evet efendim...

yıllarca düşman ülkelere kan kusturmuş, asyadan gelip ülkelerine çöreklenerek burası bizim diye haykıran ve sayı üstünlüğü ile öne geçip çeşitli zulmler peşinde koşan bir halka bile iyi davranıp iyi bir insanın nasıl davranması gerektiğini gösteren, kaslı karizmatik, vatanperver, canhıraş mücadeleci, yeri geldiği zamanda ürkek bir serçe yüreğine sahip kürt kadar delikanlı, yürekli, yakışıklı ve kuvvetli olmaktır. kanımca yüce allah her topluma nasip etmez. çünkü kürtler seçilmiş ayrı insanlardır.

belki yüzyıllar sonra tarkan değil de şırnaklı hayko kahramanlık destanlarında duyabilecek gençlerimiz kahramanlarımızı. ağlayacak torunlarımız hayko nun kahramanlıklarını görünce...

yumuşak başlıysak
kim demiş uysal koyunuz
kesmeye gelir ancak!
çekmeye gelmez boynumuz..
(bkz: hbbia strikes back)
(bkz: gaz verme başlıkları)
bir türk kadar kuvvetli olmak değildir. mert olmaktır!
çok güzel boya badana yapmaktır. garip bir yetenekleri var lan adamların.
zor tabi o kadar gece dağa çıkmak gündüz esnaf olmak. kuvvet gerektirir.
Beline kuvvet dostum. 15 çocuk yapmak kolay değil.
bunu mu demek istediniz;

(bkz: türk gibi kuvvetli)
pek işe yaramaz büyük ihtimalle.
beynin zayıf olduktan sonra bir sikime yaramaz.
bu malların zihniyete örnek olarak girilebilecek entryi şudur ;

doğrudur. herakles bunların soyundan geliyor ki bu bunun en büyük kanıtıdır. zeus zaten terör örgütü pkk'nın lideri apo'nun öz ve öz dedesidir. ayrıca öz kürt poseidon sonradan egeye göç etmiştir, sıf çanakkale savaşında türklere yardım edebilmek için.
Aynı anda 10 devletten yardım dilenmek 15 tanesine de uşaklık yapmaktır. Öyle bir kuvvettir.
tarihte hiçbiri 2-3 şehrin birleşiminden büyük olmayan birkaç üfürükten devlet kurmuş, onlar da 100 yıl bile dayanamamış bir topluluk için komik kaçan söylem. "devlet kurmak güçle değil, zeka ile olur" diyorsanız ona bir şey diyemeyeceğim efendim.
bir pkk kadar it olmamaktır.
bir kürt kadar zeki olmak degildir. biliyorsunuz zeka kuvvetten son 100 yildir daha onemli. kurt zekasina laf soyleyen turk kardeslerin amacini da anlamiyorum. tum kurtler senin tanidigin pazarci abi kadar cahil degil be gulum anla artik.
yanlış önermedir. dünyada türk gibi kuvvetli kelimesi tescillidir.
Yerçekimsiz ortamda tüğün özağırlığını sırtlayabilmektir.
Bre bunlar ne diyor? O söz osmanlı Uyvar kalesinde muhteşem bir insanüstü güç gösterdiği için avrupalılar arasında atasözü oluyor.

Cevap veriyorum: vatanı yetmediği gibi tarihi, kültürü, dili kitabı çalan canlıya kürt denir. Eksileyin