bugün

ikizler burcu kadınıyla zor geçinir.
kaşgarlı tost da bu erkekler arasındadır. vala ne deyim evet inatçıyım, genelde brit pop ve rak tarzından hoşlanıyoraom. kedi köpek timsah gibi kimi evcil hayvanları çok severim. şey, yılan korkun var mıydı çisemcim?
ne istediğini bilmeyen erkeklerin mensubu olduğu burçtur, biri arkasından dürtüklemedikçe harekete geçmesi neredeyse imkansızdır. hep banacı olmakla birlikte ailesine özellikle annesine müthiş bağlıdır. önüne 3 çeşitten az yemek koyarsanız kibarlığından bozuntuya vermez ama 5 çeşit yemek arar. uykusu geldiği ve karnı açıktığı zaman düşünemez, konuşamaz, anlayamaz, hareket edemez tüm yaşamsal faaliyetlerini minimuma indirir. ayrıca bu burcun erkekleri sinemada uyur.
9 saniye de bir aklından seks yapmak geçer.
(bkz: boga burcu erkegiyle iliski yasamak)
kaybedilmemesi gereken biridir. kıymeti bilinmeli yoksa kafayı vuracak taş aratır insana.
dik kafalılıkta karadenizlileri geçen erkektir.
bir başak burcu kadını olarak ve bu da yetmeyip yükselen burcumun da oğlak olması sebebiyle kendileriyle müthiş bir uyum yakaladığım sevecen erkektir.

ayrıca en iyi anlaştığı burç da yengeç değil başak ve oğlaktır. malum toprak grubu...

edit: boğa erkeklerine kastı olan çokmuş bu anlaşıldı. kendi adıma yorumladım.
erkeğin hasının kızının sümüklüsünün olduğu burçtur. imrenilesi bir burçtur. sadıktırlar. akrep kızlarını severler. balık burçlu erkeklerle anlaşıp bilahare bu burçta olanları ezerler. ama iyi niyetlidirler!
hatayı affetmezler. yamuk yapılmaz kendilerine ufak da olsa. paranoyak derecesinde kıskançtırlar evet.
burcunun ismi dolayisiyla kafadan 1 puani hanesine yazdiran erkek olsa gerek.* benzer durum aslan burcu erkeginde de olabilir,* lakin boga biraz daha avantajli gorunuyor.* bunun disinda burcunun adindan dolayi kafadan kaybeden erkekler icin;

(bkz: yay burcu erkegi)**
(bkz: basak burcu erkegi)**
(bkz: yengec burcu erkegi)*
(bkz: akrep burcu erkegi)*
(bkz: balik burcu erkegi)*
(bkz: oglak burcu erkegi)**
yemege olan ilgi disinda simdiye kadar sayilan tüm özelikler dogru cikti bende.bu basligi okuyana kadar inanmazdim burclara artik inanmaya basladim ve nerdeyse hergün takip etmeye basladim burc yorumlarini...
benden iyi tanıyanın olmadığına emin olduğum burcun erkeğidir. kendilerini yüz metreden tanırım.
baba, abi, 2 yeğen, 1 enişte, 3 eski sevgili, ve son olarak koca, ki bunlar en yakın olanlar, diğerlerini saymıyorum bile! boğa olunca şahsım için kaçınılmazdır bi durumdur tabi..

bir boğa erkeği için söylenmesi gereken ilk kelime yemektir. seks falan değil, yemek!
önce yemek sonra seks gelir.
ona herşeyi yaptırabileceğiniz an; "aç olduğu" andır ve midesini tavlayan kalbini kolay fetheder.
genel olarak hayırlı bi evlattır ama anasına bi başka düşkündür.
karısına da öyle.. ama ikisi denize düşse önce anasını kurtarır!
içten içe her peteğe bal vermek ister. üreme takıntısı yokmuş gibi görünse de kanında vardır ve bir gün mutlaka depreşir!
herkesçe bilinen sekse düşkünlüğü aslında üreme isteğindendir. soyunu devam ettirme duygusu bütün burçların erkeklerinde olduğundan fazladır. hele bir de kendisine erkek evlat bahşederseniz, sizi sırtına da bindirir, eşeğiniz de olur ve gık bile demez!
mutsuz bir evliliği, ömür boyu çekme pahasına, sırf çocuk için yürütebilir. çocuğuna da düşkündür, karısına olduğu gibi.. ama ikisi denize düşse önce çocuğunu kurtarır!
lüksü sever, kadınını acaip (lüks içinde) yaşatır. tabi karşılığını almak kaydıyla..
bir kere aşık oldu mu kolay vazgeçemez. kolay aşık olmaz çünkü.. aşkla süründürülebilir kişidir kendisi. denemesi ve izlenmesi güzeldir aşık hali..
kaliteden anlar. farklı olanı hemen seçer. manyak bi göz vardır bunlarda.
zevk sahibidir. sevdiği kadından, seçtiği kıyafete kadar özeli arar.. daha ilginci bulur da!
garip bir şekilde şansı hep yaver gider, onu melekler koruyormuş hissine kapılırsınız.
bu adam çok iyi bir sevgili, mükemmel bir eş, harika ötesi bir baba olabilir. gerekli altyapı bünyesinde mevcuttur. gücünün farkında olayan bir boğa erkeğine rastlarsanız, korkmayın. bu kurbağadan bir prens yaratmak mümkündür.
yalnııız.. burası çok! önemli;
hissettirmeden sizi etkisi altına alır bu adam, onun istediği gibi yaşamaya ve düşünmeye başlarsınız, hem de hiç farkında olmadan.. çaktırmadan baskı yapar. içinde bi yerlerde acaip çirkef bi tarafı vardır ama onu ortaya çıkarmak için sağlam bişeyler yapmanız lazımdır. ha yaptıysanız boynuz yemiş matadorları hatırlayıp, direkt kaçın derim ben, başka da bişey demem.

kendilerinin en sevdiğim bi tarafı vardır ki, tadından yenmezler. en çakal adamların, üçkağıtçıların, kötü niyetlilerin basiretini bağlama yeteneğine sahiptirler. zırh mı vardır üzerinde nedir? kolay zarar veremezseniz bunlara.. melek- koruma olayı yani..

hatta en bilindik tehlike kişisi olan akrep burcu insanıyla başedebilen tek kişi boğa burcu erkeğidir! düşünün yani.. ne diyim? sırf bunun için hayran olunmalıdır kendisine..

kısacası; her ailede bir tane koruyucu olarak bulundurmak lazımdır. en vasatı bile, ailesi söz konusu olduğunda kendini öne atmaktan çekinmez.

hımbıllığından, tembelliğinden, monotonluğundan sıkılmayacaksanız, kıskançlığına ve annesine! olan düşkünlüğüne katlanabilecekseniz, çaktırmadan yaptığı baskılara alışabilecekseniz, yanı başınızdan ayrılmayacak, sadık, cömert, iyi kalpli, koruyucu, güçlü bir adamın, sonsuz aşkıyla ve ilgisiyle, bir ömür geçireceksiniz demektir. *
kalbine giden yolun, midesinden hatta direk boğazından geçtiği erkek.
tembelimdir ama bir işe yoğunlaşınca bırakamam. yemek yemeyi çok severim ama midem çok hassas olduğundan çok fazla yiyemem. yemeğin görünüşü ve kokusu beni çekmezse hiçbir güç bana o yemeği yedirtemez.
21 yıllık yaşamım boyunca yalnızca bir kez aşık olabildim, şıpsevdilik bana göre değil.
çok konuşan insanları sevmem ancak bazen fazla konuşurum, hele de sevdiğim biriyse muhabbete girdiğim, kurtulabilirse ne ala. fazlasıyla çekingen, içe kapanık, ezik bir tipim.
evim benim herseyim. sokakta boş boş dolanmaktansa evde film izlemeyi tercih ederim.
arkadaşlık ve dostluk önemli kavramlardır benim için, girdğim bir ortama uyum sağlayabilirim ancak herkesle kolay kolay dost olamam. hayatta birkaç dostum vardır ki onları hiçbirşeye, hiçkimseye değişmem.
kötü özelliklerim, kabul ediyorum tembelim, çok fazla ayrıntıcı düşünürüm, hatta bu yüzden çoğu insana baygınlık geçirtirim(!).
film hastasıyım diyebilirim, bazen kendimi kaybedip 5-6 tane filmi üst üste izlerim, sabahtan akşama kadar, hiç sorun değil.
uyku manyağı bir insandım bir zamanlar. ancak hayat bana uykusuzluğu öğretti. bazı geceler sabahladığımdan ya da sabahlamak zorunda kaldığımdan barut fıçısı gibi gezinir oldum ortalıklarda.(!)
strateji ve laf sokmada üzerlerine yoktur.
performansı en yüksek erkektir. bazen sıkıntıya düşürebilir.
ekşi sözlükte adına en fazla başlık açılan burç erkeğidir. hatun kısmısı pek bir sever boğa erkeğini. normal tabii; adamlar zeki, çevik, ahlaklı, yakışıklı, karizmatik, karakterli, servet yapma konusunda gayet becerikli ve gerçek dünya romantiğidirler. kız olsam ben de bir boğaya aşık olurdum*. yalnız bu burcun erkeğinde akrep yahut terazi etkisi varsa aşırı kıskanç ve dengesiz olabiliyor. eğer hem terazi hem de akrepten nasibini almışsa uzak durmak gereklidir. sadakatiyle bilinen boğa, böyle bir sentez sonucu saman altından su yürüten, her sevgilisini aldatan bir pislik olup çıkar. işin tuhaf yanı bu davar hayatında biri yokken yahut platonik aşk yaşıyorken kimselere dönüp bakmaz. tuhaftır boğa - akrep - terazi füzyonu. hibritlerden uzak durun sevgili bayanlar. güneş burcu, ay burcu, yükselen burcu boğa olan bir erkekle mutlu mesut yaşayın.
kadınların yoğun ilgisi sebebiyle hemcinsleri tarafından kıskanılır boğa erkeği. hatta boğalara olan bu talepten bıkan ekşi sözlükçüler boğa burcu erkeği siksin sizi şeklinde tepkilerini ortaya koymuşlardır.

edit: unutmuşum ekleyeyim; normalde zaten libidosu ' ohannes' boyutlarında olan boğa erkeği bir de akrepliğe bulaştıysa çok azgın bir şey olur. böylelerine yürüyen seks makinesi denir.
Ne zaman ne yapacaklarını kestiremediğim kankalarımın olduğu burçtur. Hatunlar bunlarda ne bulur bilmem. Ama bir hatunu kafaya taktılarmı elde edene kadar vazgeçenini görmedim. Bunlar çok seçici olurlar öyle kimseleri beğenmezler. Beğendiklerindende kolay kolay vazgeçmezler.Erkekli kadınlı klanları olur boğa erkeklerinin ve bu klanı ne pahasına olursa olsun korurlar. Şovalye ruhlu asil insanlardır. Tahammül edilmeyecek kadar sabırlıdırlar.(Peygamber sabrı denilen türden)Bir şey eğer istedikleri gibi olmazsa bunu asla kabullenmezler muhakkak değişik bir çözüm yolu üretmeye çalışırlar. Sadık, iyi aile babası olanlarına rastlanabildiği gibi dikiş tutturamayıp üçü aldım dördüde alırım diye poligamiye yeni bir bakış açışı getirenlerde görülmüştür.
estetik ve güzel olana hayrandırlar.
mantıklıdır.
iltifatları bile farklı ve anlamlıdır.
niteliklidir.
bazen tembellikleri tutsada.
hımbıldır. Kafası her şeye kolay kolay basmaz. Ağırkanlıdır. Biraz da mankafadır. Harekete geçmesi için arkasından hep birilerinin itmesi gerekir. Bir söyleneni bir kerede asla anlayamaz, 10 kere tekrarlamak gerekir.
komik erkeklerdir. karşı tarafın canının sıkkın olduğunu anladığı an neşelendirmek için yapamayacağı şey kalmaz. ayrıca boğazlarına düşkünlerdir, bu nedenle şişmanlamaya meyilli olurlar.
libidosu en yüksek burcun erkeği.
Kesinlikle sabırlıdırlar. O kadar sabırlıdırlarki eş ya da sevgililerinin bu sabır karşısında sabıra ihtiyaçları olabilir. Örneğin üst komşunun gün/hafta/ayboyu yaptığı gürültüye gıkını bile çıkarmadan dayanabilir. Eş ise konuya müdahele etmesini beklerken o sakinliğini ve sabrını muhafaza edebilir ki işte bu noktada boğa burcu erkeğinin eşine sabır gerekebilir.

Zekidirler ama bunu göstermek ya da kanıtlamak gibi bir çabaları olmaz. Zekalarının sönük kaldığı tek nokta ise kadınlarla olan ilişkileridir.

Cinselliğe çok düşkündürler lakin bunu ortaya çıkarmak kesinlikle bayanın görevidir. Aksi takdirde kış uykusuna yatmış bir ayıdan farksızdırlar.

Sanatsal yönleri kuvvetlidir. Özellikle müzik, edebiyat ya da tiyatro konularında yetenekleri keşfedilmeyi beklemektedir.

Son derece evcildirler. On günlük bayram tatilini bile hiç sıkılmadan evinde geçirebilirler.

Mutlak suretle bilinmelidir ki istisnalar dışında boğa burcu erkeği, evlenilecek erkeğin ta kendisidir. Eğer bir boğa burcu erkeği ile evliyseniz kaçınmanız gereken en önemli husus ise onunla inatlaşmamaktır. Benim de dediğime bak, bir boğa burcu erkeği ile evliyseniz bunu sizden daha iyi kim bilebilir ki *
posta gazetesinin cinsel burç yorumu ekinde yatakta istenilenden daha fazlasını verebilen adeta yorulmak bilmeyen bir hayvan şeklinde tabir edilen erkektir.