1. 1.
  eskişehir ile bursa'yı birbirine bağlayan yolun ikiye böldüğü ilçe...
  bir dönem belediyesinin, evlere dağıttığı sudan para almadığı yönetim birimi...
  ... ferrole
 2. 2.
  en işlek caddesinin şehirlerarası yol olarak kullanıldıgı ilçe.
  ... rigsmaer
 3. 3.
  türkiye'de bağlı olduğu ilden büyük tek ilçe
  ... isheyaramas
 4. 4.
  bilecik'in bir ilçesi.
  ... oumar
 5. 5.
  Nüfus olarak bağlı olduğu ilden büyük olan ilçelerden biri*. Bunu sebebi ise artema, toprak, vitra... gibi fabrikalardır, ayrıca yeni yapılan çevre yolu sayesinde tatil dönüşleri eziyet olmaycakmış. Ayrıca 2 sene önce burda Pkk sempatizanlarına yapılan muameleden dolayı göğsümüzü kabartmıştır.
  3 -1 ... johngalt
 6. 6.
  türkiyenin batısından doğusuna karayoluyla geçilmek istendiğinde mutlak suretle, isteseniz de istemesenizde içinden geçeceğiniz ilçe. tek istisnası istanbul ankara arasındaki otobandır. kalan bütün yollar buradan geçer

  istanbul'dan yola çıkıp eskişehir üzerinden daha doğuya gitmek için ilçe çıkışından doğru devam etmeniz, istanbuldan kütahya, afyon üzerinden güneydoğu yönüne gitmek için ilçe çıkışında kütahya kavşağından dönmeniz gerekir.

  ankara'dan ege bölgesine, marmara bölgesine gitmek için yine zorunlu istikametiniz bozüyük üzerinden geçer.

  tren yolu ise yine alternetifsiz olarak buradan geçer ve çok önemli bir korozman noktasıdır. şehir merkezlerinde dahi durmayan trenler bu ilçede durur.

  ulaşım imkanlarının bolluğu nedeniyle tam bir fabrika cennetidir.

  her saattte türkiye'nin her yerine otobüs bulunabilir. ulaşım olanaklarıyla ilgili bir örnek gerekirse; askerlik görevi için şırnak'ın bir köyüne giden bir arkadaşım tek otobüsle gideceği yere varmıştı.

  halkı genellikle işçidir. fabrikaların çokluğu, şehirlerarası yolun ilçenin içinden geçmesi nedeniyle ticaret de canlıdır.

  bilecik'e bağlı olmasına rağmen eskişehir ile daha kuvvetli bağları vardır. ilçe merkezinden eskişehir'e 15 dakikada bir minibüs seferi vardır ve geç saatlere kadar devam eder.

  son olarak hiçbir bozüyüklü nereli olduğu sorulduğunda bilecik yanıtını vermez. sanki herkesin bilmesi gerekirmiş gibi bozüyüklü olduğunu söyler*. bu gereksiz daialogla muhattap olma istemeyenler ise doğrudan eskişehirli olduğunu söyler*. çünkü il merkeziyle gizli bir çekişme vardır. nedeni ise bozüyük'ün bilecik'ten büyük olmasıdır.
  2 ... andodos yamandidis
 7. 7.
  (bkz: bilecik universitesi bozüyük meslek yuksekokulu)
  ... alikula
 8. 8.
  eskişehir'e trenle giderken son istasyondur ve "nihayet geldik" naralarının atıldığı yerdir.
  1 ... valerie
 9. 9.
  ismini yine adı geçen ilçeden alan bir süt ürünleri firmasının adıdır.
  ... ladyinred
 10. 10.
  baba ocağı dizisinin setinin kurulu olduqu rivayet edilen, şirin ege şiveLi bilecik ilçesidir.
  ... batmanli batman