türk aklı.
kesinlikle linkte ki videodur.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/1296/seda-sayan039a-super-ilk-yardim
bir necip fazıl kısakürek tespitidir. ki doğru bir tespittirde.
Kaş yapayım derken göz çıkarmaktır.
Saçmalıktir. Zirvadir.
Artık beyanı.
Her baba yiğidin harcı değildir.
üstad sıfatının hakkını bir kez daha vermiştir.
atatürk kıyıda boğulan genç kızı kurtarmıştır o genç kız vatandır.

bakış açısı bu olsa gerek.
bir necip fazıl saçmalığıdır. bir çok saçmalığından biridir. götü yemediği için çenesine vurmuştur.
muasır medeniyet seviyesini düşününce hak verilen bir benzetmedir.
necip fazıl isimindeki yavşak yobazın söylemiş olduğu bir sözdür. yaptığı benzetmeden de anlaşılacağı üzre kendisinin aklı başka bir şeye çalışmamaktadır. kabiliyetsiz bir şair parçasından da başka bir şey beklenemezdi zaten, ulu öndere söylediği bu söz ile o aşağılık seviyesini belli etti ve adeta kendine "sen kimsin de bu sözü ediyorsun şerefsiz" dedirtti gece gece.
boğulduysa artık hem tecavüzcü hem nekrofilidir. halk dilinde puşt gibin ibne gibin birşey.
“Neyzen Tevfik'le arkadaşı sinemaya gider. Filmde, beyaz kız, yamyamlar tarafından yakalanır. Yamyamlar, kazanın altına odunlar dizip kızı da kazanın içine koyarlar. Ve ateşi tam tutuşturacaklar elinde kılıcıyla yakışıklı delikanlı çıkagelir. Yamyamların Her biri bir yana kaçar ve bizim esas oğlan kızı kazanın içinden çıkarıp kucaklayark ormanın derinliklerine doğru taşır. Ormanın ortalarında gelince de kızla öpüşmeye başlar. işte tam bu noktada Neyzen yerinden fırlayıp sinema salonunu terk eder. Arkadaşı Neyzen’e bir şey oldu kaygısıyla peşinden fırlar. Kapının önünde sinirli sinirli söylenen Neyzen’e yaklaşıp ne oldu? diye sorar: Ne olacak der Neyzen: "Bir kere daha anladım ki, her kurtaran kurtardığını bir de kendi öpüyor."
(bkz: bırakın böyle yarak kürek tespitleri)
(bkz: gidip uyumak)
(bkz: işte bu)
ağız ishali olmuş kumarbaz beyanı.
küreğin neden kısa kaldığı netleşti .
Kurtarmasaydi daha iyi olurdu.
bunun fıkrası da mevcuttur;
(bkz: ölene kadar mokoko)
Savaşta kazanilan ganimeti yağmalamak gib bir mantıktır.
siktiğimin kumarbaz gavatı Ata hakkında havlamış...