bugün

* çep telefonu henüz yeni yeni piyasaya çıkmış. bizim arkadaş hemen almış bir tane. tabi havalarda uçuyor, yerli yersiz telefonu çıkartıyor hava atmaya çalışıyor falan. aga öyle deme bu meret o zaman deli gibi pahalı tabi. insan hava atmak istiyor. lan o kadar para vrmişsin sadece konuşmak olmaz di mi?

neyse bu arkadaş işten dönüyor otobösle * otobüste tabi güzel kızlar falan var. bu arkadaş onlara hava atacak cep telefonunu gösterecek. elini cebine atıyo ve eliyle telefonu çaldırıyor.

dlilili dlilili *
+alo canım nasılsın
+ya napacağım işten çıktım işte şatoma doğru gidiyorum.
+otobüsteyim ya fakirlerin arasına katılayım dedim hahayt

dililili dilililil (gerçekten çalar)

ee şey telefon amk

+alo anne eve geliyorum.
+tamam anne 15 ekmek alırım tamam
+tamam anne halk ekmekten alırım.

ahaha rezil olmuş tabi arkadaş otobüs yerlerde tabi. sürünerek yolculuk yapmışlar.

arkadaş mı? ilk durak da inmiş.
bir telefonun yapabileceği en büyük şerefsizlik mi? hava atayım derken havanızı almasıdır... *
tam arkadaşınla buluşmak için sözleştiğin yere giderken bir de üstüne üstlük geç kalmışken telefonun çekmemesi hali yapabileceği en büyük şerefsizliktir...(daha geçen hafta eminönünde başıma gelen bir vukuat...)
-üstünde ne var bebeğim
+siyah jartiyerim var ve banyodayım bir de...dıtdıtdıtdıtdıt
-hassittir...kontör bitti...*
şerefsiz bir arkadaşlar işbirliği yapmaktır. şöyle ki; şerefsiz telefon kendi kendine tuş kilidini açmayı başardıktan sonra, şerefsiz bir arkadaşı çaktırmadan arar. arkadaş şerefsiz neden? çünkü telefon sahibinin haberi olmadan arandığının farkında ve 12 saat boyunca hiç kapatmıyor telefonu. tam ibine işte.

bonus olarak bide telefon - arkadaş işbilirliği ile yapılan şerefsizliğin çocuğu vardır: döte kaçan faturadır...
önemli bir telefon beklerken kapanmak ve bir daha açılmamaya karar vermek. *
(bkz: bir x in yapabileceği en büyük şerefsizlik)
durduk yere yazılımının çökmesi ve uzun zamandır, üşendiğinizden yedeklemediğiniz telefon defterinizi, bir kalemde silmesi. bütün eş, dost, akraba telefonlarını kaybetmeniz.
sevgili ertesi sabah yurt dısına cıkacaktır. son gece mesajlasırsınız. hayaller kurulur sevgi sozcukleri soylenir...

son mesaj atıldıktan sonra * uyuya kalınır. 1 ay goremeyeceginiz sevgili gitmeden once sabah son kez sesi duyulmak istenmektedir ve sevgiliye soz verilmiştir.

sabah uyandıgınızda saat 11 civarıdır. sevgili coktan sınırı gecmistir. evet serefsiz telefonun sarjı bitmis, kisinin; sevgilisinin sesini duymasını onlemiş, kurulan alarm calmamıs, kisiyi resmen uyutmustur. *

based on a true story
göte kaçmak!

nasıl bir taksitmiş lan o öyle, öde öde bitmedi!
tabii ki şarjının bitmesi.
telefoncuda çalışan yeni evlenen damadımızın telefonunun 24 saatlik ilk şarj edilmesi sırasında evde kimse yokken patlamaya karar verip yeni dayalı döşeli evlerindeki tüm eşyalarının yanması. çocukların eşyası yok ama aldıkları eşyaların parasını ödemeye çalışıyorlar. zavallı kuzenim. allah kolaylık versin.
gece vakti size iki kişi saldırmaya yeltenirken arama yapmaması, kendiliğinden kapanması ve sizin kaşınız ve gözünüz yarılana dek açılmaması ve sonra size bir şeyler anlatmak istermiş gibi yüzünüz gözünüz kan içinde ve ellerinizde kan varken telefonu tekrar açma çabası gösterdiğinizde "nokia connection people" yazısının çıkması... bundan büyük şerefsizlik mi var lan...
kızla konuşurken birden şarjın bitmesi..
yeni sevdicekle yapılan muhabbetin en can alıcı noktasında şarjın bitmesi.
sevgiliniz ile tartışırken bir süre sonra aniden sarjı bitip kapanmasıdır. sonra nasıl anlatıcaksınız sevgilinize sarjının bitip kapandığını, yüzüne kapattığınızı zannedecektir.
sevgiliye atılmak üzere yazılan mesajı tuşun takılması sonucu liste başındaki ebeveyne göndermek.
En zamansız anda çalması.
yakın bir erkek arkadaşla tabiri caizse amlı götlü mesajlaşma muhabbeti esnasında arkadaşa atılan mesajın yanlışlıkla hoşlanılan kıza atılması durumudur.
tartışmanın en hararetli yerinde kapanması.
başka bir telefonla yatması.
dokunmatik ekran telefonun tik'li çıkması.

-evet arama yapalım
-a... sikimm
-one lan
-aaaa...kim
-bende senin
sabah evden 15 km uzaklaşmışken şarzının bitmesi. üstelik eve 12 saat dönüşü olmayan bir yolun üstünde. yani bu okadar büyük bir adilik ki anlatılmaz. bir buçuk adana söylerken bile utana sıkıla ''ince uçlu şarz var mı müdür sizde.'' dedirtir, garsona. lan bir buçuk adana söylüyorum, telefonu masanın üzerine çakıp keyfime bakmam lazım ama nanay. bu telefon var ya, adamı ince uçlu şarz gibi inceltir kimi zaman. en kötüsü de bir şamar bile vuramıyorum, nasıl bir aletsin sen! neyse şarzınızı yanınızda taşıyın, simit yerken bile etrafı kesmenin keyfini yaşarsınız, şerefsiz gibi dolaşmazsınız. *
Bir anda donup toparlanmak için bütün uygulamaları kapatması olsa gerek.. Özellikle uzun bir mesaj ya da internette ve uzun bir girdi, tivit vs yazmışsan..
yurt dışına çıkıldığı ilk gün bozulması bana yaptığı en büyük şerefsizliktir.
tuvalete düşmek. (bkz: bok yoluna gittin rahat mısın)