bugün

soruya cevap verebilecek zenginler aranıyor ama yanlış yere sormuşsun bence ablacım.
bmwyi nerden buldun kız kocan mı aldı.
mod filan hikaye aq. esas mesela şu adamın bmwsi var ve bunun sözlükte de bilinmesini istiyor .
bmw'den mercedes'e geçince bmw'ye sallıyordun, şimdi bmw'ye geri dönmüşsün bizimle bir şey mi geçiyorsun pis zengin.

ekstra menzilmiş bak burada yazmışlar.
görsel
Ben arabayı teslim alırken satış danışmanı üstünkörü özelliklerini anlatıyordu. Sport moddan bahsetti. Sonuçta 1.5 litre 125 beygir arabada ne spor modu diye düşünüp "buna basınca ne olur" diye sordum. Kadın "arabanız çok yakar" dedi.

Bizimki de fakir spor modu. Birkaç kez açtım. Gaz tepkileri biraz daha atikleşiyor. Vites devirleri artıyor. Bunun dışında Bi bok olduğu yok.

Edit: pro bilmem ne modunda 11 litre yakıyormuş araba. Ben daha 7 litre görmedim amk.
o ego pro modu olmasin?

neyse seyimizi de gectik belki yardimi olur.

BMW´deki eco pro modu sadece sürüs esnasinda enerji veya akaryakit tasarufu saglamak icin bulunur.
Bu mod ile sürüs yapildiginda 20-30 km daha fazla yol gidilebilinir.

Genelde "efficient dynamics" ile karistirilir. Eger efficient dynamics secilirse burada bütün teknik (lambalar, klima, koltuk isiticisi hepsi) tasaruf moduna gecer.

Displayde görünen "+90,7 km" eger depo doluysa ve bütün depo boyunca eco pro modu ile sürüs gerceklestirilirse; sürücünün sürüs tarzina göre normalden "+90,7 km" daha fazla yol gidebilecegi anlamina gelir. öküz gibi gazi köklerseniz eco pro mod yine bi caciga yaramaz.
Anlayacaginiz dilden: tank basina 90,7 km yol tasarufu yaparsiniz.

Ayrica; eco pro mod en fazla saatte 130 km hiz icin gecerlidir. Bu hiz asildiginda sürücü yavas sürmesi icin uyari alir.