bugün

(#3037866) entrysi ile dikkatimi çekmiş, şehrin hasosundan anladığını herkese göstermiş ve ayrıca hoşgelmiş yazar.
genele nazaran (bkz: #3037866) entrysi ile değil de butique in yandaş yemişi bitique nicknamei ile ilgimi çekmiş, yaratıcı olduğu tahmin edilen hoşgelmiş yazardır.*
türk milliyetçiliğini nereden ve kimlerden öğrendiğini, bu düşünceyi algılayışını, bu düşünceye ne kadar hakim olduğunu ve bağlılığını harikulade nick seçimiyle bizlere göstermiş bir yazar.
benden yazar olmaz'a, adı üstünde benden yazar olmaz almış adını, kendi de biliyor doğru düzgün yazamadığını diyerek ne tartışma ortamını ne de formatı bilmediğini açık etmiş, soru başlıklara cevap girmeyi pek seven, sol görüşlü insanlara göt yalayıcısı diyecek kadar basitleşmiş bir yazar. formatı hiçe saymasını bir kenara bıraktım, bir günde 80 entry girip eski moderatör benden yazar olmaz'a saçma sapan başlıklar açıyor demesi komiktir. ha bir de adam olacakmışız. öyle bir uyarı atmış bir entry'sinde.
bunu yeri burası mı bilemiyorum eğer uygun bir başlık görülürse lütfen taşınsın.

hepiniz emperyalizm düsmanisiniz yani he? hepiniz komunist kesiliveriyorsunuz tek bir çıkışla kahrolsun amerika, kahrolsun emperyalizm, kahrolsun kapitalizm, kahrolsun faşizm... tamam kahrolsun keşke kahrolsa da artık birbirimizle didişmesek bitse bu telaş sıkıntı.

yeni dünya şartlarında hayal edebiliyor musunuz ki? herkes mutlu olacak, herkes umutlu, herkes yaptığı işten memnun, herkes kazandığı paradan memnun, herkes işte anla başında papatyalardan yapılmış taçlarla dolaşıyor.

nick altında bulunduğum şahsı tanımıyorum bu yazıda onu koruma kollama veya başka bir amaçla yazılmadı.

olmayacak beyler olmayacak ne emperyalizm yok olacak ne faşizm.

savunulacak tek değer varsa bu ülkede yaşayanlar için; tam bağımsız türkiye'dir. atatürk'ün bize emanet ettiği gibi... gerisi boş, gerisi elimizden gelemeyecek kadar büyük!

bırakın kim ne derse desin! bizler buradayız öğreniyoruz, görüyoruz. iyilikler sen kendini iyi kıldığın sürece senle olacaktır. elbet bu insanlar da buluşacaktır...

beşinci nesil yazar. trabzona karşı garip bir sempatisi var anlamlandıramıyoruz... * * gereksiz polemik yaratmaya çalışırken an itibarı ile çaylak yapılmış yazardır.
beşinci nesil çaylaktır artık.

not: son girdiği iki entry silinmiş. obama ve 30 yıl sonra türkiyeyle ilgili. galiba bu entryler yüzünden çaylak yapıldı. lakin görmek kısmet olmadı o entryleri.
sınırsız özgürlüğün olduğu bir yerde özgürlükler kısıtlanır düşüncesinden bihaber insanların, yaptığı hakaretleri haklı bulduğu yazar.
benim de bazı insanların analarına sövme hakkım var. ama allah kahretsin ki hakaretten yargılanırım. böyle özgürlük mü olur lan. bunlar nasıl yasa!
gece gece hem kendisi çaylak olmuş hem de madmadam'ı yanında götürmüş yazar. belliydi aslında olacaklar.
komünizme laf ederek muro'yu gce gece yatağından kaldırmış ve sözlüğe ültümatom verdirmiş olması muhtemel yazar. moderasyon polat alemdar'a sığınmak yerine muro'dan korkmayı tercih etmiştir. oysa polat alemdar henüz yatmamış olup olaya müdehale için yardım çağrısı beklemekteydi. ben bu yazarın yerinde olsam polat alemdar'a bir telefon çakar durumu izah ederdim. hazır hakan yörük'ü de yakalamanın sevinciyle dolmuş polat, sanal alemde muro'nun kafasına sıkarak sevincine sevinç katabilir.
catafalque'tan yola çıkılmış gibi duran nick'in sahibi yazar.