bugün

yemekleri güze degildir. yemekten kil yada böcek cikmistir.
yemeklerinin kötü olması,garsonların patavatsız tavırları.
-servisi iyi değildir, garsonların üstü, başı elleri krilidir.
-yemeklerden kıl-böcek çıkmıştır.
-hesaba ikrammış gibi verdikleri salata, meze vs fazla fazla eklenmiştir.
-mekanda sizin karşıt olduğunuz görüşe dair bir şeyler vardır. mesela duvarda ahmet kaya posteri asılıdır ya da buna benzer sizi rahatsız eden durumlar vardır.
-aşırı pahalıdır
vs
vs
uzaaar da gider bu liste.
(bkz: hamam böceği)
"bozuk yok" denildiginde cuzdana soyle bir bakıp "hayır var ben goruyorum" denmesi.*
3 kişi lüks bir restorana gidersiniz, bir iskender, bir adana kebap, bir çoban kavurma söylersiniz. mezelerinizi yerken garson aniden adana kebap ile çıkagelir. biz ana yemekleri beraber yemek istiyoruz, olur mu böyle posta posta dersiniz. garson tamam der, aradan vakit geçer ana yemekler gelir. iskender ve kavurma sıcacıktır ama adana kebap buz gibidir. sitem edilir kalkıp gidilir ve birdaha gelinmez.
sefin surprizini siparis verdiginize pisman olmanizdir. *
onceki gunden kalan yemekleri servis etmeleri, yetmezmiş gibi bunu tattıgınızda farketmeniz orayı kara listeye almaya yeter de artar.
garsonların gerizekalı gibi yüzüne bakıp tuhaf tuhaf hareket etmeleri.
yemegin icinden kil, tuy cikmasi.
servisin yavas ya da kotu olmasi.
garsonlarin saygisiz olmasi.
yemegin kotu olmasi.
gelen insan kalitesinin size uygun olmadigini dusunmeniz.
(bkz: menüdeki tuhaf yemek isimleri)
(bkz: menüdeki hiçbir yemeği bilmemek)
özellikle mi yapılmakta bilmiyorum ama öğrenci sıfatıyla gidildiğinde pek de iplenmemek çalışanlar tarafından! yeterli bi nedendir sanırım.
tuvaletlerinden gelen sidik kokusu.
porsiyonlarının çok az oluşu da bir nedendir. öylesi vardır ki, rejim yapmak isteyenler, bir hafta gitse, müthiş sonuçlar alırlar.
aşırı ilgi. evet bazen bokunu çıkarabiliyolar. bırakın kardeşim şurda sevgilimizle iki dakika yiyişelim demekten kendinizi alamıyosunuz.
(bkz: yiyişmek)
garsonun 15 masa ileriden imkansiz ter kokması.
-yemekten fare çıkması

(yaşadım mı?tabiki de hayır!)
ankara cepa schlotzskys's'te pizza istenmiştir. pizza gelir ancak pizzayı katiyen ketçapsız yememiş olan beholderr ketçap ister garsondan. adam içeriye gider ancak sadece mayonez getirir. mayonezden tek başına nefret eden bendeniz, garsona "ketçap yok mu" diye sorar, ketçap kalmadı yanıtı aldıktan sonra ise, mağaza müdürüyle görüşmek istenir. gelen adam ise ketçap kullanmadıklarını söyledikten sonra sinirlenen beholderr, ikisinden birinin söylediği yalanın da etkisiyle bir daha o mekana girmemeye yemin eder. ketçap kullanmıyorlarmış...ahaha güldürmeyin lan beni.
zamanın birinde aslancak mcdonalds a gitmiştim. yanımda süper hayvan bir arkadaşımla beraber kasanın birinde sıraya girdik. o sıra yan kasa boşalmış. kasiyer kız sparişinizi vermediyseniz sizi böyle alayım diye seslendi bize. hayatında ilk defa bir kız tarafından davet almış hayvan arkadaşım ise kıza doğru yürürken ''buldun tabi bizim gibi kaymak çocukları, kasana çağırıyorsun. şimdi gelip kasanı açıcağız..'' şeklinde konuşmaya başladı. iki kasa arası toplam üç adım mesafede olduğundan kız tüm söylenenleri duydu. zaten elemandada aman kız duymasın şeklinde bir çekince yoktu. kızın kıpkırmızı suratını gören ben her ne kadar gollum şekline geçip kamburlaştıysam ve yüzümü gizlediysemde o sinirli bakışları ve arkadaşımın suratındaki o pis sırıtışı unutamam. sonra bir daha gitmedim oraya. yalan lan, gittim.
(bkz: anket)
kapanması mesela..
hamambocekleriyle dolu uzeri killi bir tabagin icinden yemek cikmasi, istenilen kutu kusmugun acma halkasi bolgesinde fare boku olmamasi, porsiyon sumugun yanina verilen yetersiz miktarda tukuruk, curuk yumurtalarin uzerine istenildigi halde topuk tozu serpilmemesi gibi nedenlerdir. kildan, tuyden yani..
garsonu veya aşcıyı burnunu karıştırıken ya da bıyıkları ile oynarken görmek. Garsonun tırnaklarının pis olması.
iyi pişmemiş tavuk. ıyyy...
garsonun gördüğü halde görmezden gelmesi.
(bkz: ben bunu gördüm)