bugün

şu aralar türban için söylenesi birleşik eylem.
bir şeyin fazlaca abartılıp değersiz hale getirilmesi. mesela bir dönem cep telefonu işinde para var diye kısa sürede binlerce cep telefonu bayii açıldı işin b.ku çıktı. bizim milletin huyu bu herhangi bir olayda para olsun o işin b.kunu çıkartana kadar üstüne giderler daha çok müşteri çekmek için daha ucuza kalitesiz iş yapma ve taklitçilik hastalığı var. aynı olay benzer bir çok işte görülüyor böyle olunca üretmek yerine bir birimizi sömürüyoruz kaliteli iş yapacak insanlarında önünü tıkıyoruz. bıktım böyle girdiği her işin b.kunu çıkartan insanlardan.
(bkz: abartmak)
(bkz: bokunda boncuk aramak)
Özellikle son zamanlarda sözlük içerisinde meydana gelen oluşumdur . Birisi bir başlık açar ; sözlük yazarları yazılarını yazar , büyük rağbet görür . Fakat benim de başlığım olsun , ben de popüler olmak istiyorum diyen sözlük yazarı * ardı ardına anlamsız ve bir o kadar da gereksiz başlıklar açmaya başlar . Bunu gören sözlük yazarları direk yorumu yapıştırır : " yine boku çıktı " ...
bir deyim olmakla birlikte sözlüğün an içindeki dürümunu en güzel şekilde ifade eden kelime grubudur.
'hacivat karagöz neden öldürüldü?' filminin devamını çekmek gibi birşey.
bir küsüp bir barışarak, bir ilişkinin bokunu çıkarmaktır.
uludağ sözlük yazarlarının çoğunluğunun* yaptığı eylem. bir kalıp buluyoruz günlük mesela şirinler. bütün gün bunun üzerine boktan boktan başlıklar açıyoruz. sonra başka bir gün kendimizin dahil olmadığı ama diğer yarışmacı arkadaşların açtığı aynı paralellikte başka bir konu üzerine yapılan saçma sapan espiri gibi gördükleri başlıklara demediğimizi bırakmıyoruz. evet hepimiz bir kereliğine de olsa sol frame ile cinsel ilişkide bulunuyoruz. yalnız zevk vermemeye başladı. hani evlenirsiniz, ilk zamanlar heycanlı olur ama sonrasında tatminlik minimum seviyeye düşer ya... işte öyle bir şey oluyor.*
işkembe ve bumbar yemeği yapmadan evvel bağırsaklara yapılan eylem.
(bkz: eksi oy veren seri ibne)
(bkz: lağman)
(bkz: sondaj)

(bkz: tuttum tuttum aha elimden kaydı)
her an her yerde karşılanması muhtemel olay. misal şu an sözlükte...
(bkz: bokunu çıkarıp sıvamak)
alkolün etkisidir. kimisi dogustan alkollüdür.
bir seyi gerektiginden fazla abartmak.
misal,
(bkz: sac yalatan kafasi cirkin sozluk yazarlari)
(bkz: sac yalamayan kafasi guzel sozluk yazarlari)
(bkz: sac yalayan kafasi guzel sozluk yazarlari)
x ile yazılabilen kelimeler
8 ile yazılabilen kelimeler
4 ile yazılabilen kelimeler
pi ile yazılabilen kelimeler
10 ile yazılabilen kelimeler *
bir şeyi çok abartmaktır.şakayı kaka yapmak da denir.
(bkz: facebookunda boku çıktı)
sol frameyi saçma sapan birbiri türevinde başlıklarla doldurmak.
(bkz: 2 ile yazılabilen kelimeler)
(bkz: 4 ile yazılabilen kelimeler)
(bkz: 10 ile yazılabilen kelimeler)
(bkz: x ile yazılabilen kelimeler)...*
bir şarkı çıkar telefonlara zil sesi yapılır radyoda televizyonda sürekli çalar işte bu bokunu çıkarma eylemidir türk halkının yapmayı en çok sevdiği eylemdir.
posasını çıkarmak
konu futbol olunca sık sık rastlanılan durum. götlerine nişadır sürülmüş sanki...
son birkaç gündür sol frame'de yer alan 'acun başlıkları' bu eyleme en güzel örnektir.
sözlükte annelere küfür etme özgürlüğüde buna en güzel örnektir.