bugün

sevdiğiniz birisini anneniz,babanız,sevgiliniz,kardeşiniz vs anaç duygularınızla sarıp,onu merak edebilmenizdir.
sahiplenilen kişiyi mutlu edebilecek bir hadisedir.
o kiside sizi sahipleniyorsa dunya'nin en guzel duygusudur. sevdigim arkadaslarimi,sevgilimi,ailemi çok sahiplenirim. lanet olasica anaç duygular!
(bkz: lanet olsun su icimdeki insan sevgisine)
verilen değerin dışa vurum biçimidir.
eğer bu durum karşılıklı oluyorsa tadından yenmez. bir huzur yok böyle birşey.
"abartılmaması gereken duygular" içerisinde ilk üçe oynayan eylemdir. abartılması durumunda karşıdaki kişiyi çok bunaltır ve söz konusu bağın*** kopmasına sebebiyet verebilir.
o'ndan bahsederken, onu düşünürken hep ama hep "benim" diyebilmektir. soğuk havalarda üşümesinden endişe edilendir. yakında olması, dokunulması şart değildir. -ki sahiplenen o'nu elleriyle değil yüreğiyle sahiplenmiştir.-
kaybetme korkusunu da beraberinde getirir..sonunda da kaybedilir..
Olmasi gerekendir. sahiplenilmek ayri, sahiplenmek ayri bir guzeldir. Sevgi beraberinde kaybetme korkusu da getirir. Kisi, sahiplendigi kisiyi artik onun icin onemiyle dogru orantili olarak sahiplenir, korur, kollar, ustune titrer. kimisi bunun kiymetini bilip, ayni sekilde sahiplenir, en azindan minnet eder. Kimisi de bunu nankorce elinin tersiyle iter ya da su istimal eder. Boyle durumlarda ise insani, sahiplenilen kisiyi kaybetmis kadar huzne bogar. Isin riski de budur zahar. Kadir kiymet bilinememesidir. Ne demis selvi boylum, al yazmalim; "sevgi neydi? Sevgi emekti". Emek bazen efor sarfetmek, bazense minnet edebilmektir.
aynı zamanda sahiplenilmek isteğidir.
benimseyip, kabullenmenin ta kendisidir.
iç kanamadır.
hayal kırıklığına sebep olur.
aynı zamanda kıskanmaktır ve ben ne kıskanıyorum ne de sahipleniyorum. daha doğrusu beceremiyorum gençler, siz türkler nasıl diyor?
Bağlanmak, onun için yanmak da diyebileceğimiz bir olay türüdür.
(bkz: Bağlanmamalıyız)
karşıdaki kişinin kendini bulunmaz hint kumaşı sanmasıyla hafiften arka tafında kalkıklık oluşması sebep veren eylem.
özünle sevmenin bir gerçeği, vede gözünle kaybedeceğinin bir örnegidir. ne cok sahiplen, nede boşver, ikisinin ortasi olsun, yoksa ne sen nede o bir fayda görür.
Salak salak sahipleniyoruz insanları sonra onların hiçbir şeyi olmadığımızı anladığımız anda üzülüyoruz.

Alıntıdır.
Güzel duygudur da erkenden, çabuk sahiplenme gibi bir probleminiz varsa kendi kafanızda kudurup durursunuz.
Hata etmektir.

Mamayla beslemedim mi seni?
en eşsiz duygulardan biridir. aşktan da ötedir.ewed
Yapılabilecek en büyük salaklıktır!