bugün

bir şirketi yöneten veya şirketin bir birimini yöneten herhangi bir yöneticide olması gereken vasıflardır. olmaması şirketin çalışanlarının mutsuz olmasına sebep olur.
empati şarttır.
(bkz: beyin)
karşısındakini kendisine inandırma, etkileyicilik.
(bkz: 2 kilo taşşak)
kesinlikle etki altında kalmamalı, taraf tutmamalı ve en en önemliside en alt düzey çalışanına bile yeri geldiğinde yaptığı işte fiilen yardım edebilmelidir..
yarraktır efendim.
iman gücü, masasının üstünde sabahtan hazredilmiş zaman gazetesi nin ilişiğinde economi yayınları ve kendine has zannedilen bir duruş. son 5-6 sendir revaçta olan yönetici tipi bu. beyin zaten "nakil" olduğu için tek bir beyne bağlı bunlarda. o yüzden beyin ikincil eleman. oysa paça, işkembe birincil eleman.
organizasyon ve planlama yeteneği.
göt. müdür dediğin göt olur.

"Birgün insandaki organlar bir karar vermişler demişlerki bu vucut iyi güzel işliyor ama buna bir müdür seçelim. Tamam seçelim demişler. Organlardan beyin göz ağız ve göt talip olmuş. Tamam demişler oylama yapalım. Tüm organlar oylama yapmış Beyin müdür seçilmiş. Buna kızan göt ben demiş bundan sonra sıçmıyorum. Sonra bunun üzerinden bir hafta geçmiş. bütün vucut bozulmuş. Göte diyorlarmış yapma etme bak hepimiz perişan olduk. Ama imkanı yok inatçı göt vazgeçmiyormuş. birlikte toplanmışlar demişler bu böyle olmaz müdürlüğü göte verelim. Götü müdür yapmışlar. O günden sonrada bütün Götler müdür oluyormuş."
dil, evet öncelikle ağzının laf yapması gereklidir.
(bkz: allah korkusu)

emrinde çalışan canlıların birer insan olduğunu ve dolayısıyla insani ihtiyaçları bulunduğunu anlaması gerekir. ahirette göte girecek tavır ve davranışlardan uzak durmalıdır. ya da yansın pezevenk. sikimde olur mu?
posta kutusu * *
Güler yüz,
Empati ile çalışanlarına yaklaşımı,
ve Karşısındakini ikna kabiletinin iyi olması şarttır.
emri altındakileri sömürmesin! yeter.
(bkz: göt)
otoriter ve insancıl olması.
akp ve fenerbahçe taraftarı olmamak.
işletme lisansı. yurtdışı ise daha iyi olur.
söylediği bir sözün veya verdiği bir karar dünyanın en yanlış en kötü kararı olsa da fikirlerinin arkasında durup geçici de olsa dediğini yapmalı.varsın çalışanlar bu adam manyak desin eğer bir tereddüt ederse otorite falan kalmaz hepten siki tutar.
adalet duygusudur.
şöyle bir düşünün tüm yöneticilerinizi...itirazı olan?
soğukkanlı olmak.
ileriyi görmek.
götü göbeği salmış olmalı en azından normal insanın 2 katı büyüklüğünde.
yanında çalışanlar bi hata yaptığında hatasını sölesin öle boş boş bakarsa ezik yönetici olur. (bkz: babam)