bugün

küserim. akabinde susarım. otokontrolüm yüksek olduğundan ( keşke olmasa) genelde kavga etmem. sessizlikle cezalandırmaya çalışırım.
Niyeyse birine hiç çok kırılmadım. Ne kadar eziksiniz lan.
beni karşımdakini kırmaya iter. bunun mümkün olmadığı durumlarda sinir ve ardından sessizliğini koruma durumu olur.
Kadınlar intikam alır, erkekler hediye.
ben birini kırarsam bilerek yapmışımdır. ama hayatta bilmeden kırdıklarım da oldu. çok basit bir çözümü var özür dileyin yeterli. ancak kabul görür mü onu bilemem.
önce içerim. sonra hükmü veririm.
kişisine göre değişir herkes bir değil ki, her insan başka dünya ama önce konuşurum bu durumu; bana özel mi, genel bir durum mu bana özelse yine iyi, genelse üzülürüm bir duman kaplar yüreğimi geçen yılda ki anılara şikayet ederim.
işaret parmağımı aniden dik bir şekilde şakağıma bastırmaya başlarım. Parmağım bombeleşince bastırmayı bırakıp döndürmeye başlarım parmağı, orası girdap şeklini alır. Parmağım o şekilde yapışık Çeker giderim sonra.

Biraz düşünceli olması lazım, çok ayıp.
Susuyorum. Çünkü kırıldığında ne anlatabilir insan.
ilk ve son kırılışım olur. Kırmayı göze alan dönüp gitmeyide göze alacak.
sessizce acı çekerim.

bu yüzden hep bize oluyo olan, hep biz kırılıyoruz.
Beni kırdığını anlaması için onu görmezden gelirim hala anlamıyorsa son çare hayatımdan yavaş yavaş çıkarırım.
Gözlerine derin derin bakarım. Genellikle "ne!" derler. Bakışlarım acıtır çünkü.
ölmeden kırıldığımı hissettiremem. gülerim yine yüzüne.
Çok kırdıysa ilgi alakamı keser ve hızla soğurum. geçmiş olsun.
Bulunduğum ortamı terk ederim ona zarar vermemek için.
Sinirim geçene kadar telefonlarını açmam, mesajlarını cevaplamam. Çok sevdiğim birisiyse kırgın kalamam zaten bi kaç gün sonra yumuşarım.
Kendi çapımda üzülüyorum.
bi düşünürüm ''ne yapmaya çalışıyor lan bu gerizekalı?'' diye sonra bi kahkaha patlatıp olay yerinden uzaklaşırım. ha acımasız bi şekilde damarıma bastıysa ya darp ederim ya küfrederim ya da sıkıntı duyduğu noktasının üstüne gider canını yakarım.
Susup kırıldığımı anlamasını beklerim anlamazsa beynini kemirircesine ona verdiğim değerden bu davranışı beklemediğimden bahsederim. Baktım hala daha anlamıyor ya da anlamamazlığa vuruyor giderim. Çaba da bir yere kadar.
oyle kolay kolay ota boka kirilmam ama biri beni kirmayi basarmissa tek kalemde silerim. canimi alsalar daha da yuzune bakmam.
en güzeli görmemezden gelmek, kıran kişi hiç var olmamış gibi. en asil karşılık budur zannımca.
Lanet olsun ki herşeyi anlayan bi yapım var. Affedebilirim. Ama üstüne sevilmediğimi de hissetmişsem ki en zayıf noktam arkama bile bakmadan susup giderim.
umursamadığım insana kırılmam.
kırıldığım insanı umursamam. tam bi kısır döngü.
Hiçbir şey. içime atar devam ederim bir şey olmamış gibi. Ondan zaten patlayacak gibi oluyorum bazen. içimi bir yerlere dökmek istiyorum. Dökecek bir yer de yok.