bugün

Direk isteyin hatta sebebini de söyleyin daha hızlı oluyor. Çok bilirim. Kafede yada barda kesiştiği birine direk gidip ilgimi çok çektiniz numaranızı alabilirmiyim dediğimi çok nadir vermeyen çıktı. Yada numaramı yazıp verdiginde en gez iki gün içinde dönmüşlerdir.

Kadınlar inanın karmaşık yapılarında sadelik olan varlıklar. Şekil yapmadan dürüstçe istediğinizi söyleyin yardımcı oluyorlar zaten...
belki de mütevazı bir şiir ile.
görsel
yoktur. isterseniz de götü kalkar zaten. bekleyin zaten numara kendiliğinden gelecektir. gelmezse o kızdan da size hayır gelmez zaten.
Delikanlı adam numara istemez numarasını istetir.
Eskiden zordu bu işler.
Şimdi kolay
iki espri yap muhabbet kur
Hele hele astrolojiden modadan vs den konuş 15 dk sonra numarası sende.

Ha olay ne kadar ileri gider
Oda kıza bağlı.
konuşalım.
Kendi numaranı ver ve bu eziyetten kurtul. ister arar ister aramaz.
terbiyesizlik yapmayın bir lady'nin telefon numarası istenmez, telefon numarası verilir lady isterse arar ve yahut mesaj atar.
Adam gibi isteyin aq ne eğilip büküldünüz.
telefonumu kaybetmişim, bir arar mısınız? Telefonum 5,,,,,,
pardon cebimdeymiş....
bulunmak istemeyeni aramak boşunadır" der şekspir.. kız telefon numarasını vermek istemedikten sonra alamazsınız.
ben genelde zorla elinden tutup çekiyorum, vermezse kafasına vurup bayıltın o şekilde alın.
Bodoslama istenmez tabi böyle biraz tanıdıktan sonra istersin ki o da güven kazanarak olur tabi. Sen hiç tanımadan telefon numaranı verir misin dersen %90 vermez tabii. Zaman gereklidir böyle şeylerde.
gereksiz yere çok uzatmışsınız mevzuyu. numaranı sen mi vereceksin yoksa ben mi vereyim demeniz yeterli. bu kadar abi o da insan yani amına koyim gözünüzde çok büyütüyorsunuz.
118i arayın.
Bir bahaneyle kendi numaranizi verin. Kiz saf ya anlamayacak numarasinin istendigini. Sonra yazmazsa hic arayip sormuyosun diye sitem edersiniz. Yuksek ihtimal yazacaktir. Hadi bakalim kolay gelsin.
kıza gidip çok acil bir durum oldu bir dakika telefonunuzu kullanabilir miyim dersiniz. sonrasında onun telefonundan kendi numaranızı ararsınız.

burada önemli olan telefonunuzun sessizde olması. sonrasında da kıza teşekkür ederek oradan ayrılabilirsiniz.

hadi bakayım, bu kıyağımı da unutmayın.
sosyal mühendislik ile ilgili bir hikayeyi hatırlattı..

metni aradım fakat bulamadım idare edeceksiniz...olay şöyle..

otobüs yolculuğu yapan kahramanımız yolculuk esnasında çapraz koltukta oturan kızla bakışır.. hani derler ya gözleri konuşturuyorlar diye işte öyle. tabi tanışmak lazım fakat bir süre sonra kız otobüsten iner..

kahramanımız öyle bir yol bulur ki kendine dinleyenlere parmak ısırtacak cinsten..

ilk önce muavini çağırıp onu bir yerden tanıdığını söyler ve ismini falan sorar. Merak etmesi ve muhabbeti bir senaryodan ibarettir.. Muavinin ismi Abdullah'tır. Kahramanımız artık operasyona koyulur. Otobüsten indikten sonra bileti açıp bileti aldığı ofisin numarasını öğrenerek arar. Tabi kahramanımız otobüs plakasını ve koltuk sıralamalarını aklında tutmaktadır.

- Merhaba
+Merhaba
- Kiminle görüşüyorum?
+ X turizm Berna
- Berna hanım ben 43 xx 3400 plakalı otobüsten muavin Abdullah
+ Buyurun Abdullah bey
- Biraz önce Sakarya otogarında inen 16 numaralı müşteri çantasını unuttu kendini bulamadık
sistemden bir zahmet bakıp numarayı verebilir misiniz kendine ulaşıp çantayı iade etmemiz lazım..
+ Tabi Abdullah bey sistemden kontrol ediyorum buyrun 0505xxxxxxx
- Çok sağolun Berna hanım iyi çalışmalar.

Ve kahramanımız telefonu artık öğrenmiştir. Kimi rivayetlere göre düzine düzine çocukları olmuştur. Kimi rivayetlere göre ise kız hayırsız çıkmış ve kahramanımız kendini içkiye vurup harap olmuştur. Tabi bazı whatsapp konuşmalarını referans alan kaynaklara göre ise çeyiz masrafı yüzünden ayrıldıklarını yazmaktadır. Kesin bilgi ise meçhul.
Beni bi caldirir misiniz ? Telefonumu kaybettim de. ( malsa caldiririr, gönlü varsa çaldirir )
Üç şekilde olur:

- numaranı yaz?

- numaranı yazsana?

- numaranı yazar mısın?

Numara istemek icin yol mu aranir abi? Direk iste gitsin.
Telefonmu kaybettim. Senden bi caldirabilir miyim?
numarani.ver la topraam.
Arkadaslarindan istemek.
"whatsapp'tan yazmayı daha çok seviyorum istersen oradan konuşabiliriz".

güzel yöntemdir bu söz hep işime yaramıştır.
(bkz: kim arıyor)
Telefonunda tuş kilidi yoksa ya da tuş kilidini girerken gördüyseniz ve biliyorsanız çaktırmadan telefonu alıp kendinizi çaldırın sonra arama kaydından sadece kendi numaranızı silip telefonu yerine koyun. Lisedeyken yapmıştım, gerçi telefonunu aldığım kız sınıfta yoktu telefon cantasındaydı, şifre yoktu. Numarasını kimseye vermediğinden öyle bir girişimde bulundum. Sonuç başarılı.