bugün

Rivayete göre Freddie Mercury Bohemian Rhapsody'nin kaydını, dinlemesi için radyoda program yapan bir arkadaşına verir. ancak arkadaşı şarkıyı radyoda yayınlar ve Queen efsanesi başlamış olur.
bugün ilk defa rastladığım entryleriyle "budur" dedirten yazar. üçüncü nesilmiş... ***
queen in en güzel şarkısıdır.*
çizgisi, yolu belli, burasının vatan toprağı, üzerinde yaşayanlarında cumhuriyet evlatları olduğunu ve laik cumhuriyeti ilelebet yaşatacaklarını hatırlatmaktan bıkmamış, yazar.
herhangi bi siyasi başlıkta, art arda girilmiş tayyipist entrylerle tepem attıktan sonra, kemalist bi entry okuyup "işte budur" diyip yazarına bakınca genelde gördüğüm nicke sahip yazar. çok ince mizahi bi dile sahip yazdıkları, okuyoruz.. hem de deli gibi. **

(#1453366) numaralı entrymi görünce gelen düzenleme:
sürekli dikkatimi çekiyormuş sanırım.. her entrysinden sonra gelip buraya yorum yazcaksam.. ohooo.. *
çok güzel insanlarla tanıştığı, sohbet ettiği sözlükte, laik ,atatürk'ün izinden gidenlere yer olmadığını düşündüğüm, burasının türkiye cumhuriyeti olduğunu unutulmuş bir format takınan sözlüğün bu hale gelmesine üzülmüş ve bu uyarımı sözlük yönetiminin de iyi düşünmesini tavsiye ettiğim ve artık sözlüğü bırakmayı bile düşünen yazardır.
soru eki olan mi leri bitişik yazan makam sahibi!
en bi vefalı yazardır. her defasında benden önce selam verip beni mahçup edendir. en kısa zamanda ödeşeceğizdir. *
savunduğu değerler ve fkirleriyle ilgimi, takdirimi, beğenimi, sevgimi ve saygımı toplamış yazardır. sözlüğü sakın bırakmasındır. ona burada kesinlikle ihtiyaç vardır. *
yazar.
hem de öyle bir yazar ki o ince ayarlar nereden giriyor kime gidiyor anlayamazsınız.
her entrysi için eline sağlık.
beş on 'girisini' okudum bohemian rapsody müstearlı arkadaşın; 'gördüm', idrak ettim ki;
yüzeysel, sosyal bilimsel objektif kriterlere uymayan,mantık hataları ve ötelemeleri, aşırı analojileri ile dolu, post-modern gerici şakşakçısı, özgür ve okumuş bir 'beyine' yakışmayan atgözlüklü ve kalıpçı entryler giriyor 'ulan ne özgürüm, ne çağdaşım ben beaah' nev'i bir psikoloji ile...
öyle toplumun aslında yüzde yetmişini temsil eden, * gecesini gündüzüne katıp çalıştıklarını şahsen bildiğim, bu güzel ülkenin insanlarının bu dünyasını ihya etme gayretinde olan lakin öte dünya algısına hiç bir somut-olumsuz şekilde müdahale etmeyen, saygı duyan seçkin insanlara sırf manevi değerleri güçlü, hanımları başörtülü diye; kendileri gibi putlaştırıp neo-pagan soyut içsel dogmalara tapınmıyorlar diye 'ötekileştirip', soft faşizm yapıp; 'ıyyk gericiler bizi zifiri karanlığa gömecekler' deyip bu dürüst ve gerçek-pratikte vatansever icraatsal kadrolara hakaret etmekle ilerici olunmuyor; çünkü takvimsel anlamda ileri olmak mutlak-buyrultusal anlamda 'iyi ve 'özgün' olmak değil.
chomsky, mustafa özel, ahmet altan, etyen mahçupyan, mehmet ali kılıçbay, nuray mert, nihat genç, atilla yayla.... hülasa özgür ve özgün 'insanları' okumasını tavsiye ediyorum bu zat'a gayet te haddim olarak... algı dünyasındaki, uygulayımsal-yaşamsal anlamda kimseye bir faydası olmayan klişelerini yıkıp gerçekten 'hür' olması için; yoksa dini görüşü ya da görüşsüzlüğü hiç umurumda değil...
her şeyden bağımsız bir şekilde yazdığı entryleriyle, verdiği ayar dolu önermelerle gecenin bir yarısı dikkatimi çeken sonra da kendime kızmama sebebiyet veren yazar olur kendileri neden daha önce tanımadım diye.

saygılar...
yetiştirdiği gençlerin bu kadar yobaz zihniyetlere sahip olmasından dehşete düşmüş, demokrasi yolunda demokrasiyi amaç değil araç olarak kullandıklarını açık açık söyleyenlerin peşine düşmüşleri görüp sözlükten nefret eder hale geldiği bir gece de parlak, pırıl pırıl dostları görünce sözlük için umutsuzluğu bir parça azalmış yazardır. dikkatinizi çekmek isterim ki ülkem için değil sözlük için umutsuzluktan bahsettim, atatürk'ün kurduğu, her santimini şehitlerimin kanı ile sulanmış cumhuriyet için umutsuzluğa kapılmak mümkün değildir, çünkü mustafa kemal'ler ülkemde tükenmez..
sanırım karşı görüşte hiçbir yazıya tahammül edemeyen yazar.Sen şimdi üstü kapalı olarak akp ye oy verenler yobazdır demeye getirdin diye, bende sendenmi nefret etmeliyim diye sorarlar adama? Kim ne demişte acaba yobazlık yapmış ? Tayyip erdoğana oy vermekmi yobazlık olmuş,müslümanım demekmi yobazlık olmuş,sırf inançları uğruna başörtüsü takan o gençlerin üniversite girişlerinde geri çevrilmesine karşı çıkmakmı yobazlık olmuş,solcu olmamakmı yobazlık olmuş ?

Birisi çıkıp başörtüsü zorunlu hale gelsinmi demiş ? Okullar kapatılsınmı demiş ? Şeriatçi ve iran'cıl düzenemi dönülsün demiş ? Cinsiyet ,ırk ,din ve dil ayrımımı yapılsın demiş ? Acaba bu sözlükte ne olmuşta yobaz gençler varmış ? Bu yobazlıksa seninki faşistliktir demezlermi adama. ?

Benim dedem cumhuriyet şehidi diye senin gibimi düşünmek senin gibimi davranmak zorundayım diye sormazlarmı adama ?

Madem alternatif düşünceler karşısında kompleks yaşıyorsun,ve bunları hakarete kadar çevirebiliyor,yazarların tamamı senin gibi düşünmediği için sözlükten nefret ediyor ve hatta gitmeyi düşünüyorsun, hiç kalma demezlermi adama ?

--spoiler--
5 arkadaşım var birisi sağcı birisi solcu birisi kominist birisi ateist diğeride satanist.
--spoiler--
sözlüğün gerçek gizemli yazarı.
gözü kapalı artı oy verilebilecek yazarlardandır. uzaktan okuyor, aynı gemide olmaktan hoşnut oluyoruz.
aşırı saldırgan yazardır.Hala Laiklikten bahsetmektedir.Cumhuriyetin gitmesinden bahsetmektedir.Hala çözemediğim yazardır.Bi an gerçekten öylemiyim yani onun söylediği gibi bir insanmıyım diye kendi kendime sorgulama yapmama sebebiyet vermiştir.Sanki bizim evde atatürk posteri asılı değil sanki sevgilimin başı açık değil sanki ben ben değilim dememe sebebiyet vermiştir evet.Ya yazdığım entry i okumamıştır yada gözünü birşeyler bürümüşe benziyor.

ayrıca yavaş yavaş popüler olmaya başlamıştır.Tavsiyem biraz sakin olmasıdır.Çok fazla paranoya havuzunda durmuş biraz sakinlik kumsalında güneşlenmesi gerekiyor.Şu karmaşık dönem yordu tabi insanları.

(bkz: hadi mayk başarabilirsin dostum)
yazılarını büyük bir keyifle okuduğum, memleket meselelerini gerektiği kadar kafaya takan yazar.
çizgisini takdir ettiğim yazar.
yazdığı herşeyi ciddiye aldığım yazardır.Dolayısı ile kendisi hakkında geyik yada ayar verme gayretinde olmayacağımı bilmesini isterim.Yanlız sözlüğü ikili atışmalar için kullanmamamız gerektiğini düşünüyorum.Birbirimizi anladığımızı umuyorum.Kendimi yada o bahsettiği sözlük yazarlarını birazcıkda olsa anlatabildiysem yani birazcıkta olsa yanılgılarından kurtulduysa ne mutlu diyeceğim yazardır.*
modern, laik, çağdaş türkiye cumhuriyeti'nin bu günlere gelmesinde büyük katkı ve emekleri olan kişi.
türkiye cumhuriyeti'nin bu günlere gelmesinde hiç kimsenin tek başına bir şeyler yaptığı söylenemez, ama bunun için çok çalışmışlar ve yapabileceğinin en iyisini yapmışlar vardır. bu adamsa sözlükte bu yolda yapabileceğinin en iyisini yapıyor. şeriat kökenli insanlar için bu ülke 1 milyon insanı sokağa dökmüş 50 milyonunu ise yürekten izletmiştir. avrupa'yı ise hayrete düşürmüştür. niye mi avrupayı hayrete düşürmüştür çünkü ulan ne oldu biz bunlara şeriati aşılamıştık, türbanlı kızlar falan falan nereye kayboldu? işte onun cevabıda şuraya çıkmaktadır, o kızlar hükümete göre çıkara göre davranan dallama babalara sahiptir, yarın tkp gelirse hükümete işte o zaman çoğu bayanın giyemeyeceği mini eteklerle meydanlarda dolaşırlar. yada babaları tarafından dolaştırılırlar.
içinde bismillah geçen çok nadide bir queen parçası.
cesaretini takdir ettiğim yazar. her şekil fikrini dile getiren,bazı cesaretsizlerin yerine bile cesareti olan insandır. *
"nasıl yani ya?" diye tepki verdiğim yazardır. oyunun kuralını bozmaktadır. hadi bakalım...