bugün

evet arkadaşlar bilen bilir üsküdarda bir ilkokulda öğretmenim.

dersim de sosyal bilgiler. sabah akşam akkoyunlu devleti , miryakefalon savaşı , alüvyonlu toprak , dağlar denize paralel diyorum , arada zübeyde hanım diyorum falan. tenefüslerde çay içiyorum , öğlen arası bedava okul yemeği çift tatlılı hem de , haftada 16 saat ders var onları da çarşamba perşembe cumaya aldırdım. cumartesi pazar pazartesi salı boş. hafta içi ek ders de veriyorum. gelirim 5 bine ulaştı. utanıyorum. bu kadar boş şeyler yaptığım halde beş bin lira alıyorum arkadaşlar. bin lira için anası ağlayan emekçiden , iki bin lira için 4 yıl dirsek çürütmüş makineci gençlerden , plazalarda beyaz yakalının gözüne girmek için türlü taklalar atmak zorunda olan gençlerden utanıyorum , buğdayının gübresini alamayan çiftçide utanıyorum...

öğretmen olarak yatıyorum ; fakat deli para kazanıyorum...
Kolayı var. verirsin istifayı olur biter. özelde asgari ücretin altında çalışmaya başlarsın.
Sırf bu dediğin durumu önceden görerek biraz da ben ugraşamam o veletlerle ( yegenlerim etkili olmuştur) diyerek başka bir sektöre geçtiğim meslek olan öğretmenlik hakkında bu açıklamayı yaptığın için teşekkürler.
Not:4 yıl öğretmen lisesi ve 4 yıl üniversiteden sonra staj da aldığım karar ve şu an işimi seviyorum.
insanın kendini bilmesi bu olsa gerek.
inanılmaz bir yazı...

işte özeleştiri.
şahsi fikirdir.

bu durumu değiştirme adına neleri yapıp neleri yapmadığı ya da bu durumu değiştirmek isteyip istemediği bu yazının konusu değildir.

hak etmediğine inanıyorsa hak ettiğine yönelmelidir.
Bunu diyen öğretmen hakediyordur helali hoş olsun.
Öğretmen olarak söylemek istediğim söz. Ben her gün 8 saat durmadan çalışıyorum en az 6bin TL almalıyım.
bir işsiz olarak seve seve haketmediğin kısmı alabilirim. Maksat mutlu ol.
istifa et hocam. Atanamayan binlerce öğretmen var parayı haketmiyosan pazarda limon sat. Kontenjan açılsın.