bugün

milletçe gaflete, ayrıma, kutuplaşmaya düştüğümüz şu günlerde savaş bizi kendimize getirip ne oluyorlarla koşturmamızı ve kardeşlik havasına girmemizi sağlar. şahsen savaş tam tamları çalarsa kan dökmeye hazırım. sözlükten bir birlik toplayıp komutanı olmak istiyorum. allah allah nidaları ile düşmana hücum edip geride kalanları sevgi ve rahmetle anmak en büyük isteğim.

kızılca kıyametten birliği ile çıkan cesur komutan, bakarsın savaştan sonra paranın üzerine vesikalık bir resmim bile geçebilir. asıl konudan sapmayalım. evet gerçekten böyle bir şeye ihtiyacımız var. bilmiyorum yakın zamanda bir savaş yok gibi hevesimiz kursağımızda kalacak. ama hazır bir şekilde bekliyorum. olası bir savaşa dedektifin cesur konuşması damgasını vuracaktır.
(bkz: hiç savaş görmemiş sivilceli anarşist ergen)
insani kulvarlarda iflas etmis ezik toplumlarin kendi iplerini cekmek saskinliktan sarildiklari son soylem. dersleri kotu olan, iletisim kurma ozurlu insanlarin kavga cikarma psikolojisidir. bir de o kavgada dayak yerlerse butun benlik cokecektir.

hele bahsettigimiz toplum turk toplumu gibi gecmis savaslardan baska hic bir bilimsel, toplumsal veya insani basarisi olmayan toplumlar ise, savas cigirtkanligini besleyen kuyruk acisi daha iyi anlasilir.
o değil de (bkz: savaşta kazanan yoktur evlat)
(bkz: bi cinnet herşeyi halleder)
kendine getirecek organı savaşta kaybedeceksin.