hile hurdayla kaçırmışsınız sanacak! ne skim yazıyorsunuz da, iyi oy bekliyorsunuz! ya da kitaplarınız var da, buradaki oylamaya göre mi satılıyor!

de hadi sktrn gidin msn de birbirinize entry id si yollayın, oy isteyin kankacıklarınızdan... dikkat etsin yalnız, süre kısıtlaması var...

büdüt: noldu tontişlerim zorunuza mı gitti?
harbiden öyle bir şey var mıymış ya dediğim uyarı. varmış ki başlık açılmış. 30 sn içinde bir yazarın 2 tane beğenmediğiniz entrysini bulmakta ayrı bir marifet, hangi ara okudun eksiledin diğerini okudun eksiledin diye sorarlar adama. ha okumadan eksiliyorsan o da senin ibneliğin, bilemem. ha diyeceksiniz şimdi çok var o yazarlardan falan filan. doğrudur vardır ama sen sırf eksilemek için yazarın sayfasına girersen o da senin tuhaflığın. ben beğendiğim yazarın sayfasına girerim okurum arkadaş, beğenmiyorsam da özellikle aramam eksileyim diye. ego tatminidir belki de, bilmeden konuştuk şimdi. neyse...
grand ekinoks'un, yeni karma isimlerini gün yüzüne çıkartmasının önündeki en büyük engel.
moderatör tarafından söylenmiş, emir kipi ile çekimlenmiş bir cümle.
seri eksi oy veren ibne nin önüne geçme çabasıdır.
yine moderatörlerin anlayamadığım cümlesi...
anlıyorum anlıyorum da, neler anlıyorum;

* bu yazarı 30 sn içinde 1 den fazla eksi... oylama lan, yeter midir?
* anaa bu yazari 30 sn icinde 1 den fazla eksi oylama ya. he bak şimdi anladım anlamı mı içerir
* bu yaptığın var ya bu yaptığın, 30 sn içinde 1 den fazla eksi oylama. öğreti cümlesi midir?

ek: bir başka anlamadığım moderatör ifadesi için buyrun. (bkz: baslik silindigi icin entryniz siliniyor/#4772002)
seovilerin gözyaşı.
30 saniye kuralı nedeniyle seri eksi oylamanın yapılmadığını öğreniyoruz. en seri eksi oylama elinde saat 30 saniye de bir tekrarlanan mı?
"i.nelik yapma" yerine daha kibar olan uyarıdır.
mesaj aynıdır fakat.
"haketti o, karisma sen" diye bir uyari secenegi isteten cumle.
onun aklına gelmediği için sinirle çat çat çat diye basması suretiyle kişinin alnına damga olacak cümledir. o onla gezecektir.
sozlugun kin ve nefretten gozu donmus, kotu kalpli yazari sakinlestirmek icin verdigi nasihat... bugun ilk kez gordum... bir yazari 1 sn. icinde 30 kez eksileme tesebbusunde bulunurken tam da... birden karsimda belirdi bu cumle.. adeta bir isik huzmesi esliginde sozluk bana seslendi.. bana dogru yolu gosterdi... ben de utandim yaptigimdan o yazari sukela' layip ciktim o sayfadan.. hala sozlugun yuzune bakamiyorum esasen.. gozlerim klavyeye kitlenmis vaziyette yaziyorum bu satirlari... ozur dilerim sozluk.. sana layik, iyi kalpli bir yazar olamadim.. ama sen bana iyi kalpliligi, dostlugu, kardesligi yeniden ogrettin... haydi simdi hep beraber..

hayat sevince guzeeeel,
sen sevilirsen egeeeer,
yoksa hasretle biteeer,
tatli gecen o gunleeeer.

lay lay lay lay la la laaaaay la la la... noluyo lan bana?.. hassiieeaa... bir an aysecik oluyorum zannettim senin yuzunden lan sozluk.
bu yazar 30 sn. içinde 1 den fazla saçma entry girmesini biliyor ama derler adama .
seoviliği önleme için konulan kural. ama (bkz: eksilemek için 30 saniye bekleyen seoviler) de vardır.
ancak kişiye özel seovi sıfatlı zat-ı muhteremin işlerini baltalayacak gelişmedir, gerisi yine boştur efendim.
insanin hayatindan 30 saniye calan kuralimsi.

soyle ki; insanoglu tarihin baslangicindan beri sevmedigi, kalitesiz buldugu, sadece istatatistik gelistirmek icin girilmis entryi gorunce eksi vermek istemektedir. dogal bir ihtiyactir bu. yemek icmek gibi, bir grup kompleksli insanin iddia ettigi gibi ibnelik falan degildir. ve bu kalitesiz entryler, tamamen tesadufi olarak,* ayni yazar veya yazarlara ait olabilmektedir.* bilincli yazar, "yazdiklarini okuyoruz ama pek begenmiyoruz, duzelt biraz kendini, aslinda pirlanta gibi cocuksun" mesaji vermek istemektedir ve ikonu eksi butonunun uzerinde 30 saniye* bekletmektedir bu kural nedeniyle.

zaman kaybidir.
insanı seri eksi ibne yapmaya zorlayan entryleri eksilerken karşılaşılan can sıkıcı uyarı.
(#5382141)
(#5382370)
seovileri desteklemiyorum tamam ama adam 30 sn de 4 entry girmeyi biliyor, ben niye eksileyemiyorum ki dediğim durumdur... sen seri entry girersen, elbet bir ibne de seni eksiler canım kardeşim, (#3618172) (#3618177) (#3618182) (#3618191) ha bu entrylerin nesini eksileyecen ki diyorlarsa, belki gökhan zan' a aşığım, belki de aynı esprinin 4 defa üstüste yapılmasından hazzetmiyorum...
bir yazarın herhangi iki entrysine aynı yazar tarafından kısa aralıkla eksi verilmeye çalışıldığında çıkan uyarımsı.

amacı seovileri azaltmak.
"neden bilader tanıdık mı?" sorusunu hak eden uygulama.

(bkz: ben bu yazarı yatırır zikerim)
folloş olmuş yazarların hakettiği şey.
(bkz: hakediyo ama ipne)*
(bkz: bu denmez çok ayıp)
(bkz: bu kadına söyle ben onunla konuşmuyorum)