1. .
  subjektif olarak kendi fikirlerimi ortaya sunacağım olaylardır.

  şimdi şu an için koalisyon olacak gibi gözüküyor.

  fakat mhp dün ki konuşmasında ne akp ile ne diğer partiler ile koalisyon olmayacağını söyledi.

  selahattin demirtaş en baştan beri akp ile koalisyon yapmayacağını diğer taraftan da mhp'nin de kendileri ile koalisyon yapmayacaklarını biliyor.

  chp ise hiçbir şekilde ak parti ile koalisyon yapmaz. diğer koalisyon kısmına gelirsek mhp katılmayacağı için yine bir çözümsüzlük.

  evet asıl olay şimdi başlıyor. koalisyon kurulamadığı için hükumet kurulamayacak. ve erken seçime gidilecek. tabi bu sıra içerisinde ekonomi de çok kötü bir gidişat sergilenecek.

  2015 ikinci yarı krizi beklene bir krizdi ve bu kriz patlak verecek.

  tabi bu süre içine eski muhalefetin birbiri ile anlaşamaması sebebi ile hükumetin kurulamadığı göz önüne aldığımız zaman insanlar bu partilere güvenlerini kaybedecekler.

  ve en güzel kısım ak parti bir sonraki seçimde oyunu daha da artırıp istediği vekil sayısına ulaşacak. biz de ak parti'yi iktidar yapmadık diye sevinmemiz ile kalacağız.

  beyler ülkenin geleceğinden ziyade insanlar ilk olarak anlık kazançlarını düşünür. ve bu sebep ile ekonomideki sıkıntı yüzde 40 gibi bir oy alan partiye oy geçmesine sebep olacaktır. tıpkı 2002 yılındaki gibi.

  neyse bunlar benim şahsi düşüncelerim. allah devletimize milletimize zeval vermesin.

  belirtmemiş olabilirim. ak parti aslında olacak olan krizi koalisyon kurulmamasına bağlayacak. püf nokta burası.
  ... i wozniak