bugün

zor durumdaki kıza bir tekme de sen atma seviyorsa. o kadar düşünüyorsan maddi yardım yap evlenmesen de.
O işler sadece “gegen die wand” gibi filmlerde olur.
Hayatınız seçtiğiniz kadındır:
Dengeli bir kadın sizi mutlu, dengesiz bir kadın ise filozof yapar. Hayat kat kattır. Babil'in Asma Bahçeleri gibi yükselir. Bir kattan diğerine sizi yanınızdaki kadın götürür.
Ve bugün durduğunuz kat, seyrettiğiniz manzara, gördüğünüz hayat, yanınızdaki kadının bulunduğu seviyenin manzarası ve hayatıdır. Hayatınız seçtiğiniz kadındır...

acırsan acınacak hale düşersin...
kıza acıma gözüyle bakıyorsan en ufak bir sorun yaşadığınızda kızı küçük gördüğün için gözünde büyür mutsuz olursun. ayrıca kıza niye acıyorsun sen kimsin ki ?
bir kıza acıyıp evlenirsen her zaman onu küçük görürsün normalde ezmesen bile cümlelerinle ezersin ki bu kırıcı bir durum. Bu işin sonu kısa sürede ayrılığa gider etmeyin eylemeyin.
annene istemediğini söyle ben oğlumu yanlış anladım araları olsun diye yaptım ama iş ciddiye binince istemdiğini anladım diyip gidip özür dilesin insanlardan zorla güzellik olmaz.

ama o kız başka birini bulursa sonra üzülme ortada sen kalır acınacak hale düşersin. xd
Yani onu tanımaya calıştiysan vakit geçirmene ragmen bir çekim hissetmediysen evlenme ama bunları yapmadıysan bir dene bunları yapmayı sırf acıma duygusu için evlenilmez bence.
Evlât edinebilirsin mesela.
Evlenmeyecekseniz uzatmayın kestirip atın bir an evvel.
Umutla geçen her gün o kıza yazık.

Anladığım kadarıyla anneniz istemekte ve kız sizin istemediğinizi bilmiyor. Anladığım kadarıyla seni kullanma gibi bir niyeti de yok.
Buradaki en masum karakter o kız.

Gelelim evlenme meselesine.
Eğer gönlünüz dolu değilse, hevesliklerden arınmış iseniz, kız size bir ömür sadık kalabilecek ve sevecek bir bağlılık duyuyor, sizi pişman etmeyeceğini düşünüyorsanız bence kapıyı kapatmayın.

Tabi tercih sizin.
Önemli olan geçici bir aşk değil, doğru insandır. Doğru insanla ömür geçer. Tabi siz de adıma adımla karşılık verirseniz.
acıdığı için bunu yapacak ya da birini üzmekten yoğun suçluluk duyan insanlar var olduğu için yapılabilir.
bunu yapacak kişi piskolojik olarak saglikli değildir.
ama yapılır.
hep ikilemde kaldığım durum. geçen sene ben den 3 yaş büyük iki kötü evlilik yapmış bir kadın vardı başına hep kötü şeyler gelmiş.

arkadaşlık teklif etmiş acıdım bir şanş verdim. Sonuç acıma yetime gelir koyar cebine hesabı oldu.

Şimdi biri daha var bana aşık olmuş yüz vermiyorum. Kalbi kırılmış üzülmüşleri mutlu etme derneğimiyim aminim.

Şayet hiç bir kızla evlenilmez hayatın kayar.
Acıdığından dolayı elbette ki evlenilmez. Herkesi mutlu edemezsin. Başkalarını düşünmeyi bırakıp hayatını yaşa.
evlenilmez tam tersi daha kötü olur.
Erkek adam acıdığı kadını silkmemeli.
(bkz: sevabına kaymak).
net bir cevap vereyim. ilk fırsatta boşanırsınız ve kesinlikle bir kaç aydan fazla mutlu kalamazsınız. işte o iş boşanma aşamasına geldiği zaman inan o sana acımayacak. medeni yasayı bir oku derim. ha bir de şu konu var. şimdi tutar evlenirsiniz sonra bir de mevlam bir çocuk falan verir işte alın size sorunlu bir birey ve mutsuz darmadağın olmuş bir çocuk. hiç dünyaya gelmemiş birisinin şimdiden hayatını rezil etme hakkın var mı?