bugün

entry'ler (144)

cenk yaltırak

içten pazarlıklı ve atıp tutmayı son derece seven çene kavafı biridir. Ayrıca Aydınlanma 1923 Atatürkçü Düşünce Kulübü’nün danışmanlığını yapmış iTÜ öğretim üyesidir.

Ancak kendisinin gerçekten bilimci olacak hiçbir özelliği olmadığı gibi bu öğrenci kulübünün kuruluş amacına uygun hiçbir danışmanlık işi de yoktur ve danışmanlığını kötüye kullanarak cumhurbaşkanı olmaya çalışmaktadır. Bu amacına ulaşmak için siyasal bilinirliği olan öğrenci kulübünü kendisini ülkeyi kalkındıracak çok aydın biriymiş gibi tanıtıp ünlü olmak için kullanır. Bu düşüncelerini kulüp üyelerine kendisinin düzenlediği toplantılarda ele vermiştir.

Bu uğurda kulüp üyelerine konuşma yapma yoluyla kendini ünlendirecek etkinlikler düzenletmiş ve kulübe olabildiğince yeni üye kazandırtarak onları en üstte anlatılan özelliğini kullanarak etkilemeye çalışmıştır. Kendi düşüncelerine göre bu yolları izleyerek kendini sözde aydın biri gibi gösterip adım adım ünlenecek ve sonunda siyasi bir partiden aday olup ülkeyi yönetmeye başlayacaktır.

Ayrıca bu kötü eylemlerinin bilincine varıp onları sorgulayan kişilere kızarak onları sindirmeye de çalışmıştır. Elbette tüm bunları yaparken temel görevi olan eğitim ile bilim üretmeyi savsaklayıp zamanı ile enerjisini yukarıdaki kötü amaçlarını gerçekleştirmeye harcamıştır. Nitekim kendisi halen kaliteli eğitim ile bilim üretmek için harcaması gereken zamanı siyasetle uğraşarak geçirmektedir. Bu uğurda internet üzerinden propaganda yapmaktadır.

(bkz: çocuk adam)

halkı cahil sürüsü olan ülke

halkın vergisiyle alınan otobüse taş atıp, halkın çoluğunun çocuğunun parasıyla kurulan dükkanın camını çerçevesini indiren insanların ortalıkta sürekli "biz halkız, halkın yanındayız, halk devrimi yapacağız!" diye dolaştığı ve bir sürü inananının olduğu ülkedir.

heranın hadese vererek zeusu aldatması

ceo olan kocası zeus'un "olimpos'u yine kurtlar basmış tatlım, bu gece de orada olmam gerek." diyerek günlerce eve dahi uğramaması sonucu Alkmene'den Herkül'ü peydahlaması nedeniyle hera'nın aradığı mutluluğu yerin dibinde, hadesin korlu közlü malafatında aramasıdır.

sözlük yazarlarının rol model insanları

(bkz: ankaralı turgut)

en güzel ayrılık cümlesi

şimdi siktir git.

solcu olacaklara tavsiyeler

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan halkın dini inanç ile uygulamalarına tepeden bakıp, onlara kızmayı öğrenin.

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan halkın adetlerinin %90'ını tanımayıp aşağılayın.

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan seçimlerde sol partilere oy çıkmayınca halka aptal, bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam diyin.

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan halkın vergileriyle alınan kamu mallarını ateşe verip, halkın parasını barındıran bankaları soyun ve bunu ben halk için yapıyorum diyin.

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan çıkardığınız gazetelerle halka yalan yanlış bilgiler verin.

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan iktidara gelirseniz* ülkeyi bok gibi yönetip insanları yokluğa mahkum edin.

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan ülke, halk çıkarlarını hiçe sayarak kendi siyasi başarınız için her türlü kışkırtmayı, bilgi kirliliğini ortaya koyun.

-bir yandan biz halkız, halkın yanındayız diyip öbür yandan devrim yaparak komünist düzeni getirmeye çalışıp ülkedeki her türlü özgürlüğü kısıtlayın ancak bunu yapmadan önce meydanlarda biz özgürlük istiyoruz diyin.

ygs ve lys 2013 te din kültürü testinin olması

şeriatın geldiğini gösteren karar. bunlar hep akp yüzünden oluyor.

coca cola formülünün saklandığı yer

apteslik deliği.

gençler neden mutsuz

yalnızca gençlerin mutsuzluğu değildir, tüm bir toplumdaki genel durumun onların üzerine de yansımasıdır. nedeni ise oldukça basit: insanların aptallığıdır.

boğaz köprüsünü özelleştirmenin mantığı

(bkz: daha çok para kazanmak)

yazarların üstündeki kıyafetlerin maddi değeri

... yavşak başlıklara yazılanları görmek paha biçilemez.

orospu olmak için gerekenler

ekşi yazarlığı.
http://www.hurriyet.com.tr/pazar/21532729.asp

gizlenen kürt tarihi

(bkz: götüm haber ajansı)

ekşi sözlük orospuları için kim ne dedi

"rahmetli paşa cemal paşa devrim yapmış, biz de sendikalı olabilirmişiz."

-ağır orospu

en iyi sigara

"insanları zehirleyen bir ürünün niçin burada sanki çok güzel bir şeymiş gibi reklamını yapıyorsunuz?" diye tepki koyduran anket.

fuck me like an animal

(bkz: biriniz siksin la şunu)

dinlerken aldatılmış bu denilen şarkıcılar

emre aydın. parçalarından kendisinin aldatan sevgili fetişi olduğu anlaşılmaktadır.

imanı imama bağlayacak kadar domuzlaşmak

(bkz: ah bu akp)

ortalıkta dolaşan türbanlıların sayısının artması

gerici, militarist kafalı, din düşmanı kişileri rahatsız eden durum.

zavallı sikilmiş umutsuz hayatımı anlatıyorum

tvdeki, gazetelerdeki, romanlardaki yazıları okuyup da "abartılmış, yok artık olmaz böyle iş!" deyip geçtiğimiz olayların aslında bizim de başımıza gelmemesi için hiçbir neden olmadığını ve her ne pahasına olursa olsun böyle olayları bizden, sevdiklerimizden ırak etmek için canla başla uğraş vermemiz gerektiğini beynimize çivi gibi çakan öykü.