bugün

dogru duzgun yasanamamıs bir yıldan ote hıcbirsey degildir
senenin ilk gününde yataktan zar zor kalkıp "bitmez ulan bu yıl deyip" sınava bi hafta kala "ulan nasıl da geçti aq" denen yıldır
1. ay : daha çok var çalışırım
2. ay : daha çok var çalışırım

6. ay : tamam ya başlicam çalışmaya

son ay : bu kadar konu bir ayda nasıl biter yaaa
bu dönemde dinlenen şarkılar

1.Ay: Petek Dinçöz (bu aşk bu yaza damgasını vuracak)
2.Ay: Tuba Özerk (Lololo)
3.Ay: Ege çubukçu (Hey DJ)
4.Ay: Teoman (parti)
5.Ay: Duman (Kırmış Kalbini)
6.Ay: 84 (Kaderim de bu da mı vardı?)
7.Ay: Müslüm Gürses (Hayat Berbat) - (Tanrı istemezse)
8.Ay: Metallica (Sad But True)
9.Ay: Almora (Gates Of Time)
10.Ay: Pentagram (Ölümlü)
11.Ay: Anathema (Empty)
12.Ay: Ankaralı Namık (Salla)
ömrümüzden çalınan 1 sene
hafta sonları küfrederek dershaneye gitmek.
kimine göre göz açıp kapayıncaya kadar geçen , kimine göre günler aylar geçmek bilmeyen kişinin kendi geleceği için gelecek için feda edilen 1 yıl
kondisyon bisikletine binmek.
adam gibi bi yer kazanılması halinde anlam bulacaktır.
3 saat sınav için ömürden giden koca bir senedir. Öğrencilerin "böyle sistemin ta içine ..." diye sitem etmelerine sebep olan zehir gibi bir yıldır.
* gerçek meali: yedim,içtim; *astım,kaçtım; gezdim,tozdum; eğlendim,güldüm; sonunda şapa oturdum.
uyumak ve uyanmaktır.
sonun başlangıcıdır. sınava kadar olan süre geri sayıma geçer; hayattaki her sorunun 5 seçeneği olduğuna inanılır; dünyadaki haberlerden bihaber olunur. kısacası koskoca bir saçmalıktır. allah'tan, benim gibi tüm öss madurlarına, sabır diliyorum...
Hiç bitmeyen bir kabus gibidir.
önünüzde yaşayacağınız 40 yıl varsa,40 yılı da etkileyebilecek gözüken bir yıldır.Sonunda ya mutlu olursunuz ya da seneye diyebileceğiniz bir yıldır.
okuldaki mutlu saatlerin yerine, dershane muhabbetlerindeki öss psikolojisi adı verilen yaratıığın geçmesi. bu sebepten dolayı, yollarda bir çok dumura uğramış öğrenci profili görmek mümkündür o zamanlarda.
haftasonları erken kalkmak ardından yorgun eve dönmektir.
1.ayın sonu pazartesi saat 21:00
Ben ders calısmaya baslıyacağım ama bugün geçti artık haftaya pazartesi başlarım.
ARADAN 10 AY 29 GÜN GEÇER...GÜNLERDEN PAZARTESi SINAVA 6 GÜN VAR...
ya benim çok eksiğim var ben napıcam?
SINAV SONRASI...
ağlaşmalar,olmadı,yapamadım gibi sözler
SINAV SONUCUNUN AÇIKLANDIĞI GÜN...
Soran arkadaşlara ve yakınlara verilen klasik söz.
Kısmet değilmiş...
bir yılınızı ziyan eden ama sonucunda uzun yıllar sizi rahat* ettiren yıldır.
insanların aslında kaybettiğini sandığı ama aslında o hiç bakmadıkları, bakmanın da artık çok geç kaldığı, hatta ve hatta çoğunun bakmak için belki bir daha şans bile bulamayacağı içimizle bizi buuluşturan tek sene.
tercih yapmayı, kendini sisteme sokmayı, devamlı birşeyler öğrenmeyi, ders çalışırkende eğlenmeyi öğrenmek zorunda kaldığınız, soncunda birşeyler kazanacağınızı bilemeyeceğiniz ve ucunda 1 sene kaynedip yeni bir 1 sene getiercek olma adrenalini ile kendine amasadece kendine dönmekten başka bir yol bulamadığınız, grup halinde en verimli işlerin yapıldığı, fedakarlıkların tadıldığı, daha önemlisi fedakarlığın ne olduğunu öğrendiğiniz hayatınızın belki de hiç bir zaman olmadığı kadar verimli senesi/seneleri.
hele bir de birşeyler başarıldığını görmek yok mu...

1 öss yılının tanımı: üniversite hayatında bile insanın yapamadığı ve ancak 1 sene tehditiyle yapabildiği en uzun öğrenme savaşını geçirten zaman dilimi.
(bkz: 1. - 12. ay arası gece gunduz calışmak. sınav anı kitlenip kalmak)
lüzumsuz bir yıl.
genelde 1 den fazla olan yıldır. lise 1 den başlar 3 te biter..
hayatı kaydıran, ömrün 1 senesini değil, kendisiyle birlikte sonraki senelerini de zehir eden yıldır.
eylül: hamdım

şubat: piştim

haziran: yandım