bugün

2011 yapımı Paul Feig filmi.
yarın gösterime giriyor.

http://eksisinema.com/bri...adinlar-icin-judd-apatow/
türkçe' ye "nedimeler" diye çevrilmiş ciddi anlamda çok eğlenceli bir film. baş roldeki annie karakterini oynayan kristen wiig oyunculuğu ile filmin yüksek puan almasına büyük katkı sağlamış. erkek gözüyle dışarıdan baktığınız zaman kadın dünyasının aslında ne kadar karmaşık olduğunu bir kez daha anlıyorsunuz. işiniz gücünüz yoksa oturun güzel bir vakit geçirin.
yönetmen Paul Feig imzalı 2011 yılı yapımı komedi filmi.

Annie * iflas etmiş bir pastane işletmecisidir. en yakın arkadaşı Lillian * evlenme hazırlıkları yaparken helen * her şeye burnunu sokmaktadır. En yakın arkadaşını helen'e kaptırdığını düşünen annie bu durumdan oldukça rahatsızlık duymaya başlar. Bu arada iş hayatı da gittikçe çıkmaza giren annie, bir polis memuru ile tanışır...

film için bir parantez de Megan * için açmak gerekir ki filmin son perdesini o kapatmış ve oldukça göz dolduran oyunculuğu için övgüyü haketmiştir. filmin devamı çekilecekse bence bu kez annie yardımcı oyuncu megan başrol oynamalıdır.
komedi filmi kategorisinde olan ama sonlarına doğru insanın ağzına sıçan bir senaryoya sahip, başarılı film. bilmiyorum ben mi çok duygusalım da ottan boktan etkileniyorum, ama baş karakter annie'nin yaşadıkları gerçekten azımsanacak şeyler değil. megan karakterine can veren melissa mccarthy'nin oscar adaylığı ise son derece yerinde bir karar olmuş. harika oyunculuğu filmi alıp götüren unsurlardan biriydi.

--spoiler--
filmin sonunda megan'ın hava polisiyle yaptığı iğrenç fanteziler hiç aklımdan çıkmayacak sanırım.
--spoiler--
erkek olmama rağmen bayıldım bu filme. çok sürükleyici ve bir solukta izlenebilen güzel bir film olmuş. bunda başroldeki Kristen Wiig!in payı büyük. zaten filmi yazanda oymuş.

http://www.imdb.com/title/tt1478338/?ref_=nm_knf_i1
Bazı yerleri çok güldürmüş, bazı yerleri çok üzmüştür.
Kristen wiig'in de senaryoda parmağı olmasından mıdır bilmem, kendisini her yönüyle göstereceği bir performans sergilemiş. Imdb puanı neden düşük anlam veremedim. Her şeyiyle çok dozunda ve gerçekçiydi.
güncel Önemli Başlıklar