recep tayyip erdoğan'dan gelen yeni, yine bir atar sözü. bu sefer herkes merak ediyo kime çattı acaba diye. sözcü mü, cumhuriyet mi, yeni çağ mı yoksa taraf mı? bu sefer sınırlarımızı da aşmış.. 'Türkiye'nin uçağı Suriye hava sahasında vuruldu' haberini yapan Amerikan gazetesi Wall Street Journal'a lafı.

http://www.aksam.com.tr/b...-omuz-omuza--124680h.html
mert olanları da vardır...
açık mert korkusuz.
(bkz: amk)
vallaha başlığı görür görmez rte olduğunu anladım diyen yazarın çilesi....

ülkede ki gazeteciler ya içerde, ya işlerinden oldular ya da sesleri kesildi. sıra okyanus ötesinde.
başbakanımızdan inciler...

(bkz: van minüt)
"her yerde faşizm yok recep sinirleniyon ama gerçekler böyle..."
siyonist israil sevicileri rahatsız etmiş söylem. kemalistlere göre yandaş yapılmak istenen, medeni abd topraklarındaki çağdaş bir gazete değil mi bu wsj. islam düşmanı propagandist güdümlü bir gazete değil yani.
siyonist deccalin müritlerince savunulan söylem... hocaları siyonist kasapların kucağından inmez bir de ona buna siyonist derler...

http://galeri.uludagsozlu...u%C4%9Fu-muhabbet-268389/
herkes namert bi kendisi mert. yakinda adini mert olarak degistirmezse iyidir.
menderes 5 sene daha yaşasa amerka, turgut özal ölmese osmanlı olacakmışız yeniden... bu arada tartıştığımız da amerika'da neyin ne olduğunu yazan gazeteye uzaktan uzaktan efelenen bir mahalle bıçkınının saçmalamaları...

adam gelip altında name yapıyor menders yaşasa uzaya roket atcağdık, özal yaşasa adriyatik'den çin seddine koşcağıdık...

herkes çocuk yapınca böyle oluyor işte. bir sürü kaz kafalı dombili...
(bkz: rte nin wall street jornual ı şerefsiz ilan etmesi)
kendi ülke verilerine değilde wsj haberine inanlar bir numaralı yavşaktır.
özel yetkili mahkemeler hakkındaki değişikliği son ana dek herkesten saklayarak oldu bittiye getirip yasalaştıracak kadar namert olan kişinin ettiği sözdür.
wall street journal'ın da amk gibi gizli anlam taşıdığını gösterebilecek önermedir.

(bkz: wild sex jungle)
(bkz: wsj)
yandaş ise mert değilse namerttir. amerikalı da olsa bunu öğğğrenecekkk. kızdırmayın kasımpaşalıyı. *
amk ya laf sokmaktadır. (bkz: haberiniz yok sizin)
ilk duyduğumda amk spor gazetesine diyor sandığım başbakan zırvası. Diyorum kendime, ne alıp veremediği var bu adamın spor gastesiyle?
"benim gibi düşünüyorsanız sizinle aynı fikirdeyim" diyen Türkiyenin en yağız en bıçkın delikanlısının böyle bi yorumu kaldıramaması normaldir efendim. Çünkü faşist duygulardan kendini alamayarak taaa yurtdışılara kadar kendisiyle bir düşünülmesi için hakaretlere varabilen olaylara kalkan rüya aleminde yaşadığı düşünülen kişidir.
(bkz: amk)
açık, mert, korkusuz spor gazetesi!

edit: entry daha önceden girilmiş, görmedim.
erdoğan'ın fantastik cümlelerinden biri.
aklıma tek gelen kelime (bkz: )amk