bugün

bir kıza ofsaytın ne olduğunu anlatmak' tan bir sonraki aşamadır. eğer bahsi geçen kız bu kurala kadar olan tüm futbol kurallarını anladıysa bu kural da kızın eğitiminin bölüm canavarıdır.
deveye hendek atlatmakla aynı anlama gelen söz konusu durum
bunu da anlarsa işte o zaman evlenilecek kız sınıfına giren kızdır.
tanım lazım bir de: ofsaytı yalamış yutmuş bir kızsa, uygulamalı olarak 2 dakikada gerçekleştirilebilecek eylemdir.
hiç başlanmaması gereken eylemdir..
bal gibi ofsayta düşmektir. hatta üşenmeyip ofsaytta olduğunu bile bile 25 metre depar atıp ceza sahasına yönlenmek, üstüne şutu da çekip sarı kartı yemektir.
anlatmaya tekerleğin icadından başlamak gerek..
(bkz: boşa kürek çekmek)
boş vakti bol olan bir erkeğe "denemesi bedava" denilesi eylemdir, zira emek ister.
araba motorundan anlamayan birisine kartelleri anlatmakla eşdeğer bir eylemdir.
aslında o kadar da zor değildir.kafanız biraz güzelse sıkılmadan,sinirlenmeden anlatılabilen olay.haa 1 saate yakın sürebilir ama alkolluyken insan daha bir sabırlı oluyor sanki.**
Ajdarı konservatuara hazırlamaktan daha iddaa lı olan ogretim bicimi.
(bkz: deveye dağı taşı atlatsak)
- ASKIM PASIF OFSAYT DEMEK...
+ SACIM NASIL ASKIIIMMM
- GUZEL, TOPLA OYNAMA ISTEGI OLMAYAN...
+ BAK RUJUMU YENI ALDIM BEENNN
- AFERIN, TOPLA ALAKASI OLMAYAN AMA...
+ TOP EHI EHI EHI
- PASIF ISTE BE, IBNE IBNE ANLADIN MI?
+ EVET ASKIM SEVISELIM MI?
- PASIFIN OLAYIM YAVRUM
uygulamalı olarak yapılması gereken olay. lakin ilk önce normal ofsayt, sonra pasif ofsayt anlatılmalı. * *
O çok daha çetrefilli olmasına rağmen,
(bkz: neden on bir kişi oynuyorlar) ?
ofsayt yerine izafiyet teorisi anlatılasıdır.
önce bir deve ve bir hendek bulunur. gerisi kolaydır...
futbolu seven, tek anlamadığı konu ofsayt olan kıza bile anlatmak zorken, futboldan hiç haz almayan kıza anlatmanın deveye hendek atlatmaktan daha zor olduğu durum. önce kağıt kalemi hazırlayın, çizip gösterin. sonuç genelde olumlu olacaktır.
sanırım konuşmanın sonu şöyle olacaktır.
e*-anladın mı canım?
k*- cık. yok. yani ... kem ve küm. karışık biraz.
e-bi s.ktir git ya
k-ehü ehü. ühü ehü ühü**

(bkz: kendi yazacağın öykünün sonunu bilmek)
(bkz: yok artık lebron) *
-bak gülüm şimdi top ayağından çıktı yaa
+hıı çıktı
-işte o an ilerde duran adamın pozisyonla alakası yoksa..
+hangi pozisyonla?
-yaa işte varolan pozisyon
+çok pozisyon var mı futbolda?
-yaa bi dur.. karıştırma onu
+pozisyon deyince canım çekti benimm
-hadi yaa.. pasif ofsayttan tahrik olduğunu bilmiyordum..
+zaten ben pasif gaylerden de tahrik oluyorum biliyosun hamdican
-haklısın yatakta da pasifsin zaten.. bıktım senden walla
+yaa öyle deme ama yaaaa
-pasiflora kaldı mı evde?
+yok tüpçü döktü hepsini..
-ne tüpçüsü lan
+o da bana dün pasif ofsaytı anlatmaya çalıştı, sonra ben yine tahrik oldum... tam üzerime çıkmışken sütçü geldi... meğer adam bana platonik aşıkmış... bunlar benim için kavgaya tutuştu ve o sırada tüpçü pasiflora şişesini sütçünün kafasında kırdı
-konuyu çok dağıttın hayatım... bunları yazan yazarda da amma hayal gücü varmış be
+ona da verdim zaten... o yüzden bu kadar istekli yazıyor..
-şimdi safinaz top ayaktan çıktığında...
+hımmm cezmi

ertesi gün;

-abi cezmi sizlere ömür
+hadi ya neden ölmüş
-safinaz yengeye pasif ofsaytı anlatıp altın vuruş yapmış.
+ aşkım sana pasif ofsaytı anlatayım mı belki futbolu sen de seversin?
- aa gerçekten mi hadi anlatsana hemen.
+ ama tv' nin önünde durma canım benim gel şöyle yamacıma otur.
- ya off anlat sen.
+ tamam o zaman bak şimdi ileri uçtaki adam var ya o pozisyona müdahale edemeyecek derecede uzaksa, adam çok ilerde olsa bile ofsayt olmaz anladikos köfteyi?
- neyi?
+ pasif ofsaytı.
- ama köfte demedin mi?
+ tövbe tövbe çekil lan televizyonun önünden allah' ım yarabbim ya!!!
bir de olayın düşündüğümüzden daha basitçe ve fantastik gerçekleştiğini düşünsenize;

- hey bebek * *, gel bakalım şöyle sana pasif ofsayt anlatasım geldi *, gerçi kafan basmaz senin böyle işlere ya neyse.
+ ay ciddi misin aşkoom hadi anlatsana hadi hadi hadi.
- bak şimdi ilerde bizim takımdan 3 kişi var biri diğer ikisine göre daha geride, ileridekilerden biri rakip oyuncularla aynı hizada veya daha gerisinde diğeri ise rakip kaleye rakip oyunculardan daha yakın.
+ anladım aşkooom o zaman rakip kaleye rakip oyunculardan daha yakın olana top atılsa zaten ofsayt olacak ama eğer rakip oyuncularla aynı hizada veya onların gerisinde olana atılırsa uzaktaki oyuncu pasif ofsayt olur di mi di mi di mi aşkoom
- şimdi iyi dinle gerçi anlamayacaksın ama rakip kaleye rakip oyunculardan daha yakın olana... ha ne???nası ya???
+ yeter ulan bunca sene aşağıladığın beni, hor gördüğün, barbi bebek muamelesi yaptığın yeter ulan!!! salavat getir köpek!!! dışing dışing *
- ananı!!! eşhedü en la...
+ * erkek milleti sözüm size, her kadın futboldan anlamaz zannetmeyin, öyle bilenleri var ki ağzınızı havaya kıçınızı tavana dikersiniz benden söylemesi...
denenmemesi gereken.