1. 1.
  yönetmenliğini Carlos Sorin'in yaptığı 2004 yılı arjantin/ispanya ortak yapımı. bombon köpek anlamına geliyor. filmde esas olan da yaşlı bi adam ve dogo cinsi köpek. lassie'nin modern versiyonu. patladım sıkıntıdan. izlemeyin, izleyenlere de mani olun.
  1 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  2004 yapımı carlos sorin filmi! sanıldığı gibi bombon ispanyolcada köpek anlamına gelmiyor! filmin orjinal ismi el perro bombon yani köpek bombon filmin konusu ise fakir bir emekli adam ile bombon adında dogo argentino cinsi bir köpek arasında geçiyor.
  ... lucky strike
 3. 3.
  --spoiler--
  spoiler
  --spoiler--

  Latin Amerika yazınının öykü anlatma geleneğine yaslanarak küçük insanların küçük öykülerini anlatmakta uzmanlaşmış Carlos Sorin'in; duru, yalın, dingin bir fabl'ın huzurunu seyirciye geçiren terapi gibi filmi. Sade, basit ölçekli öykülere tutkun seyircinin gönül tellerini titretecek yapım yaşamın küçük mucizelerini anımsatıyor. Issız ve soğuk patagonya manzaralarında arabasıyla dolanan Juan (Villegas), işine ansızın son verilerek kapı önüne konmuş, elinden her türlü tamir işi gelen, yaşlı, yoksul bir emekli mekanisyen. Dostlarının coco diye çağırdığı, hayat yorgunu Juan, tahtadan ya da devekuşu kemiğinden oyup yontarak ve saplarını da heykeltraş gibi işleyerek ürettiği bıçakları dolaşarak tek tek satmaya çalışır ama nafile. Çaçaron kızının (Diaz), banyoya girmek için izin aldığı kalabalık evinde, hayatı kaymış bir sığıntı gibi yaşarken, vantilatör kayışı kopmuş bir arabayı onarmasına karşılık teşekkür niyetine verilen kocaman bir köpekle makus talihi değişir Juan'ın. Köpeği sayesinde bir depo bekçiliği işi çıkan, köpeksever derneklerinin yarışmlarına katılıp ödül kazanınca da profesyonel köpek eğiticisi Walter'ın kılavuzluğunda ve yarı yarıya ortak olarak "sermayesi" bombon'u köpek yarışlarına hazırlayan Juan'ın şansı dönmüştür artık. Duygu yüklü anlarla bezenmiş bu sıcacık film, unutulmaz bir son görüntüyle noktalanıyor. Hollywood tarzı klişelerle "hayvan" lı fantazilerden ayrılan "Bombon" da unutulmayacak bir dostluk örneği oluşturuyor Juan Villegas - Köpek Gregorio ikilisi.

  Yönetmen: Carlos Sorin
  Oyuncular : Juan Villegas, Walter Donado, Gregorio, Rosa Valsecchi, Mariela Diaz

  2004 Arjantin - ispanya yapımı, 97 dakika.
  1 ... rick blaine
 4. 4.
  sıradan hayat karelerini sımsıcak ve minimalist anlatan carlos sorin 'in hatrı sayılır filmi. film, sıcaklığı izleyiciye verdiği ölçüde dikkat çekiyor. ve bu naif hal, zaman zaman işsizlik sendromu ve küçük sanat yaratıcılığı ile destekleniyor arjantin hikayelerine keza.
  bıçak sapındaki yetinin sanat olarak nitelenmesi juan'ın gururunu okşuyor. o bakış filmin kilitini çözüyor zaten. juan'ın mütevazılık suratına o denli yansımış ki, samimiyetten şüphe duyulmuyor. film izlenmeli lakin vuruculuk manasında bir arjantin hikayeleri daha bekleyenleri arada bırakabilir.
  öykünün içi daha da doldurulabilirmiş hissini veriyor köpek bombon. zaman gelimi boşluklar var, bu da filmi arjantin hikayeleri kadar akıcı yapmıyor. işsizlik argümanıyla desteklenmiş izlenesi bir carlos sorin filmi. lakin kesinlikle çok şey beklemeden.
  carlos sorin'in kişisel minimal öykülerinden sıkılmadan keyif alanlar izlemeli. seçimlik film.
  edit: final,ilgi çekici ve hoş durmuş.
  zorunlu edit: carlos sorin'den daha iyilerini beklemek... eksik değil tamam bir arjantin hikayeleri daha beklemek... *
  10 üzerinden 7!
  1 ... bachelorette