bugün

(bkz: havada anket kokusu var)
(bkz: ağzından yel alsın)
arkasindan iki rekat gulhu, uc rekat ayetel kursi, bes rekat da nasi okunur. gasil aracinin arkasinda konvoy olusturulur, topluca aglanir.
uludag radyo'da guzel sesli bir yazar secilir. ona merhum yazarin en sevilen entrysi okutulur.
helva başlığı sık sık sol framee gelir.
vefat eden yazar anısına sabaha kadar içilir.
gelişmeler bölümünden herkese duyurulur.
sözlükteki siyasi düşüncesine göre cenazesinde tekbirler getirilir ya da türkiye laiktir laik kalacak sloganları atılır, cenaze şova dönüştürülür, millet olarak buna bayılıyoruz, halbuki sessizce, gözyaşlarımızla toprağını sulayarak gömsek ve kabrinde çıkan ilk çiçekler bizim göz yaşlarımızdan alsa ilk minerallerini ne hoş olurdu..**
arkasından dedikodusu yapılır.
"ölen hedehödö nün arkasından dedikodu zirvesi"
- bir sozluk yazarı oldu ne yapmalıyım?
+ götüne kına yak.
- hımmm...
hesabı varislerine kalır.
(bkz: allah rahmet eylesin)
sözlüğün girişinde "taaziye nedeni ile kapalıyız" yazar.
alkole meyilli biriyse mezarı başında zirve yapılır.

(bkz: bizim alkole meyyalimiz vallahi dertten zirvesi)
1. haftanın sonunda ne ismini ne nickini hiç kimse hatırlamaz. hayat devam eder.
cenaze namazı zirvesi düzenlenir. kırkında yedisinde zirve düzenlenir.
-dötüne pamuk tıkanır
-cenaze namazını zall kıldırır
-selasını moderatorlerden en güzel sesli olan verir
-ölüm yıldönümün de zirvelerle anılır
odası altüst edilip, şifresinin yazılı olduğu kağıt aranabilir.. onun adıyla girilip bağyan yazarlara sarkılabilir, hepsi hortlak sanıp sizi, ay bana bir cin musallat oldu, sürekli asılıyo hayvan triplerine girebilirler. hatta abartıp; kaç kere söledim o cine, ben aşktan çok korkuyorum hem erkeklerede güvenim yok diye ama benim cinsiyetim yok, yalarım diyor hayvan.. şeklinde sürdürebilirler sahte triplerini.
hiç kimsenin haberi olmayabilir.
habersizce geldiği gibi gider..
yazar için olabilicekler artık bitmiştir.
x uuseri ugurluyoruz zirvesi duzenlenir.

(bkz: mea culpa yi ugurluyoruz zirvesi)