bugün

takdire şayan bir davranıştır.

ayrıca benim şu an gerçekleştirdiğim olaydır.

şahsan ben birkaç gündür türk eğitim sistemiyle alakalı fikirlerimi dile getirmekteydim. yazar argadaşlardan biri bu yazdıklarımla kimi argadaşların izzeti nefsini kırmış olabileceğimi söyledi ve kendimi o an çok kötü hissettim. bu tür argadaşlardan samimiyetle özür diliyor, af dalep ediyorum. böyle bir niyetim yoktu.

saygılar.
onurlu bir davranıştır. takdir edilmesi gerekir.
erdemliktir.
-özür diliyorum arkadaşım
+çok kırıldım ama
-ya farkındayım affet
+ağır konuştun be abi
-ebenin amı siktir git, iyi yapmışım amk.
(bkz: inceliktir)
(bkz: büyüklüktür)
Hiç darılmayan, alçak gönüllü yazarlar olduktan sonra fazla da etkili olmayacak bir davranıştır.
normaldir.
(bkz: bir yazarın yamulttuğu yazarlardan özür dilemesi).
devamında, kırılan bir yazarın, bir vazoyu alıp yere atması ve "bak, gördün mü, bu vazoyu yapıştırabilirsin ama asla eski haline getiremezsin, işte benim kalbim de böyle" sözünü söylemesi olası olan durumdur.
egoistliktir. kırılan da aynı şekilde karşılık verir diye düşünüp erken davranan bir zavallıdır. ikili ilişkilerde önemli olan hakkını savunmaktır.
(bkz: hakkını helal et sözlük çok emeğin var)
Olgunluktur.
Erdemli bir davranıştır..
Bende bu vesile ile Kırdığım tüm şakirtlerden özür diliyorum beni artık seri eksilemezseniz sevinirim.
biyerden başlamak lazım gelmiş ola bilir ama ya kırdığını düşündüğü kişiler aslında kırılmak bi kenara sikinde bile değilseler ne ye yarar kırmışın özürdilemişin...
(bkz: oldu o zaman)
artık ne sen ne ben aynı olabiliriz oylamayacağım entrylerini küstüm boz denilebilecek durumdur.**
1- kimdir bu yazar?
2- bu başlığa yazanları mı kırıp özür dilemiştir?
3- özür dilemek olgunluksa, kırmak olgunluğun karşıt anlamı mıdır?
4- bir deli kuyuya taş atmış zır deliler girdaba bakın uleyn demiş.
centilmence bir davranıştır. insanlar için övgü yapmak zor iştir. eleştiri yapmak daha kolaydır. insanlar bir lokantada yemek yediğinde yemekte kusur bulursa hemen garsonu çağırıp bir şekilde eleştrisini ustaya ulaştırır. ama kaç kişi yapılan yemeği beğendiği için ustaya teşekkürlerini iletir? sözlüğün en güzel tarafı beğenilen şeyleri anında ödüllendirmesidir. eleştri hakaret olmadan tabi; olayın tuzu biberidir özür dilemek erdemli bir davranıştır.
olması gereken, örnek bir davranıştır.
(bkz: öpüşün barışın bakayım)
herşeyden önce erdemdir özür dilemek.sonra ölüm dışında bize neyin bu kadar birini kıracak kadar önemli olabileceğini gösteren durumdur.
gözü toprağa diktiğini gösterir.
erdemli bir yazar davranışıdır. taktir edilesi yazardır.
inceliktir.

(bkz: özür dilemek erdemdir asalettir)
kırdığın kalbi onarmayı da bileceksin vesselam!
başlığı açana teşekkür ettiğim bi durumdur.

kırdığım yazarlar olmuşsa cidden ve naçizane özür dilerim.

bundan sonra yine kırcak olursam şimdiden yine özür dilerim.