bugün

Hayvansal ve bitkisel yağlardan üretilen yakıtlardır. Soya fasulyesi ve mısır bu doğal enerjinin başlıca kaynakları. Biyodizelle çalışan araçlar giderek yaygınlaşıyor, genelde bu araçlar bir kısım enerjisini biyodizelle, geri kalanını bildiğimiz diğer kaynaklarla karşılıyorlar. Ne kadar az petrol kullanırsak, savaşlar da o kadar azalır diye düşünüyor ve destekliyoruz.
akp nin ilk ve tek olumlu icraatı olarak üzerindeki ötv yi sıfırlaması ile çiftçiye umut, dısarı giden dövize dizgin olan yakıt türüdür.ek:deniz ulasımındaki yakıttan da ötv alınmıyor.bu da ikinci olumlu icraat. (bkz: yiğidi öldür hakkını ver)
üretimde brezilya'nın dünya lideri olduğu alternatif mazot. türkiye kurulu üretim kapasitesi bakımından yıllık 850.000(sekizyüzellibin) ton ile almanya'dan sonra avrupa'da ikinci durumdadır. ne yazık ki bu kapasitenin ancak %10'u kullanılmaktadır.

(bkz: biyoetanol)
(bkz: renault megane biyoetanol)
Turkiye'de uretim tesisini kurabilmek icin 30,000 ton / yil miktarini garanti etmeniz gereken alternatif yakit. Tek basina araclarda kullanilabilmekle birlikte enerji yasasina gore benzine yuzde 3 oraninda katilmasi sart kosulmustur, ancak bu karsitirma islemini sadece rafineri lisansi olan kurumlarca yapilmaktadir. Yani 300 - 400 bin euro tesis bedelini, hammadde ve isletim masraflarini goze alip tesis kursaniz bile petrol sirketleri haricinde kimseye satamayacaginiz bir urundur. Biyodizelin kullanimini desteklemek amacli cikarilan kararname geregi koylulere kendi ihtiyaclarini karsilayacak olcude biyodizel uretme izni verilmistir. * *
gelecek vaadeden bir iş deyerekten yüksek lisansımı tamamladığım araştırma konusu. Bu ülkede olmasaydım işe yarardı belki...
(bkz: hükümetin ülkeyi mahvetmesi)
egzozdan atılan gazların kokusu patates kızartması gibi kokmakta. yakıtın yanma özelliğinden dolayı düşük torklu fakat güç istendiğinde normal bir dizel motorun gücüne yakıkn bir değerde güç sağlamakta bu yüzden saf ve extradan yanma gücü sağlayıcı etkin maddeler eklenmeden kullanılan yakıt traktörler için ideal bir yakıt olma özelliği taşıyor.
kullanılmış yağların direk depoya katılarak yıllardır türkiyede kullanılan yakıt türü. **
kenevir konusu gündeme gelince kenevirden biyodizel üretimi de gündeme gelmişti. konuya yabancı olarak sormak istiyorum; neden biyodizel üretimi yapmıyoruz ? çok mu maliyetli ? yoksa fosil yakıtlara alternatif olamayacak kadar verimsiz mi ?

bilenler konu hakkında bizi bilgilendirsin.
güncel Önemli Başlıklar