bugün

"rojda demirer ayarında bir kürtle niye olmasın?" diye düşündürendir.
kürdüne göre değişen bir durumdur. şimdi söyle dolgun memeli ve taş kalçalı bir kürtle evlenmek neden olmasındır.
Kilo almaya delalettir.

Kürt mutfağına hakim biriyse evlenilen, şanslı bur durumdur.
siyasi olarak düşünmeyi bir kenara bırakın,
kürtlerin isteği maddi açıdan daha çok oluyor.
eğer erkeksen bir türkle evlenmek daha mantıklı ve ekonomik.
eğer türk ise evlenen kişi ırkına ihanet etmiştir.
çemen kokusuna katlanmaktır. bunu bir hakaret olarak söylemiyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın. ama doğudan gelen birçok erkeğin yeme-içme alışkanlıklarından olsa gerek ne kadar yıkanırsa yıkansın çemen kokması olayıdır. pırıl pırıl olanlar yok mudur? vardır tabii ki. gerçi türk olup da götüm gibi kokan insanlar da tonla var piyasada.

(bkz: hiç gereği yokken entry girmek)
türkler kaka heakkumezü yiğor. Dövlet büze yoardum etsin. türkler şöyle böyle.
dendiğinde görüş belirtmiş oluyor ifade özgürlüğü oluyor. ama kürtler hakkında birşey söyleyince ırkçılık oluyor.
başlık açılmasında art niyet olduğunu düşündüren, ırkçılığa göz kırpan, insan mısınız siz! diye sorduran durum.
3 saatlik düğünün 2 buçuk saatini halay çekmektir.
(bkz: kürt aile yapısında kadına verilen değer)
su anda beraber oldugum hatun kisinin ileride benimle evlenmesi sonucu olusacak durumdur..

hatun kisi bundan sikayetci midir? tabi ki hayir.. kendisi insanlari insan olarak ayirt edebilecek zekaya sahiptir cunku..
evlilik yapılırken meshep, etnik köken diye değil de insan mı diye bakmak daha makul, mantıklı olacaktır. bunun gibi öküzlerle evlenmeyin mesela...
ne zamana kadar insanları ırklarına göre ayıracağız ? var mı bunun bir tarihi ?
Gelin Ata binmiş ya nasip demiş. Haydi hayırlısı.
litrelik parfüm almak zorunda olunacak durumdur.
arkadas, ırkla mi evleniyorsun, insanla mi sorusunu sormamak elde degil.
bir türkle evlenmekten farksızdır.
Kaderdir kimse bilemez lakin ege bölgesinden biri olarak benim asla uyum sağlayamayacağım, gelenek farkından Dolayı erkenden çatırdayacak bir evlilik olacağı aşikardır.
milletin "gelenek farkı" diyerek "uzak dururum herhalde" dediği olaydIr. sanki afrika kabilesinden biriyle evleniyorsunuz amk "mudumba evlenmek icin 4 at siki 8 timsah taşşağı yedi" olm ne saçmalIyorsunuz. zibilyon yIldIR aynI topraklarda yaşIyorsunuz, aynI üniversitelerde okuyorsunuz ne farkI ? ha arada sIrada ateş üstünden atlayarak lilililili diye bağırIRsInIZ o ayrI da o kadarIna da alışIn.
sevdiğin biriyle evlenmekse ister siyahi bir insan olsun fark etmez. sonuç olarak ırka bakmaz sevgiye aşka bakar.
malatyalı ise sorun yoktur. ama daha doğuda ise çok kültür farkı çıkabilir.
bir kürt; yahut başkasıyla evlenmek için önce insan olmak gerekir. burada bazı enteryler var ki yazanların insan olma olasılıkları bile beni korkutuyor.
irkçiliğa karşi atilacak adimlardan birisi.
yapabilirim bi fark görmüyorum.
bu nasıl bir faşistliktir. evet Türk olmakla gurur duyuyorum ama seversem kürt kızını anlı şanlı düğünümü de yapar onunla da gurur duyarım alanya ya gelen herkese veren rus ile ingiliz ile evleniyosun da aynı soydan geldiğimiz kürdü mü beğenmezsin dürzü.
etrafımdan gördüğüm kadarıyla tek kelime ile pişmanlıktır. hele bir de çocuk varsa iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor.