bugün

CarrefourSA larda indirimde olan telefon.
klavyesinde yazı yazarken çatır-çutur sesler çıkaran bataryası 1 günü zor çıkaran blackberry telefonu.
En dandik blackberry modelidir. kasasi cok citkirildimdir ve elinizde durmasi bile telefonun bir yerlerinin cizilmesine neden olabiliyor. Performansi iyi degildir ve ozellikle tarayicisi berbattir. Bir sayfanin tamamen yuklenmesi dakikalar suruyor ve web sayfasi ekrana uyarlanmiyor(neredeyse en kotu wap telefonlarinda bile olan bir ozellik). Ancak bu fiyata alinabilecek en iyi telefondur.
güzel ama çok geç açılan telefon.
fiyatına göre gayet kullanışlı bir telefondur.

edit:son zamanlarda uygulamalardan elini ayağını çekmiş bir markadır blackberry.ntvmsnbc,whatsapp,facebook gibi uygulamaların yeni sürümlerinde çok büyük sıkıntılar yaşanmıştır.beklemekteyiz...
Paraniz varsa iphone almaniz onerilir. Blackberry'nin ust modellerinin bir avantaji yok. Donuyor, cokuyor, bekletiyor, kasiyor, sorun cikariyor. (Bkz:blackberry bold 9780)
cebimde dururken bile içine hayvan gibi toz alan sinir bozucu telefon.
Yalniz sekilde goruldugu gibi noktali harfleri ve I harfini kullanamiyorsunuz. Yumusak g bile yazamiyorum. Sinir edebilir.
blackberry'im olsun ucuz olsun olgularına dayanarak yakında edineceğim telefon. ayrıca diğer modellerinden daha kibar gözüküyor. *
iki gün önce kampanyasız bir bayiiden 450 liraya aldığım cihaz. BIS aboneliğini de açtırdım 6.90'a. Telefon hakikaten güzel. Youtube filan izliyebiliyorsunuz, açamadığı video yok. Yanında 2gb hafıza kartı da veriliyor. Yalnız mesajları okumama rağmen neden mesaj var görüntüsü tepeden gitmiyor anlamadım. Tavsiye sebebidir kısacası.
(bkz: bırak beni kirve)
fiyatı kdv dahil 500 tl'dir. siksen bu telefona 500 tl vermem.
vodafonedan alıp turkcell hatla kullandığım telefonum.
Eksileri:
1- En önemlisi 3g yok edge hızından fazla da bişe beklememek gerekir,
2- Kamerası ışıklı ortamda 2 megapiksel'e göre güzel fakat ikindi vakti resim çekmeyin derim ayrıca flaşı da yok,
3- Bluetooth tan resim,müzik almak işkence, önce bluetoothla al diyecez ardından diğer telefondan gönderi işaretliyecez,üstelik toplu gönderim yok,herşeyi tek tek göndermemiz lazım.
Artıları:
1- Benim gibi aynı anda birçok kişiyle mesajlaşıyorsanız ve ben ne yazmıştım da bana bunu yazdı diyen tiplerdenseniz hangi mesajın üstüne yazdıgını gösteriyor,
2-Şarjı az gidiyor denmesine ragmen bana 2 gün çok rahat gidiyor,
3-Ses kalitesi tatmin edici ayrıca üstteki media tuşları kullanışlı,
4-App world de bir çok uygulama ücretsiz,
5- e-mail ve sosyal ağları kullanan biriyseniz sizin için bir nimet...
özet olarak memnunum,telefonumu değiştirecek olsam yine blackberry alırım.Çünkü bu telefonda bile bu kadar ayrıntı varsa boldu düşünemiyorum.
diğer bb modellere megapixel ve ekstra uygulamalar için kat kat para ödenmesi yerine teknoloji manyağı olmamış ancak kafasına göre takılan vatandaşlar için çok ideal bir telefon. tabi teknoljik gelişmelere çok düşkün bir garip zaman insanıysanız zaten blackcerry 'den farklı bir markaya yönelmeniz gerekir.

yani kendi tarzında muhafazakar bir telefon.
en rahat telefonlardan biri bence. nitekim torch alan arkadaşım var, bbm kullanıyoruz, işlemcilerimiz aynı. farkı nedir? sadece o dokunmatik. hele ki bu telefonun boldlardan hiçbir eksiği yoktur. şiddetle tavsiye ederim. hayatım boyunca da blackberry'den şaşmam.
kaçar; hayatını yaşar.
Tavsiye etmem. Bir kaç gün önce incelediğim cihaz. Bb* deyince insan bir duraksıyor ama 399 liraya onu alacağınıza 100 daha koyun samsung galaxy mini alın derim.
(bkz: blackberry curve 8520 vodafone reklamı)
vodafone'un yeni tarifesi ile ayda 33,25 TL'dir. 12 ay boyunca 33,25 TL karşılığında fiyatı 339 olmaktadır. piyasa değerindeki fiyat ise 545 TL'dir.
ekran
--
ekran çözünürlüğü : 320 x 240 piksel
ekran özellikleri : tft mcd
renk sayısını görüntüle : 0.065 m
diagonal ekranı : 6.25 cm (2.46 ")

hafıza
--
dahili hafıza : 256 mb
bellek kartı : microsd

işlemci
--
işlemci hızı : 512 mhz
işlemci ailesi : intel x-scale

gps performansı
--
gps fonksiyonu : hayir

--
ağ arabirimi : gsm/gprs/edge
işletim frekansı : 850/900/1800/1900 mhz

kablosuz lan özellikleri
--
kablosuz teknolojileri : 802.11b/g

veri aktarımı
--
gprs : evet
edge : evet
bluetooth : evet
bluetooth versiyonu : 2.0+edr

mesajlaşma
--
e-posta : evet
mms (multimedya mesaj servisi) : evet

fotoğraf makinesi
--
tümleşik kamera : evet
yakınlaştırma yeteneği : 5x
fotoğraf makinesinin çözünürlüğü (megapiksel) : 2 mp

klavye
--
klavye düzeni : qwerty

ses
--
hoparlörler : evet
ses sıkıştırma formatları : mp3, aac-lc, aac+, eaac+, amr-nb, wma9, wma9 pro/wma 10, aac-lc
polifonik melodi : evet

video
--
video biçimleri : mpeg4, h.263, h.264, wmv3
video çekim çözünürlüğü : 320 x 240 piksel

bağlantı
--
hoparlör / kulaklık / çıkış fişi : 1

enerji yönetimi
--
pil performansı : 1150 mah
pil teknolojisi : lityum-iyon
konuşma süresi : 4.5 saat
bekleme süresi : 408 saat

ağırlık & boyutlar
--
ağırlık : 106 g
genişlik : 60 mm
derinlik : 13.9 mm
yükseklik : 109 mm

blackberry curve 8520 fiyatları ve satan mağazalar:
http://www.alisverisrobot...kberry-curve-8520-fiyati/
intel x-scale 512 mhz işlemciye ve 256 mb dahili hafızaya sahiptir.
öğrenci ve alım gücü düşük kişilere özel mantığıyla piyasaya sürülmüştür. amaç: bu kişilere ısınma turu yaptırıp daha pahalı modelleri sattırmak. çünkü blackberry ye bir kez alışmaya görün, hastalık gibin bişey. arkadaşlarımdan vazgeçemeyenler var.